reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax

22.8.2011, Milan Šurkala, aktualita
Přehled výherců fotografické části soutěžní ankety EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 pokračuje u společností Olympus, Panasonic a Pentax. Máme zde nejlepší odolný kompakt, CSC fotoaparát a profesionální fotoaparát.
V letošním ročníku EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 si odnesli po jedné ceně i společnosti Olympus, Panasonic a Pentax. Olympus získal titul Evropský fotoaparát do každého počasí pro Olympus TG-810. Tomuto fotoaparátu nevadí ponoření do vody ani pád z výšky. Disponuje 14MPX CCD čipem a 5× optickým zoomem v rozsahu 28 až 140 milimetrů. Je zde dostatečně velký 3,0" LCD displej a porota chválila i 3cm supermakro. K dispozici je i mechanická stabilizace obrazu.

Na adresu Panasonicu pak putovalo ocenění za nejlepší Evropský CSC fotoaparát 2011-2012, který získala novinka v podobě modelu Panasonic Lumix G3. Oproti mnoha jiným disponuje elektronickým hledáčkem i zabudovaným bleskem. Oceněna byla dobrá kvalita obrazu i za horšího světla. Inovovaný systém ostření na bázi detekce kontrastu je rychlejší a podle poroty je lepší i systém sledování objektů. Líbil se i dotykový displej, pomocí kterého můžete ostřit i fotit.

Jako poslední si dnes představíme nejlepší Evropský profesionální fotoaparát Pentax 645D. Jedná se o středoformátový přístroj, který je ale dobře použitelný i v "polních" podmínkách bez stativu. I přes stále docela vysokou hmotnost totiž nabídne velmi dobrý grip, velký hledáček, přesný a rychlý autofokus. Má 40MPx CCD čip od Kodaku s rozměry 33×40 mm. Oceněny byly neuvěřitelně ostré snímky s vysokým dynamickým rozsahem.

Zdroj: www.eisa.eu
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama