www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi

Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
, , aktualita
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
K oblíbeným
reklama
Další společností, která zveřejnila výsledky svého hospodaření, je Nikon. V jeho případě byly dopady koronavirové pandemie doslova enormní, a to i dle vlastních slov Nikonu. Meziročně došlo k poklesu příjmů ze 142,9 mld. jenů na 64,7 mld. To je opravdu hodně vysoké číslo (propad o cca 55 %). Není divu, že provozní zisk 9,3 mld. se nyní změnil na provozní ztrátu 20,5 mld. jenů. I když fotografická divize zaznamenala největší  63% pokles, divize Precision Equipment Business byla jen o jediné procento lepší.
 
Nikon logo
 
Přesněji šlo v případě fotografické divize o propad ze 67,3 na 25,1 mld. jenů. Co se týče výsledku, ze zisku 3,5 mld. se tato divize Nikonu dostala na ztrátu 8,1 mld. jenů. Pokud jde o počet prodaných kusů, fotoaparáty s výměnnými objektivy klesly ze 450 na pouhých 140 tisíc kusů (-69 %), objektivy pro ně šly ze 740 na 220 tisíc kusů (-70 %) a kompakty jsou už téměř "na nule". Tam šlo o propad z 270 na 50 tisíc kusů (-81 %).
 
Nikon zároveň zveřejnil své tržní podíly. V případě fotoaparátů s výměnnými objektivy se hovoří o ročním prodeji (končící tímto diskutovaným čtvrtletím) 1,62 mil. kusů, celý trh pak tvoří 7,92 milionu (tržní podíl Nikonu 20,5 %). U objektivů je to pak 2,65 mil. kusů ze 13,37 mil. (podíl 19,8 %). U kompaktů je to pak jen 0,84 mil. kusů z 6,19 mil (podíl 13,6 %). Stejně jako ostatní výrobci, i Nikon říká, že se prodeje od dubna/května začínají pomalu zase zvedat.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech
Zástupce společnosti Sigma se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o mnoha zajímavých skutečnostech. Mluvil např. o full frame Foveonu, náročnosti výroby objektivů i o jejich úspěších.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
18.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik