www.digimanie.cz
>
>
>

Dulens APO 85mm F2: nový objektiv pro DSLR z Číny

Dulens APO 85mm F2: nový objektiv pro DSLR z Číny
, , aktualita
Máme zde dalšího málo známého výrobce objektivů z Číny, který zkouší své štěstí na trhu. Jde o společnost Dulens se svým novým objektivem APO 85mm F2 určeným pro digitální i analogové zrcadlovky.
K oblíbeným
reklama
Výrobci objektivů rostou jak houby po dešti a objevují se další a další novinky. Jednou novinkou z čínských luhů a hájů je objektiv Dulens APO 85mm F2.0. Ten je určený pro zrcadlovky Canon (bajonet EF) a Nikon (F). Při 85mm ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 29°. Jeho optický návrh vychází z konstrukce Zeiss Sonnar a obsahuje 7 členů uspořádaných do 6 skupin, přičemž je zde i apochromatický element.
 
Dulens APO 85mm F2.0
 
Objektiv je schopen zaostřit z minimální vzdálenosti 90 cm, zaostřování je pochopitelně jen manuální. Má překvapivě kompaktní rozměry, na délku jde údajně jen o 5,8 cm a využívá filtry s 55mm průměrem. Také jeho hmotnost pouhých 350 gramů je překvapivě nízká. K dispozici bude v černé a stříbrné variantě, přičemž se předpokládá cena $599.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala