www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware 1.30 pro Samsung NX1 s lepším ostřením

Firmware 1.30 pro Samsung NX1 s lepším ostřením
, , aktualita
CSC fotoaparát Samsung NX1 dostal novou verzi firmwaru 1.30, která významně vylepšuje chování autofokusu, zapracovala i na kvalitě videosekvencí včetně možností záznamu 4K fotografií s EXIF informacemi.reklama
Vlajková loď Samsungu v podobě CSC fotoaparátu NX1 dostala novou verzi firmwaru s označením 1.30. Přináší dost velké množství změn a vylepšení. Při natáčení Full HD videa bylo vylepšeno čtení dat, což se projevuje ve kvalitnějším videu (neplatí pro slow-motion video, platí max. pro 60p). Samsung rozšířil možnosti časových razítek, přibyla možnost nahrávání Full HD videa 1920×1080 pixelů při 120p i v běžném režimu (nejen jako slow-motion). Dále tu najdete možnost vypnutí a zapnutí automatického řízení mikrofonu.


Samsung NX1


Samsung přidal možnosti tvorby 4K snímků včetně EXIF informací, nově je tu zobrazení histogramu i vodováhy. Užitečnou funkcí může být nastavení citlivosti manuálního ostření. Fotoaparát po ukončení nahrávání zůstává ve standby režimu. Hodně se zapracovalo na autofokusu. Samsung vylepšil ostření za horšího světla, při protisvětle, zlepšil výsledky i při ostření do rohových oblastí při použití 16-50mm PZ objektivu, v neposlední řadě byla zlepšena funkce detekce tváře a autofokusu při natáčení videa. Přibyly i zónové AF režimy. Velikost AF bodu lze nyní vybírat z 5 různých možností.

V bulb režimu byl zrušen časový limit, time-lapse může nyní pořídit až 3000 snímků. Byly přidány čtyři přednastavení (Cinematic, Memories, Gorgeous Night a High Speed), přes Wi-Fi je pak možné přenášet jen JPEG snímky a nikoli RAWy. Samsung dále představil nový software Samsung Remote Studio a SDK (to bude ke stažení od počátku června 2015). Přes software je pak možné ovládat fotoaparát pomocí USB kabelu. Samsung ještě přidal podporu připojení k televizím s operačním systémem Tizen. A v neposlední řadě bylo opraveno několik menších chyb.

Zdroj: Samsung
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala