Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmware v2.0.3 pro Canon EOS-1D X

13.1.2014, Milan Šurkala, aktualita
Digitální zrcadlovka Canon EOS-1D X může nově využít inovovaného firmwaru verze 2.0.3. Ten upravuje zejména chování autofokusu, změněno bylo ale i chování některých funkcí ISO citlivosti a vyvážení bílé.
Canon vylepšil svou digitální zrcadlovku EOS-1D X. Uvolnil totiž firmware verze 2.0.3, který opravuje mnoho chyb a rozšiřuje možnosti focení. Canon vylepšil ostření v režimu AI Servo AF za špatného světla a v režimu "AI Servo AF 2nd image priority" zvýšil počet parametrů pro dosažení lepších výsledků u sekvenčního snímání. Stejně tak byl navýšen počet parametrů pro nastavení akcelerace a decelerace sledování objektů. Užitečnou vlastností je možno využít korekci expozice v režimu manuální expozice při automatické ISO citlivosti.

Minimální rychlost závěrky pro Auto ISO může být nyní nastavena na 1/8000 sekundy. Dále byla přidána funkce, která udržuje konstantní expozici změnou ISO citlivosti nebo expozičního času v manuálním režimu v případě, že zoomujete nebo měníte objektiv (toto totiž může znamenat změnu světelnosti objektivu - fotoaparát automaticky vyrovnává změnu clony, aby se neměnila expozice). Byla přidána nová funkce pro úpravu AF bodu při změně orientace fotoaparátu. Je zde i funkce, kdy se při změně ze 61bodové automatiky na jednobodové ostření vrací k naposled použitému bodu.

Rozšířena byla možnost nastavení měření expozice a ovládání autofokusu, je zde např. více možností jak přepnout One Shot AF a AI Servo AF, dále je tu funkce pro prohlížení chráněných snímků na kartě (a žádných jiných). Opraveno bylo i vyvažování bílé, které nemuselo fungovat korektně při práci se samospouští a E-TTL bleskem. Firmware si lze stáhnout na stránkách společnosti Canon.

Zdroj: www.photographyblog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.