www.digimanie.cz
>
>
>

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech
, , aktualita
V roce 1986 se objevily proslulé Polaroidy řady Spectra. Nyní, po 33 letech, se ale odeberou do důchodu, protože se společnost rozhodla pro ně přestat vyrábět filmy. Nyní už nebude na co fotit, pokud vůbec fotoaparáty ještě fungovaly.
K oblíbeným
reklama
Je tomu už 33 let, co se objevily instantní fotoaparáty Polaroid Spectra. Společnost Polaroid Originals se ale rozhodla ukončit jejich podporu, tedy pro ně už nebude vyrábět ani instantní filmy. Důvod je ten, že fotoaparáty jsou dnes v mnoha případech pokažené, často se v nich zasekávají filmy a ačkoli se výrobce snažil příjit na to, zda by se tyto záseky a uvíznutí filmu daly nějak vyřešit filmem samotným, nepodařilo se.
 
Polaroid Spectra
 
Tým pracovníků strávil 6 měsíců testováním různých vlastností, hrál si s rozměry filmu a dokonce i tvarem jejich hrany, měnil jejich hmotnost i materiál i míru tření ochranných vrstev, zkoušel také jiné baterie ve fotoaparátech, ale bezvýsledně. Filmy se zasekávaly ve všech kombinacích filmů i napájení. Obtížná použitelnost fotoaparátů tak vedla výrobce k tomu, že oznámil ukončení výroby filmů Spectra a s tím i celkovou podporu těchto fotoaparátů. Zájemci tak nyní mají poslední možnost si koupit filmy do zásoby, v budoucnu už nebudou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala