Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmwary pro Canon EOS-1D X, EOS 5D Mark III a Olympus PEN E-PL7

30.1.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Canon přinesla firmware verze 2.0.7 pro full frame zrcadlovku EOS-1D X s velkým množstvím oprav. Několika oprav se dočkala i zrcadlovka Canon EOS 5D Mark III ve firmwaru 1.3.3 a CSC Olympus PEN E-PL7 ve verzi 1.2.
Během posledního týdne se objevilo několik nových firmwarů pro fotoaparáty Canon a Olympus. Canon vylepšil zejména svůj full frame model EOS-1D X, který má nově firmware verze 2.0.7. Byl vylepšen autofokus při použit širokoúhlých objektivů v režimu live view, opravena byla také chyba, kdy při dlouhých expozicích (několik minut) vznikaly vertikální čáry v pravé části snímků. Dále Canon opravil chybu, kdy nemusel správně fungovat expoziční bracketing, pokud byly použity delší časy přes 1 sekundu se sekvenčním snímáním. Zlepšena byla spolehlivost nastavení automatického výběru obrazových stylů (Picture Style), opraveno bylo občasné nesprávné chování elektronické vodováhy a to, že se do uživatelských režimů C1-C3 neukládaly informace o barevném prostoru. Posledním vylepšením byla oprava textů v americké a ruské verzi menu.Canon EOS 5D Mark III


Canon také vylepšil svou druhou full frame zrcadlovku EOS 5D Mark III, která může mít nyní nainstalovaný firmware verze 1.3.3. O příchodu obou firmwarů jsme vás již informovali počátkem ledna v bleskovkách. V tomto případě byla rovněž vylepšena funkčnost autofokusu při snímání se širokoúhlými objektivy v live view a opravily se také chyby v anglickém a ruském menu.

Jako poslední tu máme Olympus PEN E-PL7, pro nějž byl uveden firmware verze 1.2. V tomto případě bylo upraveno chování fotoaparátu při použití citlivosti ISO 2000 a vyšších se sekvenčním snímáním H s objektivy Panasonic 20mm F1,7, Panasonic 14-42mm F3,5-5,6, Panasonic 14-42mm F3,5-5,6 PZ, Panasonic 14mm F2,5 a Panasonic 100-300mm F4-5,6.

Zdroj: www.dpreview.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.