www.digimanie.cz
>
>
>
>

Finální verze objektivu Panasonic Lumix G 25mm F/1.7 ASPH.

Finální verze objektivu Panasonic Lumix G 25mm F/1.7 ASPH.
, , aktualita
Koncem července oznámil Panasonic vývoj světelného 25mm F1,7 objektivu. Nyní byl oficiálně představen finální produkt. Doplní tak mnohem dražší verzi od Leicy se světelností F1,4 a bude cenově příznivější variantou.
K oblíbeným
reklama
Je tomu něco málo přes měsíc, když Panasonic oznámil vývoj nového 25mm F1,7 objektivu. Nyní byla představena finální verze pod názvem Panasonic Lumix G 25mm F/1.7 ASPH. (H-H025E). Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 25 mm, ta přepočtená je pak 50 mm. Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F1,7, takže hloubkou ostrosti bude ekvivalentní 50mm objektivu zacloněnému na F3,4 na full frame senzoru. Doplní nabídku Panasonicu, kterou dnes tvoří světelnější a dražší Leica 25mm F1.4 a širokoúhlejší pancake Lumix G 20mm F1.7 II. Úhel záběru nového objektivu činí 47°.


Panasonic Lumix G 25mm F/1.7 ASPH.


Clona má 7 lamel a rozsah hodnot od F1,7 do F22. Objektiv se skládá z 8 optických členů v 7 skupinách, jsou zde dva asférické členy a jeden UHR člen. Minimální ostřící vzdálenost činí 25 centimetrů, díky čemuž může dosáhnout maximálního 0,14× zvětšení (0,28× po přepočtu). Pro rychlé ostření je určen krokový motorek podporující fotoaparáty s 240fps vyčítáním pixelů z čipu. Objektiv má v průměru 60,8 mm a délku 52 mm. Může využít filtry se 46mm průměrem a váží 125 gramů. Cena objektivu byla stanovena na $300.

Zdroj: panasonic.com/uk
Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala