www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr uvádí Camera Roll pro snazší správu obrázků

Flickr uvádí Camera Roll pro snazší správu obrázků
, , aktualita
Flickr uvedl betaverzi funkce Camera Roll, která dovoluje přehledně řadit fotografie podle data a jednoduše s nimi pracovat. Přehledně můžete upravit práva, názvy a mnoho dalšího včetně zpracování více snímků najednou.
K oblíbeným
reklama
V internetové galerii Flickr přibyla nová funkce Camera Roll, která je k dispozici zatím v betaverzi pro některé vybrané uživatele. Camera Roll dovolí zobrazit vaše snímky přehledně podle data vložení nebo pořízení, v levém sloupci pak vidíte jednotlivé roky a měsíce. hlavní plocha je pak rozdělena podle jednotlivých dní a u snímků lze zapnout i zobrazení počtu zobrazení.


Flickr Camera Roll


V pravém horním rohu jsou ikonky pro zvětšení snímku, při kliku doprostřed pak fotografii označíte. To lze ale udělat i obyčejným tažením myší (podobně jako např. vyberete více souborů ve Windows). Dole se pak ukáže výběr, se kterým můžete provádět několik operací. Můžete upravit práva zobrazení, editovat vybrané snímky, přidat je do alba nebo je smazat.


Flickr Camera Roll editační okno


Zde vidíte např. editaci v případě, že jsem je zvolen jen jeden snímek. Lze upravit nadpis, popis, práva, data, časy, tagy. Pokud si vyberete více snímků, můžete jim tyto údaje měnit hromadně na jednom místě, což je asi nejlepší vlastnost této novinky.

Zdroj: Flickr
Nejnovější články
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková