www.digimanie.cz
>
>
>

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos
, , aktualita
V rámci iniciativy Data Transfer Project přichází sociální síť Facebook s nástrojem, který zajistí snadnou přenositelnost dat mezi platformami. Jako první tu je kopírování fotek a videa na Google Photos.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte na jedné sociální síti spoustu dat a chcete je velmi pohodlně přenést i na jinou, máte obvykle smůlu. Aby to však bylo v budoucnu jednodušší, existuje tu už více než rok iniciativa Data Transfer Project, za kterou stojí Google, Facebook, Microsoft a Twitter, přičemž o něco později se připojil i Apple. Ta má zajistit, že služby nabídnou standardizovaný způsob přenosu dat mezi platformami (fotografie, video, playlisty…). Facebook tak nyní spouští přenos snímků ze své sociální sítě na Google Photos.
 
Facebook logo
 
Prozatím to bude možné v rámci pilotního provozu v Irsku, ale další země by se měly dočkat už v první polovině příštího roku. Pro autentizaci mezi službami se používá klasický protokol OAuth, bezpečnost má být zajištěna autentizací, která potvrdí správnost na straně odesílatele i příjemce, tedy že jde o jednu a tutéž osobu na dvou rozdílných platformách. Aplikace má požadovat jen ta práva, která jsou pro daný účel zapotřebí a žádná další, vše se má také po dokončení korektně ukončit a odhlásit. Přijde také e-mail o zahájení přenosu, takže je na něj uživatel upozorněn dalším způsobem a může ho tak ukončit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala