www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax
, , aktualita
Přehled výherců fotografické části soutěžní ankety EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 pokračuje u společností Olympus, Panasonic a Pentax. Máme zde nejlepší odolný kompakt, CSC fotoaparát a profesionální fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
V letošním ročníku EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 si odnesli po jedné ceně i společnosti Olympus, Panasonic a Pentax. Olympus získal titul Evropský fotoaparát do každého počasí pro Olympus TG-810. Tomuto fotoaparátu nevadí ponoření do vody ani pád z výšky. Disponuje 14MPX CCD čipem a 5× optickým zoomem v rozsahu 28 až 140 milimetrů. Je zde dostatečně velký 3,0" LCD displej a porota chválila i 3cm supermakro. K dispozici je i mechanická stabilizace obrazu.

Na adresu Panasonicu pak putovalo ocenění za nejlepší Evropský CSC fotoaparát 2011-2012, který získala novinka v podobě modelu Panasonic Lumix G3. Oproti mnoha jiným disponuje elektronickým hledáčkem i zabudovaným bleskem. Oceněna byla dobrá kvalita obrazu i za horšího světla. Inovovaný systém ostření na bázi detekce kontrastu je rychlejší a podle poroty je lepší i systém sledování objektů. Líbil se i dotykový displej, pomocí kterého můžete ostřit i fotit.

Jako poslední si dnes představíme nejlepší Evropský profesionální fotoaparát Pentax 645D. Jedná se o středoformátový přístroj, který je ale dobře použitelný i v "polních" podmínkách bez stativu. I přes stále docela vysokou hmotnost totiž nabídne velmi dobrý grip, velký hledáček, přesný a rychlý autofokus. Má 40MPx CCD čip od Kodaku s rozměry 33×40 mm. Oceněny byly neuvěřitelně ostré snímky s vysokým dynamickým rozsahem.

Zdroj: www.eisa.eu
Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář