www.digimanie.cz
>
>
>
>

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug
, , aktualita
Flickr byl kdysi velmi populární platformou pro sdílení snímků, ale poněkud ustrnul a nedokázal odolat např. nástupu Instagramu. Po Yahoo! a Verizonu, které Yahoo! koupilo se teď přestěhuje pod křídla SmugMugu.
K oblíbeným
reklama
Ne vše má věčné trvání a v oblasti internetu a technologií to platí dvojnásob. Mnoho kdysi slavných společností ustrnulo a nebylo schopno se adaptovat na nové podmínky. Jedním z příkladů je i Flickr, který byl kdysi věhlasnou platformou pro umělce a sdílení fotografií, nyní už ale přenechal své místo jiným sociálním sítím jako je např. Instagram. Poprvé se Flickr stěhoval pod křídla Yahoo! už rok po svém vzniku, kde byl ze začátku hodně úspěšný, postupně ale jak Yahoo!, tak Flickr začal kvůli nedostatku inovací ztrácet. V roce 2016 se Yahoo! i s Flickrem přestěhovalo pod operátora Verizon.
 
Flickr logo
 
Zde ale Flickr na moc dlouho nezůstal a nyní jej odkoupila platforma SmugMug, kde fotografové také mohli umisťovat své fotografie. Ta by mu chtěla navrátit bývalou slávu, ale to jsou typická prohlášení, která doprovázejí takřka každé převzetí. Flickr by měl zůstat i nadále samostatnou entitou, převezme však části infrastruktury SmugMugu. Pokud jste na Flickru a nechcete svá data přenést ke SmugMugu, můžete do 25. května 2018 zrušit svůj účet na Flickru a k přenosu dat nedojde. Vypadá to tedy, že se Yahoo! dále rozpadá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů