www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi

Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
, , aktualita
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
K oblíbeným
reklama
Další společností, která zveřejnila výsledky svého hospodaření, je Nikon. V jeho případě byly dopady koronavirové pandemie doslova enormní, a to i dle vlastních slov Nikonu. Meziročně došlo k poklesu příjmů ze 142,9 mld. jenů na 64,7 mld. To je opravdu hodně vysoké číslo (propad o cca 55 %). Není divu, že provozní zisk 9,3 mld. se nyní změnil na provozní ztrátu 20,5 mld. jenů. I když fotografická divize zaznamenala největší  63% pokles, divize Precision Equipment Business byla jen o jediné procento lepší.
 
Nikon logo
 
Přesněji šlo v případě fotografické divize o propad ze 67,3 na 25,1 mld. jenů. Co se týče výsledku, ze zisku 3,5 mld. se tato divize Nikonu dostala na ztrátu 8,1 mld. jenů. Pokud jde o počet prodaných kusů, fotoaparáty s výměnnými objektivy klesly ze 450 na pouhých 140 tisíc kusů (-69 %), objektivy pro ně šly ze 740 na 220 tisíc kusů (-70 %) a kompakty jsou už téměř "na nule". Tam šlo o propad z 270 na 50 tisíc kusů (-81 %).
 
Nikon zároveň zveřejnil své tržní podíly. V případě fotoaparátů s výměnnými objektivy se hovoří o ročním prodeji (končící tímto diskutovaným čtvrtletím) 1,62 mil. kusů, celý trh pak tvoří 7,92 milionu (tržní podíl Nikonu 20,5 %). U objektivů je to pak 2,65 mil. kusů ze 13,37 mil. (podíl 19,8 %). U kompaktů je to pak jen 0,84 mil. kusů z 6,19 mil (podíl 13,6 %). Stejně jako ostatní výrobci, i Nikon říká, že se prodeje od dubna/května začínají pomalu zase zvedat.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů