www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Firmwary pro Canon EOS 5D Mark II a Sigma DP2/DP2s

Firmwary pro Canon EOS 5D Mark II a Sigma DP2/DP2s
, , Aktualita
Nové firmwary pro své fotoaparáty uvolnila i společnost Canon, konkrétně verzi 2.0.7 pro digitální zrcadlovku EOS 5D Mark II. Sigma učinila totéž pro kompakty DP2 (verze 1.05) a novější DP2s (verze 1.01). Zde jde zejména o zlepšení kvality snímků.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon opravila několik chybiček u své zrcadlovky EOS 5D Mark II. Nový firmware verze 2.0.7 opravuje abnormální pohyby clony při natáčení videosekvencí v režimu manuální expozice nebo priority clony. V manuálním režimu už dnes hledáček i LCD displej ukazují totožnou míru pod(pře)expozice, doposud se udávané údaje mohly lišit.Jako poslední je zde oprava chyby, kdy se bezdrátové moduly WFT-E4 nebo WFT-E4 II při použití s FTP přenosy nebyly schopny automaticky vypnout. Nový firmware si můžete stáhnout na stránce web.canon.jp.Lehkých oprav se dočkaly i kompakty Sigma DP2 a DP2s. Ty mají nové firmwary verze 1.0.5 (DP2) a verze 1.0.1 (novější DP2s). V obou případech jde pouze o zlepšení kvality snímků při použití citlivosti ISO 400.

Zdroj: web.canon.jp, www.sigma-dp.com
reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala