Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EISA 2017-2018: Dvě ceny pro Fujifilm a Tamron

20.8.2017, Milan Šurkala, aktualita
Po dvojici titulů za nejlepší produkty za minulý rok dostaly v soutěži EISA Awards 2017-2018 společnosti Tamron a Fujifilm. U Tamronu šlo logicky o dva objektivy, v případě Fujifilmu pak o instantní a CSC fotoaparát. 
I když letošní ceny EISA Awards 2017-2018 ovládlo Sony, dostalo se i na další výrobce. Po dvou cenách si ve fotografických kategoriích odnesly společnosti Tamron a Fujifilm. Pokud jde o prvně jmenovaného výrobce, tak ten dostal titul nejlepší inovace roku pro svůj ultrazoomový objektiv Tamron 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD. Oceněn byl rekordní 22,2x optický zoom a 3EV optická stabilizace obrazu. I díky zvýšené odolnosti vůči nepříznivému počasí je dle poroty vhodný pro cestovatele, focení zvířat nebo sportu.
 
Tamron 18-400mm

Nejlepším zoomovacím objektivem pro DSLR se stal Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2. Líbila se vyšší rychlost i přesnost autofokusu, zapracovalo se i na účinnosti optické stabilizace. Vhod přijde i zámek zoomu, fluorový povrch předního členu, odolná konstrukce vůči nepříznivému počasí a podpora TAP-in konzole pro případný update firmwaru a seřízení autofokusu.
 
Tamron 150-600mm G2
Titul nejlepšího instantního fotoaparátu putoval na adresu Fujifilmu Instax Square SQ10. Jde o hybridní instantní fotoaparát, který dokáže tisknout snímky o rozměru 62x62 mm. Ještě před tiskem lze upravit jejich jas, vinětaci nebo přidat jeden z 10 filtrů. K tomu slouží LCD a vedle interní paměti tu najdete i slot pro microSD karty. 
 
Fujifilm Instax Square SQ10
 
Jako poslední tu máme nejlepší CSC pro běžné uživatele, jímž se stal Fujifilm X-T20. Ten umí pořizovat detailní fotografie s 24MPx rozlišením i natáčet 4K video. Má X-Trans CMOS III snímač a X-Processor Pro. Za mnohem nižší cenu tak nabídne stejnou kvalitu obrazu jako X-T2 a X-T20. Nechybí ani dotykové ovládání a nastavitelné AF-C režimy. 
 
Fujifilm X-T20
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.