www.digimanie.cz
>
>
>

Dulens APO 85mm F2: nový objektiv pro DSLR z Číny

Dulens APO 85mm F2: nový objektiv pro DSLR z Číny
, , aktualita
Máme zde dalšího málo známého výrobce objektivů z Číny, který zkouší své štěstí na trhu. Jde o společnost Dulens se svým novým objektivem APO 85mm F2 určeným pro digitální i analogové zrcadlovky.
K oblíbeným
reklama
Výrobci objektivů rostou jak houby po dešti a objevují se další a další novinky. Jednou novinkou z čínských luhů a hájů je objektiv Dulens APO 85mm F2.0. Ten je určený pro zrcadlovky Canon (bajonet EF) a Nikon (F). Při 85mm ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 29°. Jeho optický návrh vychází z konstrukce Zeiss Sonnar a obsahuje 7 členů uspořádaných do 6 skupin, přičemž je zde i apochromatický element.
 
Dulens APO 85mm F2.0
 
Objektiv je schopen zaostřit z minimální vzdálenosti 90 cm, zaostřování je pochopitelně jen manuální. Má překvapivě kompaktní rozměry, na délku jde údajně jen o 5,8 cm a využívá filtry s 55mm průměrem. Také jeho hmotnost pouhých 350 gramů je překvapivě nízká. K dispozici bude v černé a stříbrné variantě, přičemž se předpokládá cena $599.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře