www.digimanie.cz
>
>
>

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos
, , aktualita
V rámci iniciativy Data Transfer Project přichází sociální síť Facebook s nástrojem, který zajistí snadnou přenositelnost dat mezi platformami. Jako první tu je kopírování fotek a videa na Google Photos.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte na jedné sociální síti spoustu dat a chcete je velmi pohodlně přenést i na jinou, máte obvykle smůlu. Aby to však bylo v budoucnu jednodušší, existuje tu už více než rok iniciativa Data Transfer Project, za kterou stojí Google, Facebook, Microsoft a Twitter, přičemž o něco později se připojil i Apple. Ta má zajistit, že služby nabídnou standardizovaný způsob přenosu dat mezi platformami (fotografie, video, playlisty…). Facebook tak nyní spouští přenos snímků ze své sociální sítě na Google Photos.
 
Facebook logo
 
Prozatím to bude možné v rámci pilotního provozu v Irsku, ale další země by se měly dočkat už v první polovině příštího roku. Pro autentizaci mezi službami se používá klasický protokol OAuth, bezpečnost má být zajištěna autentizací, která potvrdí správnost na straně odesílatele i příjemce, tedy že jde o jednu a tutéž osobu na dvou rozdílných platformách. Aplikace má požadovat jen ta práva, která jsou pro daný účel zapotřebí a žádná další, vše se má také po dokončení korektně ukončit a odhlásit. Přijde také e-mail o zahájení přenosu, takže je na něj uživatel upozorněn dalším způsobem a může ho tak ukončit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik