www.digimanie.cz
>
>
>

DxO PureRAW pro lepší RAWy, než je začnete plně upravovat

DxO PureRAW pro lepší RAWy, než je začnete plně upravovat
, , aktualita
DxO vydává nový software PureRAW. Nepůjde přímo o editor RAWů jako spíše o aplikaci, která RAWy vylepší dříve, než je začnete upravovat v běžných aplikacích. Využití zde najde např. umělá inteligence.
K oblíbeným
reklama
Společnost DxO přichází na trh s novou aplikací pro práci s RAWy nazvanou PureRAW. Nemá však být náhradou Lightroomu, Camera Raw, Capture One a jiných editorů RAWů, ale jejich doplňkem. Využívá různé technologie společnosti, které aplikuje na RAWy, ty vylepší a již používané editory tak mohou mít lepší zdrojová data. S využitím umělé inteligence a funkce DeepPRIME lze dle vývojářů dosáhnout lepší rovnováhy mezi zachováním detailů i snížením šumu.
 
DxO PureRAW
 
Ke slovu mohou přijít různé optické korekce, odšumování, doostření i demozaikování od DxO. Umělá inteligence např. umí spojit odšumování i doostření do jednoho kroku, takže se vzájemně negativně neovlivňují. Systém byl natrénován na milionech snímků pořízených v laboratořích DxO. Zajímavostí je i to, že dokáže selektivně měnit odšumování v hladkých plochách i těch zaostřených, kde je třeba zachovat lepší detaily. Snímky lze uložit zpět do DNG RAWů, nebo je už nechat ve formátu JPEG. Cena byla stanovena na 89,99 EUR do konce května, pak vzroste na 129 EUR.
 
Zdroj: dxo.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář