www.digimanie.cz
>
>
>

EISA 2017-2018: Tři ocenění pro Canon

EISA 2017-2018: Tři ocenění pro Canon
, , aktualita
Solidní úspěchy v letošních cenách EISA Awards 2017-2018 zaznamenala i společnost Canon. Té se podařilo získat trojici titulů. Oceněn byl jeden objektiv a dvě zrcadlovky, a to jak full frame, tak i APS-C model. 
reklama
Druhou nejúspěšnější značkou na letošních cenách EISA Awards 2017-2018 ve fotografické kategorii byl Canon. Celkem si odnesl trojici ocenění. První titul putoval na adresu objektivu Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM, který se stal nejlepším profesionálním objektivem pro zrcadlovky. Oceněno bylo dobré dílenské zpracování a ostrý obraz po celé ploše obrazu i při plně otevřené cloně F2.8. Má malé zkreslení, netrpí ani na výrazné odlesky či světelné závoje. 
 
Canon EF 16-35mm F2.8L III USM
 
Titul nejlepší profesionální zrcadlovky připadl modelu Canon EOS 5D Mark IV. Oceněna byla vyšší kvalita obrazu daná vyšším rozlišením i lepším dynamickým rozsahem. Autofokus je citlivější a lepší i v live view režimu. Video lze natáčet i ve 4K rozlišení. Dual Pixel Raw funkce ukládá zvlášť obrazy z obou polovin duálních pixelů, což dovoluje rozsáhlejší úpravy obrazu v post-processingu. 
 
Canon EOS 5D Mark IV
 
Nejlepší běžnou zrcadlovkou je letos Canon EOS 77D. Tato zrcadlovka přebrala spoustu funkcí po oceňovaném modelu Canon EOS 80D. Je to např. 24MPx APS-C čip s Dual Pixel AF CMOS technologií. Ten dovoluje rychlé ostření v live view včetně video režimu. Klasický fázový AF systém má 45 křížových bodů. Spolu s procesorem DIGIC 7 je možné dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí 6 fps a lze natáčet Full HD video 1080p60. Nechybí ani stavový displej, Wi-Fi, Bluetooth a polohovatelný dotykový displej. 
 
Canon EOS 77D
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů