Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dvě ceny TIPA 2014 pro SanDisk a Epson

2.5.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti SanDisk a Epson patří k těm šťastným, kterým se podařilo na letošních cenách TIPA Awards 2014 získat dvě ocenění. SanDisk získal tituly za nejlepší příslušenství a datové médium, Epson pak za nejlepší foto projektor a fototiskárnu.
Nejlepším příslušenstvím se na letošních cenách TIPA Awards 2014 stalo zařízení SanDisk Connect Wireless Flash Drive. To se nabízí v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB a umožňuje vytvořit bezdrátové připojení až k 8 zařízením a najednou posílat data na 3 z nich. Podporuje např. iPad, iPhone, iPod Touch, Kindle Fire, zařízení s operačním systémem Android, Mac a může komunikovat i s PC. Na baterii, která se nabíjí přes USB, je schopno přenášet data po dobu 4 hodin. K práci nepotřebuje router ani internetové připojení a vysílá až na vzdálenost 45 metrů.


SanDisk Connect Wireless Flash Drive


Titul nejlepšího záznamového média si odnesla paměťová karta SanDisk Extreme PRO SDHC/SDXC UHS-II. Podporuje rychlostní standard UHS-II, konkrétně zde je možné dosáhnout rychlosti čtení až 280 MB/s a rychlosti zápisu 250 MB/s. Samozřejmostí je i trvalý zápis na kartu s rychlostí alespoň 30 MB/s pro natáčení 4K videosekvencí. K dispozici je v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. Ke kartě můžete dokoupit i čtečku SanDisk Extreme Pro SD UHS Card Reader/Writer s USB3.0 rozhraním. Čtečka by měla zvládnout až 500MB/s přenosy.


SanDisk Extreme PRO SDHC/SDXC UHS-II


Nejlepším foto projektorem se stal Epson EH-TW7200. Umožňuje konfigurovat objektiv, díky čemuž je možné dosáhnout ideálního zobrazení jak při promítání na krátkou nebo dlouhou vzdálenost. Slibuje 2000 lumenů a kontrast 120.000:1. Nabídne Full HD rozlišení, rozhraní USB 2.0, HDMI 1.4, kompozitní a S-Video vstup. Podporuje i 3D zobrazení.


Epson EH-TW7200


Další ocenění, které získala společnost Epson, bylo za nejlepší fototiskárnu. Tou se stala Epson Expression Photo XP-950. Lépe řečeno jde o multifunkci, neboť nabídne i možnost 4800dpi skenování a s tím logicky i kopírování. Je možné tisknout fotografie až do rozměru A3. Klasické 10×15cm snímky je schopna vytisknout během 10 sekund. Podporován je i bezdrátový tisk ze smartphonu nebo jiného mobilního zařízení. Multifunkce obsahuje i 3,5" LCD displej s ovládáním pomocí gest.


Epson Expression Photo XP-950


Zdroj: www.tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.