www.digimanie.cz
>
>
>
>

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug

Flickr se opět stěhuje, koupil jej SmugMug
, , aktualita
Flickr byl kdysi velmi populární platformou pro sdílení snímků, ale poněkud ustrnul a nedokázal odolat např. nástupu Instagramu. Po Yahoo! a Verizonu, které Yahoo! koupilo se teď přestěhuje pod křídla SmugMugu.
K oblíbeným
reklama
Ne vše má věčné trvání a v oblasti internetu a technologií to platí dvojnásob. Mnoho kdysi slavných společností ustrnulo a nebylo schopno se adaptovat na nové podmínky. Jedním z příkladů je i Flickr, který byl kdysi věhlasnou platformou pro umělce a sdílení fotografií, nyní už ale přenechal své místo jiným sociálním sítím jako je např. Instagram. Poprvé se Flickr stěhoval pod křídla Yahoo! už rok po svém vzniku, kde byl ze začátku hodně úspěšný, postupně ale jak Yahoo!, tak Flickr začal kvůli nedostatku inovací ztrácet. V roce 2016 se Yahoo! i s Flickrem přestěhovalo pod operátora Verizon.
 
Flickr logo
 
Zde ale Flickr na moc dlouho nezůstal a nyní jej odkoupila platforma SmugMug, kde fotografové také mohli umisťovat své fotografie. Ta by mu chtěla navrátit bývalou slávu, ale to jsou typická prohlášení, která doprovázejí takřka každé převzetí. Flickr by měl zůstat i nadále samostatnou entitou, převezme však části infrastruktury SmugMugu. Pokud jste na Flickru a nechcete svá data přenést ke SmugMugu, můžete do 25. května 2018 zrušit svůj účet na Flickru a k přenosu dat nedojde. Vypadá to tedy, že se Yahoo! dále rozpadá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala