www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Firmwary pro Nikon Coolpix P900, S6700, Panasonic Lumix FZ1000 a TZ57

Firmwary pro Nikon Coolpix P900, S6700, Panasonic Lumix FZ1000 a TZ57
, , aktualita
Společnosti Nikon a Panasonic připravily nové verze firmwarů pro některé fotoaparáty. Ty většinou opravují chyby a nestability dotčených přístrojů. Jde např. o špatnou funkci dálkového ovládání u Coolpixu P900.
reklama
Máme zde novou várku firmwarů. Začneme společností Nikon, která přinesla firmware verze 1.2 pro 83× ultrazoom Nikon Coolpix P900. Původní verze si moc nerozuměla s dálkovým ovládáním ML-L3. Prvně byla opravena chyba, kdy při natáčení videa bylo možné zmáčknout spoušť pouze jednou a nahrávání videa nemohlo být ukončeno zmáčknutím příslušného tlačítka. Nikon dále přiznal, že se jim nepovedlo opravit chybu, kdy při použití dálkového ovládání ML-L3 a aktivního automatického přepínání EVF a LCD nebylo (a stále není) možné spustit závěrku v případě, že je někdo blízko hledáčku (situace, kdy je hledáček automaticky vybrán jako aktivní). Nikon tedy doporučuje automatické přepínání vypnout v případě, že chcete používat zmíněné dálkové ovládání.


Nikon Coolpix P900


Nikon Coolpix S6700 dostal firmware verze 1.1, který opravuje občasnou chybu zamrznutí přístroje s vysunutým objektivem. Společnost Panasonic pak také opravila dva své přístroje. Prvním je oblíbený ultrazoom Lumix FZ1000, který dostal firmware verze 2.2. Ten opravil chybu občasného špatného zobrazování hodnoty clony. Panasonic Lumix TZ57 má nyní firmware verze 1.2. Ten zlepšil stabilitu iHDR režimu a odstranil chybu indikace režimu "díítě".

Zdroj: Panasonic, Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů