www.digimanie.cz
>
>
>

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS

FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
, , aktualita
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
K oblíbeným
reklama
Smartphony Apple iPhone sice mají malé senzory, ale historie už několikrát ukázala, že i tak mohou dosáhnout velmi působivých výsledků. S aplikací FiLMiC Pro byl natočen už nejeden profesionální videoklip, za což může i fakt, že tato aplikace podporuje Log záznam s rozšířeným dynamickým rozsahem pro další úpravy v editoru. Tvůrci této oceňované aplikace nyní přichází z videa i na fotografie a uvádí aplikaci Firstlight pro iOS. Jde o freemium aplikaci, která má bezplatnou i předplatným placenou verzi.
 
FiLMiC Firstlight
 
Ta základní dovoluje korigovat expozici, vybrat si z kombinace času a ISO citlivosti, pomocí tažení po displeji upravovat ostření nebo expozici, je zde i focus peaking a zebra, RGB histogram, možnost výběru objektivu (pro iPhony s více fotomoduly) a různé filtry (vinětace, zrno, simulace starých filmů). Je možné si vybírat z mnoha různých poměrů stran (4:3, 16:9, 3:2, 1:1 a 5:4), podporován je formát JPEG i HEIF, sekvenční snímání, samospoušť, pomůcky pro komponování, úpravu stínů, je zde i HDR, podpora hardwarové spouště pomocí tlačítek hlasitosti a podporuje i dálkové spouště přes Bluetooth.
 
Máme tu i placenou verzi a bohužel nejde o jednorázový nákup, ale o předplatné, které činí $0,99 měsíčně nebo $7,99 ročně. To přidává podporu DNG RAW formátu, nekomprimovaného TIFFu, priority času a ISO citlivosti, více filtrů a jejich možnosti nastavení, totéž platí i pro sekvenční snímání s nastavitelnou rychlostí a upravit lze i chování focus peaking a zebry, máme zde i nastavitelné funkční tlačítko a možnost ke snímkům vkládat informaci o copyrightu. K tomu, aby FiLMiC Firstlight fungoval, potřebujete iOS 13.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře