Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS

, , aktualita
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
Smartphony Apple iPhone sice mají malé senzory, ale historie už několikrát ukázala, že i tak mohou dosáhnout velmi působivých výsledků. S aplikací FiLMiC Pro byl natočen už nejeden profesionální videoklip, za což může i fakt, že tato aplikace podporuje Log záznam s rozšířeným dynamickým rozsahem pro další úpravy v editoru. Tvůrci této oceňované aplikace nyní přichází z videa i na fotografie a uvádí aplikaci Firstlight pro iOS. Jde o freemium aplikaci, která má bezplatnou i předplatným placenou verzi.
 
FiLMiC Firstlight
 
Ta základní dovoluje korigovat expozici, vybrat si z kombinace času a ISO citlivosti, pomocí tažení po displeji upravovat ostření nebo expozici, je zde i focus peaking a zebra, RGB histogram, možnost výběru objektivu (pro iPhony s více fotomoduly) a různé filtry (vinětace, zrno, simulace starých filmů). Je možné si vybírat z mnoha různých poměrů stran (4:3, 16:9, 3:2, 1:1 a 5:4), podporován je formát JPEG i HEIF, sekvenční snímání, samospoušť, pomůcky pro komponování, úpravu stínů, je zde i HDR, podpora hardwarové spouště pomocí tlačítek hlasitosti a podporuje i dálkové spouště přes Bluetooth.
 
Máme tu i placenou verzi a bohužel nejde o jednorázový nákup, ale o předplatné, které činí $0,99 měsíčně nebo $7,99 ročně. To přidává podporu DNG RAW formátu, nekomprimovaného TIFFu, priority času a ISO citlivosti, více filtrů a jejich možnosti nastavení, totéž platí i pro sekvenční snímání s nastavitelnou rychlostí a upravit lze i chování focus peaking a zebry, máme zde i nastavitelné funkční tlačítko a možnost ke snímkům vkládat informaci o copyrightu. K tomu, aby FiLMiC Firstlight fungoval, potřebujete iOS 13.