Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmwary pro Leicu SL a pět objektivů Panasonic

17.12.2015, Milan Šurkala, aktualita
V těchto dnech se objevily nové firmwary pro přístroje značky Leica a Panasonic. Leica vylepšila svůj full frame CSC fotoaparát SL, Panasonic naopak přidal pěti svým objektivům podporu funkce Dual IS, kterou má např. Lumix GX8.
Německá společnost Leica vylepšila svůj full frame CSC fotoaparát Leica SL. Ten dostal nový firmware verze 1.2. Firmware přináší lepší kvalitu obrazu v rozsahu citlivostí ISO 50 až ISO 400. Upraveno bylo i zobrazení elektronického hledáčku a zadávání hesel k Wi-Fi. Při použití adaptéru pro objektivy M a R je nyní pomocí tlačítka AE lock možné vyvolat zvětšení náhledu pro snazší zaostření, informace o použití adaptéru se také zapisuje do EXIFu. Dále se zapracovalo na L-Log křivkách, které slouží k natáčení videa pro snazší post-processing. Tyto videosekvence jsou nyní o něco tmavší. Firmware se dá stáhnout přes členskou sekci na stránkách Leicy.


Leica SL


Panasonic pak uvolnil firmwary pro své objektivy, které mohou nově podporovat technologii Dual IS kombinující optickou stabilizaci v objektivu a mechanickou stabilizaci v těle fotoaparátu (např. v Lumixu GX8). Jde o objektivy Leica DG Macro-Elmarit 45mm F2.8 Macro ASPH Mega OIS (H-ES045), Lumix G Vario HD 12-32mm F3.5-5.6 Mega OIS (H-FS12032), G Vario 35-100mm F4.0-5.6 ASPH Mega OIS (H-FS35100) a G 42.5mm f/1.7 ASPH (H-HS043), které dostaly firmware verze 1.1. Objektiv G VARIO 45-150mm / F4.0-5.6 ASPH MEGA OIS (H-FS45150) pak dostal verzi firmwaru 1.2. Firmwary je možné si stáhnout na stránkách Panasonicu.

Zdroj: Panasonic, Leica


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.