www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Nikonu nejsou optimistické, příjmy šly dolů o 15 %

Finanční výsledky Nikonu nejsou optimistické, příjmy šly dolů o 15 %
, , aktualita
Společnost Nikon zveřejnila své finanční výsledky za poslední fiskální rok, který končí v březnu. Příjmy z prodeje fotoaparátů a příslušenství šly dolů celkem o 15 %, také zisky na tom nejsou dvakrát dobře a snížily se zhruba o 12 %.reklama
Prodeje digitálních fotoaparátů se propadají a poklesy se nevyhnuly ani společnosti Nikon. Celkové příjmy fotografické divize společnosti poklesly z 685,4 miliardy jenů na 586 miliardy (-14,5 %). Klesl také zisk, a to ze 64,2 miliard jenů na 56,6 miliardy (-11,8 %), nicméně ten udělal Nikonu možná i trochu radost, protože se očekával výraznější pokles. Na další rok se předpokládá pokles na 525 miliard, resp. 38 miliard. To nejsou moc povzbudivá čísla.


Nikon logo


Problémem je, že klesají prodeje digitálních fotoaparátů, což se týká všech kategorií, ale zejména kompaktů, které v minulosti přinášely největší příjmy a nyní jsou z velké části nahrazovány smartphony. U fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon zaznamenal pokles z 5,75 milionu kusů na 4,61 milionu (-19,8 %), což rozhodně není málo. Také prodeje objektivů šly dolů, a to z 8,23 milionu kusů na nynějších 6,68 milionu (-18,8 %). Největší propad je ale tradičně v kategorii kompaktů, které šly z 11,16 milionu kusů na pouhých 7,69 milionu, což je snížení o 31,1 %!

Odhady na příští rok jsou 4,25 milionu u DSLR/CSC (dalších 7,8 % dolů), 6,1 milionu objektivů (pokles o 8,7 %) a vůbec se nevěří kompaktům, u kterých se očekávají prodeje okolo 6,0 milionu kusů (další pokles o 22 %). Je nutno říci, že trh fotoaparátů s výměnnými objektivy se celkově zmenšil o 20 %, u objektivů o 14 % a u kompaktů o 32 %. Na další rok se předpokládá další snížení o cca 9 % (fotoaparáty s výměnnými objektivy), 9 % (objektivy) a 32 % (kompakty). Nutno tedy zmínit, že s dramaticky klesajícími prodeji mají problém i ostatní výrobci.

Zdroj: Nikon
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala