www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax
, , aktualita
Přehled výherců fotografické části soutěžní ankety EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 pokračuje u společností Olympus, Panasonic a Pentax. Máme zde nejlepší odolný kompakt, CSC fotoaparát a profesionální fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
V letošním ročníku EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 si odnesli po jedné ceně i společnosti Olympus, Panasonic a Pentax. Olympus získal titul Evropský fotoaparát do každého počasí pro Olympus TG-810. Tomuto fotoaparátu nevadí ponoření do vody ani pád z výšky. Disponuje 14MPX CCD čipem a 5× optickým zoomem v rozsahu 28 až 140 milimetrů. Je zde dostatečně velký 3,0" LCD displej a porota chválila i 3cm supermakro. K dispozici je i mechanická stabilizace obrazu.

Na adresu Panasonicu pak putovalo ocenění za nejlepší Evropský CSC fotoaparát 2011-2012, který získala novinka v podobě modelu Panasonic Lumix G3. Oproti mnoha jiným disponuje elektronickým hledáčkem i zabudovaným bleskem. Oceněna byla dobrá kvalita obrazu i za horšího světla. Inovovaný systém ostření na bázi detekce kontrastu je rychlejší a podle poroty je lepší i systém sledování objektů. Líbil se i dotykový displej, pomocí kterého můžete ostřit i fotit.

Jako poslední si dnes představíme nejlepší Evropský profesionální fotoaparát Pentax 645D. Jedná se o středoformátový přístroj, který je ale dobře použitelný i v "polních" podmínkách bez stativu. I přes stále docela vysokou hmotnost totiž nabídne velmi dobrý grip, velký hledáček, přesný a rychlý autofokus. Má 40MPx CCD čip od Kodaku s rozměry 33×40 mm. Oceněny byly neuvěřitelně ostré snímky s vysokým dynamickým rozsahem.

Zdroj: www.eisa.eu
Nejnovější články
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala