www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Canonu: fotodivize je jen tak tak v zisku

Finanční výsledky Canonu: fotodivize je jen tak tak v zisku
, , aktualita
Společnost Canon je stále zisková, nicméně čísla za poslední čtvrtletí ukazují, že divize fotoaparátů a inkoustových tiskáren na tom není příliš dobře. Máme tu sice stále zisk, ale opravdu jen těsně.
K oblíbeným
reklama
Canon je obrovskou společností a divize digitálních fotoaparátů a inkoustových tiskáren je pochopitelně jen částí celé firmy. Ta v letošním prvním čtvrtletí (Q1/20) vykázala 9,5% pokles příjmů proti minulému roku (Q1/19), konkrétně šla dolů z 864,5 mld. jenů na 782,3 mld. Pokud jde o provozní zisk, ten šel dolů dokonce o 18,7 % ze 40,4 na 32,9 mld. jenů. Společnost je tak nadále zisková. To platí nadále i o divizi digitálních fotoaparátů a inkoustových tiskáren. Jenže, příjmy klesly o nemalých 13,9 % ze 176,3 na 151,7 mld. jenů a divize už téměř ani není zisková. Zatímco loni byl provozní zisk 4,7 mld. jenů, letos je to už jen 0,9 mld., což znamená propad o 80,6 %.
 
Canon logo
 
Známe i podrobnější čísla. V případě fotoaparátů jde o propad 27,0 % z 97,9 na 71,4 mld. jenů, nicméně se naopak dařilo inkoustovým tiskárnám, které si polepšily o 4,6 % ze 65,7 na 68,7 mld. jenů. Skupina dalších produktů si pohoršila o 9,2 % z 12,7 na 11,6 mld. jenů. Zatímco provozní marže divize loni činila 2,7 %, letos už to bylo jen 0,6 %. Dále jsme se dozvěděli, že Canon prodal jen 610 tisíc CSC a DSLR, což je meziročně propad o 28 %. Kupodivu u kompaktů šlo o menší 21% propad, výsledkem je ale jen 400 tisíc kusů. Koronavirová pandemie dává dle Canonu tušit, že čísla za Q2/20 budou výrazně horší než za první čtvrtletí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů