Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmware 1.30 pro Samsung NX1 s lepším ostřením

20.5.2015, Milan Šurkala, aktualita
CSC fotoaparát Samsung NX1 dostal novou verzi firmwaru 1.30, která významně vylepšuje chování autofokusu, zapracovala i na kvalitě videosekvencí včetně možností záznamu 4K fotografií s EXIF informacemi.
Vlajková loď Samsungu v podobě CSC fotoaparátu NX1 dostala novou verzi firmwaru s označením 1.30. Přináší dost velké množství změn a vylepšení. Při natáčení Full HD videa bylo vylepšeno čtení dat, což se projevuje ve kvalitnějším videu (neplatí pro slow-motion video, platí max. pro 60p). Samsung rozšířil možnosti časových razítek, přibyla možnost nahrávání Full HD videa 1920×1080 pixelů při 120p i v běžném režimu (nejen jako slow-motion). Dále tu najdete možnost vypnutí a zapnutí automatického řízení mikrofonu.


Samsung NX1


Samsung přidal možnosti tvorby 4K snímků včetně EXIF informací, nově je tu zobrazení histogramu i vodováhy. Užitečnou funkcí může být nastavení citlivosti manuálního ostření. Fotoaparát po ukončení nahrávání zůstává ve standby režimu. Hodně se zapracovalo na autofokusu. Samsung vylepšil ostření za horšího světla, při protisvětle, zlepšil výsledky i při ostření do rohových oblastí při použití 16-50mm PZ objektivu, v neposlední řadě byla zlepšena funkce detekce tváře a autofokusu při natáčení videa. Přibyly i zónové AF režimy. Velikost AF bodu lze nyní vybírat z 5 různých možností.

V bulb režimu byl zrušen časový limit, time-lapse může nyní pořídit až 3000 snímků. Byly přidány čtyři přednastavení (Cinematic, Memories, Gorgeous Night a High Speed), přes Wi-Fi je pak možné přenášet jen JPEG snímky a nikoli RAWy. Samsung dále představil nový software Samsung Remote Studio a SDK (to bude ke stažení od počátku června 2015). Přes software je pak možné ovládat fotoaparát pomocí USB kabelu. Samsung ještě přidal podporu připojení k televizím s operačním systémem Tizen. A v neposlední řadě bylo opraveno několik menších chyb.

Zdroj: Samsung
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.