www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvojice ultratenkých "dotykáčů" od Panasonicu: FP5 a FP7

Dvojice ultratenkých "dotykáčů" od Panasonicu: FP5 a FP7
, , aktualita
Panasonic uvádí dvojici ultrakompaktů řady Lumix s označením DMC-FP5 a DMC-FP7. Oba modely disponují velkými 3,0" a 3,5" dotykovými LCD a periskopickým 4x zoom objektivem s nepříliš lichotivým širokým ohniskem 35 mm. Nechybí ani podpora 720p HD videa.
K oblíbeným
reklama
Při nedávném veletrhu CES 2011 představil Panasonic vedle řady jiných modelů i stylové ultratenké kompakty určené zejména do kapsy. Tloušťka a design těchto modelů patří bohužel mezi to nejlepší, co mohou nabídnout.


Dražší Panasonic Lumix DMC-FP7

Dražší model DMC-FP7 je vybaven do bitvy o megapixely CCD snímačem nesoucím 16,1 efektivních Mpx (rozlišení 4608x3456 px) a jeho levnější varianta DMC-FP5 obsahuje o dva megapixely méně - 14,1 efektivních Mpx (rozlišení 4320x3240 px). Lze volit i různé poměry stran fotografií - 4:3, 3:2, 16:9 a též 1:1.

Použitá optika Lumix DC Vario s 11 členy v 10 skupinách a se 4 asférickými povrchy umožňuje 4x zoom s rozsahem ohniskových vzdáleností 35-140 mm (35mm ekvivalent). Nepřekvapí ani dnes již bohužel standardní rozsah clonových čísel f3,5 - f/5,9.


Levnější model DMC-FP5 s naprosto stejným designem


Přítomna je i MEGA O.I.S. obrazová stabilizace založená na principu posunu čoček. Oba kompakty podporují natáčení HD videa do režimu 720p při 30 snímcích/s ve formátu QuickTime Motion JPEG.


Velký 3,5" dotykový LCD displej u DMC-FP7

Kromě počtu Mpx u CCD se DMC-FP7 liší od DMC-FP5 ještě ve velikosti dotykového displeje s 3,5" (3,0" u FP5) a v obou případech s 230 000 px.


3,0" LCD u DMC-FP5

Rozsah citlivostí ISO je 100-1600 s podporou High Sensitivity režimu (1600-6400). Mezi ostatními funkcemi výrobce vyzdvihuje detekci obličejů včetně redukce červených očí (Face Detection), automatickou volbu fotografických režimů - makro, portrét, krajina... (Intelligent Scene Detector) či Lumix Image Uploader pro jednoduchý upload snímků a videa na sociální sítě (Facebook a YouTube).

Pro naprosté začátečníky výrobce připravil iA režim, kde není nutné nastavovat žádné parametry a o vše se postará fotoaparát. Nyní i s podporou funkcí AF Tracking (automatické ostření na pohybující se objekt) a Intelligent Exposure (optimalizace expozice pro jednotlivé části obrazu).


Jediné ovládací prvky, které naleznete na těchto modelech, jsou ty nahoře

Kromě interní 70MB paměti jsou podporovány SD karty typu SDHC/SDXC. Rozměry obou modelů jsou 101 x 59 mm s tloušťkou pouhých 18,2 mm. Hmotnost obou modelů je přibližně 140 g včetně akumulátoru.

Model DMC-FP7 bude dostupný v modré, černé a červené barvě, zatímco DMC-FP5 v modré, černé, růžové a stříbrné. Doporučená prodejní cena DMC-FP7 nepřekročí 6000 Kč a 5000 Kč u DMC-FP5.

Zdroje: www.dpreview.com, www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů