www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Sigma SD15, Nikon 1 V1, 1 J1 a Ricoh CX6

Firmwary pro Sigma SD15, Nikon 1 V1, 1 J1 a Ricoh CX6
, , aktualita
Dalšími výrobci, kteří opravili několik chybek u svých fotoaparátů, jsou Sigma, Nikon a Ricoh. Sigma vylepšila svou zrcadlovku SD15, Nikon pak opravil chybičky u svých CSC fotoaparátů 1 V1 a 1 V2, Ricoh pak updatoval firmware svého ultrazoomu CX6.
K oblíbeným
reklama
V rámci vylepšování svých produktů představili tři další výrobci firmwary pro své fotoaparáty. Sigma opravila několik nedostatků digitální zrcadlovky SD15 ve firmwaru verze 1.03. Menu je nyní ve více jazycích, měření expozice má být spolehlivější, opravena byla i neschopnost občas zvětšovat X3F soubory na displeji. Sigma pak ještě hovoří o několika dalších malých opravách (přidání několika dalších možností nastavení pro Quick Set menu, možnost zrušení zvuku u samospouště a je možné snímat do RAWu a JPEGu zároveň).

Nikon přichází s opravami pro své CSC fotoaparáty 1 V1 a 1 J1. Nikon 1 J1 dostal firmware A1.11 (B1.10), kde byla odstraněna nepříjemnost s přeexponovanými snímky při použití interního blesku. Firmware A1.11 (B1.10) pro Nikon 1 V1 opravuje přeexponování snímků s bleskem Speedlight SB-N5 a dále nesprávnou funkčnost přístroje při manuálním ostření se zvětšeným náhledem, kdy dojde k přepnutí z EVF na LCD nebo naopak. Ricoh CX6 pak ve firmwaru 1.23 opravuje problém s nezaostřenými snímky s funkcí Pre-AF.

Zdroj: www.photographyblog.com
reklama
Nejnovější články
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav
Starost o životní prostředí je nejen poslední dobou velké téma. Společnost Gitzo se chce přičinit stativem a batohem Légende. Využívají ekologických a recyklovaných materiálů, zajišťují i snadnou možnost opravy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95 Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95
Společnost Venus Lens uvedla na trh pět nových objektivů, přičemž čtyři z nich se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Pak tu máme i velmi širokoúhlý zoomovací objektiv 12-24mm pro full frame.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala