www.digimanie.cz
>
>
>

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
, , aktualita
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
K oblíbeným
reklama
Smartphony Apple iPhone sice mají malé senzory, ale historie už několikrát ukázala, že i tak mohou dosáhnout velmi působivých výsledků. S aplikací FiLMiC Pro byl natočen už nejeden profesionální videoklip, za což může i fakt, že tato aplikace podporuje Log záznam s rozšířeným dynamickým rozsahem pro další úpravy v editoru. Tvůrci této oceňované aplikace nyní přichází z videa i na fotografie a uvádí aplikaci Firstlight pro iOS. Jde o freemium aplikaci, která má bezplatnou i předplatným placenou verzi.
 
FiLMiC Firstlight
 
Ta základní dovoluje korigovat expozici, vybrat si z kombinace času a ISO citlivosti, pomocí tažení po displeji upravovat ostření nebo expozici, je zde i focus peaking a zebra, RGB histogram, možnost výběru objektivu (pro iPhony s více fotomoduly) a různé filtry (vinětace, zrno, simulace starých filmů). Je možné si vybírat z mnoha různých poměrů stran (4:3, 16:9, 3:2, 1:1 a 5:4), podporován je formát JPEG i HEIF, sekvenční snímání, samospoušť, pomůcky pro komponování, úpravu stínů, je zde i HDR, podpora hardwarové spouště pomocí tlačítek hlasitosti a podporuje i dálkové spouště přes Bluetooth.
 
Máme tu i placenou verzi a bohužel nejde o jednorázový nákup, ale o předplatné, které činí $0,99 měsíčně nebo $7,99 ročně. To přidává podporu DNG RAW formátu, nekomprimovaného TIFFu, priority času a ISO citlivosti, více filtrů a jejich možnosti nastavení, totéž platí i pro sekvenční snímání s nastavitelnou rychlostí a upravit lze i chování focus peaking a zebry, máme zde i nastavitelné funkční tlačítko a možnost ke snímkům vkládat informaci o copyrightu. K tomu, aby FiLMiC Firstlight fungoval, potřebujete iOS 13.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala