www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě Kyocery s velkými LCD zobrazovači

Dvě Kyocery s velkými LCD zobrazovači
, , aktualita
Aby čtenář našeho magazínu neměl pocit, že se věnujeme pouze nejznámějším výrobcům digitálních fotoaparátů jako jsou Canon, Minolta nebo Olympus, přiblížíme si dnes dvě novinky pokračující v tradici slavné fotografické značky Yashica. Pod křídly společnosti Kyocera (která vlastní práva na Yashicu) budou uvedeny na trh dva modely řady Finecam. Na našem trhu se objeví právě pod obchodní značkou Yashica.
K oblíbeným
reklama
Co je určitě nejzajímavější na obou novinkách, je jejich LCD zobrazovač na zadní straně. Jeho velikost je totiž neuvěřitelných 2,5", naproti tomu drtivá většina digitálních fotoaparátů disponuje 1,5" nebo 1,8" LCD displeji. Pokud se podíváte na oba modely zezadu, zjistíte, že plocha displeje pokrývá větší část celé plochy. Navíc tyto displeje nabízejí technologii duálního podsvícení, takže poskytovaný obraz by měl být vždy kontrastní a jasný. Otázkou tak zůstává, jak velká bude energetická náročnost tohoto zázraku, zvláště když nové modely jsou napájeny pouze dvojicí AA tužkových baterií (v balení by však měl být i lithium-ionový akumulátor CR-V3).
Levnější (449 dolarů) z obou modelů L3V patří mezi třímegapixelové fotopřístroje. Za objektivem poskytujícím trojnásobný optický zoom (rozsah ohnisek je 35–105 milimetrů) je ukrytý CCD snímač obsahující přesně tři miliony efektivně využitelných obrazových buněk. Podle potřeby můžete využít dvojnásobný digitální zoom.

Obrazově vyspělejší L4V by se měla prodávat za 549 dolarů a její CCD čip obsahuje přesně o milion obrazových buněk víc než L3V. Objektiv má prakticky stejný jako levnější bratříček, ovšem digitální zoom poskytuje již čtyřnásobný.

Oba modely patří mezi jednoduché automaty, takže nedisponují možností manuálně ovlivňovat expozici. Fotografování vám usnadní pouze několik přednastavených scén. Oba fotoaparáty mají stejný design i rozměry. Jsou to v podstatě podlouhlé stříbrné cihličky o rozměrech 110 x 52 x 34 milimetrů, které váží 170 gramů včetně baterií. Jako atraktivní designový doplněk stojí za povšimnutí podlouhlý podsvícený proužek na přední straně, umístěný napravo od objektivu.

Snímky ve formátu JPEG se ukládají na paměťové karty Secure Digital (nebo MMC), v balení najdete kartu o velikosti 16 MB. Oba modely můžete použít také pro záznam ozvučeného videa (budete omezeni 120 sekundami) nebo jako diktafon. Fotoaparát s počítačem propojíte pomocí USB kabelu.


Specifikace:

ModelKyocera Finecam L3VKyocera Finecam L4V
Snímač3 miliony4 miliony
Objektiv3 x optický, 2 x digitální3 x optický, 4 x digitální
LCD displej2,5 palcový2,5 palcový
Paměťové kartySD nebo MMCSD nebo MMC
Rozměry110 x 52 x 34 mm110 x 52 x 34 mm
Hmotnost170 g170 g
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková