www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Firmwary pro Pentax K-5 a Samsung NX100

Firmwary pro Pentax K-5 a Samsung NX100
, , Aktualita
V podzimní záplavě nových firmwarů se objevily další dva pro nejnovější zrcadlovky Pentax K-5 vylepšující např. stabilitu přístroje a pro kompakt s vyměnitelnými objektivy Samsung NX100, který rovněž řeší tento problém.
K oblíbeným
reklama
Další dva výrobci vylepšili úroveň svých fotoaparátů pomocí nových verzí firmwarů. Samsung NX100 tak může nyní běžet s novějším firmwarem v01.01, která vylepšuje ostření v Nočním režimu a dále také zlepšuje stabilitu celého přístroje. Firmware v01.01 je již nabízen ke stažení.Stejně tak byl ohlášen nový firmware pro digitální zrcadlovku Pentax K-5. Ten má rovněž vylepšit stabilitu fotoaparátu a dalším rozšířením je možnost záznamu většího množství RAW souborů při sekvenčním snímání. Firmware si zatím nelze stáhnout, uvolněn bude asi v polovině listopadu.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře