www.digimanie.cz
>
>
>

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
, , aktualita
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
K oblíbeným
reklama
Smartphony Apple iPhone sice mají malé senzory, ale historie už několikrát ukázala, že i tak mohou dosáhnout velmi působivých výsledků. S aplikací FiLMiC Pro byl natočen už nejeden profesionální videoklip, za což může i fakt, že tato aplikace podporuje Log záznam s rozšířeným dynamickým rozsahem pro další úpravy v editoru. Tvůrci této oceňované aplikace nyní přichází z videa i na fotografie a uvádí aplikaci Firstlight pro iOS. Jde o freemium aplikaci, která má bezplatnou i předplatným placenou verzi.
 
FiLMiC Firstlight
 
Ta základní dovoluje korigovat expozici, vybrat si z kombinace času a ISO citlivosti, pomocí tažení po displeji upravovat ostření nebo expozici, je zde i focus peaking a zebra, RGB histogram, možnost výběru objektivu (pro iPhony s více fotomoduly) a různé filtry (vinětace, zrno, simulace starých filmů). Je možné si vybírat z mnoha různých poměrů stran (4:3, 16:9, 3:2, 1:1 a 5:4), podporován je formát JPEG i HEIF, sekvenční snímání, samospoušť, pomůcky pro komponování, úpravu stínů, je zde i HDR, podpora hardwarové spouště pomocí tlačítek hlasitosti a podporuje i dálkové spouště přes Bluetooth.
 
Máme tu i placenou verzi a bohužel nejde o jednorázový nákup, ale o předplatné, které činí $0,99 měsíčně nebo $7,99 ročně. To přidává podporu DNG RAW formátu, nekomprimovaného TIFFu, priority času a ISO citlivosti, více filtrů a jejich možnosti nastavení, totéž platí i pro sekvenční snímání s nastavitelnou rychlostí a upravit lze i chování focus peaking a zebry, máme zde i nastavitelné funkční tlačítko a možnost ke snímkům vkládat informaci o copyrightu. K tomu, aby FiLMiC Firstlight fungoval, potřebujete iOS 13.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala