www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax
, , aktualita
Přehled výherců fotografické části soutěžní ankety EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 pokračuje u společností Olympus, Panasonic a Pentax. Máme zde nejlepší odolný kompakt, CSC fotoaparát a profesionální fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
V letošním ročníku EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 si odnesli po jedné ceně i společnosti Olympus, Panasonic a Pentax. Olympus získal titul Evropský fotoaparát do každého počasí pro Olympus TG-810. Tomuto fotoaparátu nevadí ponoření do vody ani pád z výšky. Disponuje 14MPX CCD čipem a 5× optickým zoomem v rozsahu 28 až 140 milimetrů. Je zde dostatečně velký 3,0" LCD displej a porota chválila i 3cm supermakro. K dispozici je i mechanická stabilizace obrazu.

Na adresu Panasonicu pak putovalo ocenění za nejlepší Evropský CSC fotoaparát 2011-2012, který získala novinka v podobě modelu Panasonic Lumix G3. Oproti mnoha jiným disponuje elektronickým hledáčkem i zabudovaným bleskem. Oceněna byla dobrá kvalita obrazu i za horšího světla. Inovovaný systém ostření na bázi detekce kontrastu je rychlejší a podle poroty je lepší i systém sledování objektů. Líbil se i dotykový displej, pomocí kterého můžete ostřit i fotit.

Jako poslední si dnes představíme nejlepší Evropský profesionální fotoaparát Pentax 645D. Jedná se o středoformátový přístroj, který je ale dobře použitelný i v "polních" podmínkách bez stativu. I přes stále docela vysokou hmotnost totiž nabídne velmi dobrý grip, velký hledáček, přesný a rychlý autofokus. Má 40MPx CCD čip od Kodaku s rozměry 33×40 mm. Oceněny byly neuvěřitelně ostré snímky s vysokým dynamickým rozsahem.

Zdroj: www.eisa.eu
reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře