www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware v2.0.3 pro Canon EOS-1D X

Firmware v2.0.3 pro Canon EOS-1D X
, , aktualita
Digitální zrcadlovka Canon EOS-1D X může nově využít inovovaného firmwaru verze 2.0.3. Ten upravuje zejména chování autofokusu, změněno bylo ale i chování některých funkcí ISO citlivosti a vyvážení bílé.
reklama
Canon vylepšil svou digitální zrcadlovku EOS-1D X. Uvolnil totiž firmware verze 2.0.3, který opravuje mnoho chyb a rozšiřuje možnosti focení. Canon vylepšil ostření v režimu AI Servo AF za špatného světla a v režimu "AI Servo AF 2nd image priority" zvýšil počet parametrů pro dosažení lepších výsledků u sekvenčního snímání. Stejně tak byl navýšen počet parametrů pro nastavení akcelerace a decelerace sledování objektů. Užitečnou vlastností je možno využít korekci expozice v režimu manuální expozice při automatické ISO citlivosti.

Minimální rychlost závěrky pro Auto ISO může být nyní nastavena na 1/8000 sekundy. Dále byla přidána funkce, která udržuje konstantní expozici změnou ISO citlivosti nebo expozičního času v manuálním režimu v případě, že zoomujete nebo měníte objektiv (toto totiž může znamenat změnu světelnosti objektivu - fotoaparát automaticky vyrovnává změnu clony, aby se neměnila expozice). Byla přidána nová funkce pro úpravu AF bodu při změně orientace fotoaparátu. Je zde i funkce, kdy se při změně ze 61bodové automatiky na jednobodové ostření vrací k naposled použitému bodu.

Rozšířena byla možnost nastavení měření expozice a ovládání autofokusu, je zde např. více možností jak přepnout One Shot AF a AI Servo AF, dále je tu funkce pro prohlížení chráněných snímků na kartě (a žádných jiných). Opraveno bylo i vyvažování bílé, které nemuselo fungovat korektně při práci se samospouští a E-TTL bleskem. Firmware si lze stáhnout na stránkách společnosti Canon.

Zdroj: www.photographyblog.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů