www.digimanie.cz
>
>
>

Dvě nové tiskárny Canon PIXMA Pro9000 Mark II a Pro9500 Mark II

Dvě nové tiskárny Canon PIXMA Pro9000 Mark II a Pro9500 Mark II
, , aktualita
Společnost Canon uvedla na trh dvě nové fotografické tiskárny, které si poradí i s formátem A3+ nebo šířky 14 palců. Jsou jimi PIXMA Pro9000 Mark II a PIXMA Pro 9500 Mark II. Oproti předchůdcům nabízí kvalitnější a rychlejší tisk.
K oblíbeným
reklama
Nové profesionální fotografické tiskárny Canonu podporují tisk až na formát A3+, resp. se šířkou 14". Rychlost černobílého tisku je nyní až třikrát vyšší, o čemž hovoří čas 9 minut a 30 sekund pro PIXMA Pro9000 Mark II a 27 minut a 14 sekund u předchůdce PIXMA Pro 9000 u nejkvalitnějšího tisku na A3+. Model Pro 9000 Mark II využívá osm inkoustů pro co nejpřesnější reprodukci barev, Pro9500 Mark II však nabízí ještě navíc další matnou černou a fotografickou černou pro další zvýšení kvality tisku černobílých fotografií.

Canon PIXMA Pro9000 Mark II

Nejvyšší rozlišení tisku činí v obou případech 4800×2400 dpi. Díky 16 bitům na barevný kanál je tiskárna reprodukovat 267 bilionů barev. Kapky inkoustu mají pouze 2 pl a jak je u tiskáren Canon obvyklé, jsou použity tiskové hlavy Canon FINE. Potěší, že jsou podporovány nejen originální papíry Canon (Gloss, Semi-Gloss, Matte a Fine Art), ale také média třetích stran jako Baryta, Canson, Hahnemühle, Innova, PCM Takeo a Pictorico. Díky ploché dráze papíru se ani média až 1,2 mm široká nepomačkají.

Canon PIXMA Pro9500 Mark II

Tiskárny jsou dodávány se softwarem Easy-PhotoPrint, Canon Digital Photo Professional a Adobe Photoshop Elements. Majitelé zrcadlovek Canon EOS mohou tisknout přímo z RAW formátu bez nutnosti konverze na některý ze ztrátových formátů.

Další novinkou je technologie Ambient Light Correction (na základě technologie Kuyanos), která upravuje tisk podle toho, jaké bude osvětlení v místnosti, kde bude fotografie vystavena. Fotografie tedy bude barevně tak poupravena, aby i při umělém světle měla správné barevné podání. Pigmentové inkousty Canon LUCIA u Pro9500 Mark II mají zajistit ještě delší trvanlivost výtisků. Cena levnějšího modelu PIXMA Pro9000 Mark II má činit $499, Pro95000 Mark II pak bude k dispozici za $849.

Zdroj: TZ Canon
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů