Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EISA 2017-2018: Tři ocenění pro Canon

18.8.2017, Milan Šurkala, aktualita
Solidní úspěchy v letošních cenách EISA Awards 2017-2018 zaznamenala i společnost Canon. Té se podařilo získat trojici titulů. Oceněn byl jeden objektiv a dvě zrcadlovky, a to jak full frame, tak i APS-C model. 
Druhou nejúspěšnější značkou na letošních cenách EISA Awards 2017-2018 ve fotografické kategorii byl Canon. Celkem si odnesl trojici ocenění. První titul putoval na adresu objektivu Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM, který se stal nejlepším profesionálním objektivem pro zrcadlovky. Oceněno bylo dobré dílenské zpracování a ostrý obraz po celé ploše obrazu i při plně otevřené cloně F2.8. Má malé zkreslení, netrpí ani na výrazné odlesky či světelné závoje. 
 
Canon EF 16-35mm F2.8L III USM
 
Titul nejlepší profesionální zrcadlovky připadl modelu Canon EOS 5D Mark IV. Oceněna byla vyšší kvalita obrazu daná vyšším rozlišením i lepším dynamickým rozsahem. Autofokus je citlivější a lepší i v live view režimu. Video lze natáčet i ve 4K rozlišení. Dual Pixel Raw funkce ukládá zvlášť obrazy z obou polovin duálních pixelů, což dovoluje rozsáhlejší úpravy obrazu v post-processingu. 
 
Canon EOS 5D Mark IV
 
Nejlepší běžnou zrcadlovkou je letos Canon EOS 77D. Tato zrcadlovka přebrala spoustu funkcí po oceňovaném modelu Canon EOS 80D. Je to např. 24MPx APS-C čip s Dual Pixel AF CMOS technologií. Ten dovoluje rychlé ostření v live view včetně video režimu. Klasický fázový AF systém má 45 křížových bodů. Spolu s procesorem DIGIC 7 je možné dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí 6 fps a lze natáčet Full HD video 1080p60. Nechybí ani stavový displej, Wi-Fi, Bluetooth a polohovatelný dotykový displej. 
 
Canon EOS 77D
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.