www.digimanie.cz
>
>
>

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos

Facebook nabízí nástroj pro přenos fotek a videí do Google Photos
, , aktualita
V rámci iniciativy Data Transfer Project přichází sociální síť Facebook s nástrojem, který zajistí snadnou přenositelnost dat mezi platformami. Jako první tu je kopírování fotek a videa na Google Photos.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte na jedné sociální síti spoustu dat a chcete je velmi pohodlně přenést i na jinou, máte obvykle smůlu. Aby to však bylo v budoucnu jednodušší, existuje tu už více než rok iniciativa Data Transfer Project, za kterou stojí Google, Facebook, Microsoft a Twitter, přičemž o něco později se připojil i Apple. Ta má zajistit, že služby nabídnou standardizovaný způsob přenosu dat mezi platformami (fotografie, video, playlisty…). Facebook tak nyní spouští přenos snímků ze své sociální sítě na Google Photos.
 
Facebook logo
 
Prozatím to bude možné v rámci pilotního provozu v Irsku, ale další země by se měly dočkat už v první polovině příštího roku. Pro autentizaci mezi službami se používá klasický protokol OAuth, bezpečnost má být zajištěna autentizací, která potvrdí správnost na straně odesílatele i příjemce, tedy že jde o jednu a tutéž osobu na dvou rozdílných platformách. Aplikace má požadovat jen ta práva, která jsou pro daný účel zapotřebí a žádná další, vše se má také po dokončení korektně ukončit a odhlásit. Přijde také e-mail o zahájení přenosu, takže je na něj uživatel upozorněn dalším způsobem a může ho tak ukončit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář