www.digimanie.cz
>
>
>

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech

Filmy Spectra do původních Polaroidů končí po 33 letech
, , aktualita
V roce 1986 se objevily proslulé Polaroidy řady Spectra. Nyní, po 33 letech, se ale odeberou do důchodu, protože se společnost rozhodla pro ně přestat vyrábět filmy. Nyní už nebude na co fotit, pokud vůbec fotoaparáty ještě fungovaly.
K oblíbeným
reklama
Je tomu už 33 let, co se objevily instantní fotoaparáty Polaroid Spectra. Společnost Polaroid Originals se ale rozhodla ukončit jejich podporu, tedy pro ně už nebude vyrábět ani instantní filmy. Důvod je ten, že fotoaparáty jsou dnes v mnoha případech pokažené, často se v nich zasekávají filmy a ačkoli se výrobce snažil příjit na to, zda by se tyto záseky a uvíznutí filmu daly nějak vyřešit filmem samotným, nepodařilo se.
 
Polaroid Spectra
 
Tým pracovníků strávil 6 měsíců testováním různých vlastností, hrál si s rozměry filmu a dokonce i tvarem jejich hrany, měnil jejich hmotnost i materiál i míru tření ochranných vrstev, zkoušel také jiné baterie ve fotoaparátech, ale bezvýsledně. Filmy se zasekávaly ve všech kombinacích filmů i napájení. Obtížná použitelnost fotoaparátů tak vedla výrobce k tomu, že oznámil ukončení výroby filmů Spectra a s tím i celkovou podporu těchto fotoaparátů. Zájemci tak nyní mají poslední možnost si koupit filmy do zásoby, v budoucnu už nebudou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře