www.digimanie.cz
>
>
>
>

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug
, , aktualita
Flickr byl kdysi velmi populární platformou pro sdílení snímků, ale poněkud ustrnul a nedokázal odolat např. nástupu Instagramu. Po Yahoo! a Verizonu, které Yahoo! koupilo se teď přestěhuje pod křídla SmugMugu.
K oblíbeným
reklama
Ne vše má věčné trvání a v oblasti internetu a technologií to platí dvojnásob. Mnoho kdysi slavných společností ustrnulo a nebylo schopno se adaptovat na nové podmínky. Jedním z příkladů je i Flickr, který byl kdysi věhlasnou platformou pro umělce a sdílení fotografií, nyní už ale přenechal své místo jiným sociálním sítím jako je např. Instagram. Poprvé se Flickr stěhoval pod křídla Yahoo! už rok po svém vzniku, kde byl ze začátku hodně úspěšný, postupně ale jak Yahoo!, tak Flickr začal kvůli nedostatku inovací ztrácet. V roce 2016 se Yahoo! i s Flickrem přestěhovalo pod operátora Verizon.
 
Flickr logo
 
Zde ale Flickr na moc dlouho nezůstal a nyní jej odkoupila platforma SmugMug, kde fotografové také mohli umisťovat své fotografie. Ta by mu chtěla navrátit bývalou slávu, ale to jsou typická prohlášení, která doprovázejí takřka každé převzetí. Flickr by měl zůstat i nadále samostatnou entitou, převezme však části infrastruktury SmugMugu. Pokud jste na Flickru a nechcete svá data přenést ke SmugMugu, můžete do 25. května 2018 zrušit svůj účet na Flickru a k přenosu dat nedojde. Vypadá to tedy, že se Yahoo! dále rozpadá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala