www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Nikonu nejsou optimistické, příjmy šly dolů o 15 %

Finanční výsledky Nikonu nejsou optimistické, příjmy šly dolů o 15 %
, , aktualita
Společnost Nikon zveřejnila své finanční výsledky za poslední fiskální rok, který končí v březnu. Příjmy z prodeje fotoaparátů a příslušenství šly dolů celkem o 15 %, také zisky na tom nejsou dvakrát dobře a snížily se zhruba o 12 %.
reklama
Prodeje digitálních fotoaparátů se propadají a poklesy se nevyhnuly ani společnosti Nikon. Celkové příjmy fotografické divize společnosti poklesly z 685,4 miliardy jenů na 586 miliardy (-14,5 %). Klesl také zisk, a to ze 64,2 miliard jenů na 56,6 miliardy (-11,8 %), nicméně ten udělal Nikonu možná i trochu radost, protože se očekával výraznější pokles. Na další rok se předpokládá pokles na 525 miliard, resp. 38 miliard. To nejsou moc povzbudivá čísla.


Nikon logo


Problémem je, že klesají prodeje digitálních fotoaparátů, což se týká všech kategorií, ale zejména kompaktů, které v minulosti přinášely největší příjmy a nyní jsou z velké části nahrazovány smartphony. U fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon zaznamenal pokles z 5,75 milionu kusů na 4,61 milionu (-19,8 %), což rozhodně není málo. Také prodeje objektivů šly dolů, a to z 8,23 milionu kusů na nynějších 6,68 milionu (-18,8 %). Největší propad je ale tradičně v kategorii kompaktů, které šly z 11,16 milionu kusů na pouhých 7,69 milionu, což je snížení o 31,1 %!

Odhady na příští rok jsou 4,25 milionu u DSLR/CSC (dalších 7,8 % dolů), 6,1 milionu objektivů (pokles o 8,7 %) a vůbec se nevěří kompaktům, u kterých se očekávají prodeje okolo 6,0 milionu kusů (další pokles o 22 %). Je nutno říci, že trh fotoaparátů s výměnnými objektivy se celkově zmenšil o 20 %, u objektivů o 14 % a u kompaktů o 32 %. Na další rok se předpokládá další snížení o cca 9 % (fotoaparáty s výměnnými objektivy), 9 % (objektivy) a 32 % (kompakty). Nutno tedy zmínit, že s dramaticky klesajícími prodeji mají problém i ostatní výrobci.

Zdroj: Nikon
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala