www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware 1.30 pro Samsung NX1 s lepším ostřením

Firmware 1.30 pro Samsung NX1 s lepším ostřením
, , aktualita
CSC fotoaparát Samsung NX1 dostal novou verzi firmwaru 1.30, která významně vylepšuje chování autofokusu, zapracovala i na kvalitě videosekvencí včetně možností záznamu 4K fotografií s EXIF informacemi.
reklama
Vlajková loď Samsungu v podobě CSC fotoaparátu NX1 dostala novou verzi firmwaru s označením 1.30. Přináší dost velké množství změn a vylepšení. Při natáčení Full HD videa bylo vylepšeno čtení dat, což se projevuje ve kvalitnějším videu (neplatí pro slow-motion video, platí max. pro 60p). Samsung rozšířil možnosti časových razítek, přibyla možnost nahrávání Full HD videa 1920×1080 pixelů při 120p i v běžném režimu (nejen jako slow-motion). Dále tu najdete možnost vypnutí a zapnutí automatického řízení mikrofonu.


Samsung NX1


Samsung přidal možnosti tvorby 4K snímků včetně EXIF informací, nově je tu zobrazení histogramu i vodováhy. Užitečnou funkcí může být nastavení citlivosti manuálního ostření. Fotoaparát po ukončení nahrávání zůstává ve standby režimu. Hodně se zapracovalo na autofokusu. Samsung vylepšil ostření za horšího světla, při protisvětle, zlepšil výsledky i při ostření do rohových oblastí při použití 16-50mm PZ objektivu, v neposlední řadě byla zlepšena funkce detekce tváře a autofokusu při natáčení videa. Přibyly i zónové AF režimy. Velikost AF bodu lze nyní vybírat z 5 různých možností.

V bulb režimu byl zrušen časový limit, time-lapse může nyní pořídit až 3000 snímků. Byly přidány čtyři přednastavení (Cinematic, Memories, Gorgeous Night a High Speed), přes Wi-Fi je pak možné přenášet jen JPEG snímky a nikoli RAWy. Samsung dále představil nový software Samsung Remote Studio a SDK (to bude ke stažení od počátku června 2015). Přes software je pak možné ovládat fotoaparát pomocí USB kabelu. Samsung ještě přidal podporu připojení k televizím s operačním systémem Tizen. A v neposlední řadě bylo opraveno několik menších chyb.

Zdroj: Samsung
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala