www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro Canon EOS 5D Mark II a 1D Mark IV

Firmwary pro Canon EOS 5D Mark II a 1D Mark IV
, , aktualita
Canon uvolnil pro dvě své zrcadlovky nové firmwary, které zlepšují rychlost zápisu na Compact Flash karty a přináší i opravu několika chyb. Jde o digitální zrcadlovky Canon EOS 5D Mark II a Canon EOS 1D Mark IV.
K oblíbeným
reklama
Dvě zrcadlovky společnosti Canon dostaly nové firmwary, které si můžete stáhnout. Prvně jde o firmware verze 1.1.0 pro Canon EOS 1D Mark IV, který zrychluje zápis na Compact Flash karty s rozhraním UDMA 7. Dále opravuje chybu, kdy při použití velkých CF karet (32GB a více), na kterých bylo málo volného místa, nebo při vytažení a opětovném rychlém vrácení baterie, nebylo možné natáčet videosekvence. Opraven byl také překlad do arabštiny a portugalštiny.Druhou zrcadlovkou s novým firmwarem verze 2.0.9 je Canon EOS 5D Mark II. I zde byla vylepšena rychlost zápisu na UDMA 7 CF karty. Jednou z opravených chyb je funkce C.Fn III-2 při nastavení mapování volby 5: IS Start na AF tlačítko objektivu. Pokud objektiv takové tlačítko nemá, nefungovala ani stabilizace. Opraveny byly i překlady arabštiny, portugalštiny, španělštiny a thajštiny.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek
Oceánoložka a inženýrka Derya Akkaynak v rámci práce na svém PhD titulu vyvinula nový systém Sea-Thru, který podvodním fotkám dodá barvy, které jsou zbavené typického namodralého nádechu, jenž snižuje barevnost i kontrast.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů
Nedávné ohlášení finančních výsledků fotografické divize společnosti Olympus bylo hodně zlé. Vyrojily se tak spekulace, že Olympus s fotoaparáty úplně sekne. Zástupci společnosti ale něco takového popřeli a s fotoaparáty značky se budeme setkávat i nadále.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů