www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax

EISA 2011-2012: Olympus, Panasonic, Pentax
, , aktualita
Přehled výherců fotografické části soutěžní ankety EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 pokračuje u společností Olympus, Panasonic a Pentax. Máme zde nejlepší odolný kompakt, CSC fotoaparát a profesionální fotoaparát.
reklama
V letošním ročníku EISA (European Imaging and Sound Association) 2011-2012 si odnesli po jedné ceně i společnosti Olympus, Panasonic a Pentax. Olympus získal titul Evropský fotoaparát do každého počasí pro Olympus TG-810. Tomuto fotoaparátu nevadí ponoření do vody ani pád z výšky. Disponuje 14MPX CCD čipem a 5× optickým zoomem v rozsahu 28 až 140 milimetrů. Je zde dostatečně velký 3,0" LCD displej a porota chválila i 3cm supermakro. K dispozici je i mechanická stabilizace obrazu.

Na adresu Panasonicu pak putovalo ocenění za nejlepší Evropský CSC fotoaparát 2011-2012, který získala novinka v podobě modelu Panasonic Lumix G3. Oproti mnoha jiným disponuje elektronickým hledáčkem i zabudovaným bleskem. Oceněna byla dobrá kvalita obrazu i za horšího světla. Inovovaný systém ostření na bázi detekce kontrastu je rychlejší a podle poroty je lepší i systém sledování objektů. Líbil se i dotykový displej, pomocí kterého můžete ostřit i fotit.

Jako poslední si dnes představíme nejlepší Evropský profesionální fotoaparát Pentax 645D. Jedná se o středoformátový přístroj, který je ale dobře použitelný i v "polních" podmínkách bez stativu. I přes stále docela vysokou hmotnost totiž nabídne velmi dobrý grip, velký hledáček, přesný a rychlý autofokus. Má 40MPx CCD čip od Kodaku s rozměry 33×40 mm. Oceněny byly neuvěřitelně ostré snímky s vysokým dynamickým rozsahem.

Zdroj: www.eisa.eu
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů