www.digimanie.cz
>
>
>

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech
, , aktualita
V roce 1986 se objevily proslulé Polaroidy řady Spectra. Nyní, po 33 letech, se ale odeberou do důchodu, protože se společnost rozhodla pro ně přestat vyrábět filmy. Nyní už nebude na co fotit, pokud vůbec fotoaparáty ještě fungovaly.
K oblíbeným
reklama
Je tomu už 33 let, co se objevily instantní fotoaparáty Polaroid Spectra. Společnost Polaroid Originals se ale rozhodla ukončit jejich podporu, tedy pro ně už nebude vyrábět ani instantní filmy. Důvod je ten, že fotoaparáty jsou dnes v mnoha případech pokažené, často se v nich zasekávají filmy a ačkoli se výrobce snažil příjit na to, zda by se tyto záseky a uvíznutí filmu daly nějak vyřešit filmem samotným, nepodařilo se.
 
Polaroid Spectra
 
Tým pracovníků strávil 6 měsíců testováním různých vlastností, hrál si s rozměry filmu a dokonce i tvarem jejich hrany, měnil jejich hmotnost i materiál i míru tření ochranných vrstev, zkoušel také jiné baterie ve fotoaparátech, ale bezvýsledně. Filmy se zasekávaly ve všech kombinacích filmů i napájení. Obtížná použitelnost fotoaparátů tak vedla výrobce k tomu, že oznámil ukončení výroby filmů Spectra a s tím i celkovou podporu těchto fotoaparátů. Zájemci tak nyní mají poslední možnost si koupit filmy do zásoby, v budoucnu už nebudou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře