www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Sigma SD15, Nikon 1 V1, 1 J1 a Ricoh CX6

Firmwary pro Sigma SD15, Nikon 1 V1, 1 J1 a Ricoh CX6
, , aktualita
Dalšími výrobci, kteří opravili několik chybek u svých fotoaparátů, jsou Sigma, Nikon a Ricoh. Sigma vylepšila svou zrcadlovku SD15, Nikon pak opravil chybičky u svých CSC fotoaparátů 1 V1 a 1 V2, Ricoh pak updatoval firmware svého ultrazoomu CX6.
K oblíbeným
reklama
V rámci vylepšování svých produktů představili tři další výrobci firmwary pro své fotoaparáty. Sigma opravila několik nedostatků digitální zrcadlovky SD15 ve firmwaru verze 1.03. Menu je nyní ve více jazycích, měření expozice má být spolehlivější, opravena byla i neschopnost občas zvětšovat X3F soubory na displeji. Sigma pak ještě hovoří o několika dalších malých opravách (přidání několika dalších možností nastavení pro Quick Set menu, možnost zrušení zvuku u samospouště a je možné snímat do RAWu a JPEGu zároveň).

Nikon přichází s opravami pro své CSC fotoaparáty 1 V1 a 1 J1. Nikon 1 J1 dostal firmware A1.11 (B1.10), kde byla odstraněna nepříjemnost s přeexponovanými snímky při použití interního blesku. Firmware A1.11 (B1.10) pro Nikon 1 V1 opravuje přeexponování snímků s bleskem Speedlight SB-N5 a dále nesprávnou funkčnost přístroje při manuálním ostření se zvětšeným náhledem, kdy dojde k přepnutí z EVF na LCD nebo naopak. Ricoh CX6 pak ve firmwaru 1.23 opravuje problém s nezaostřenými snímky s funkcí Pre-AF.

Zdroj: www.photographyblog.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů