Florián

Registrace: 14.7.2010
Komentářů: 34 (zobrazit)
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 13.6.2019 s hodnocením +2:
V pořádku, můj komentář nereagoval na obsah tvého příspěvku. A vlastně ani na příspěvek jiný. Byl to spíš pokus o názor, že svým způsobem je možné tu novou 600mm f­/4 považovat za relativně malý a lehký objektiv. Myšleno tak, že inženýři u Sony jistě měli spoustu práce tu hmotnost takto stáhnout. Není pak divu, že cena je taková, jaká je.

Nevím, zda se někomu přímo ekonomicky vyplatí investovat do tohoto skla. Vím však jistě, že se najdou tací, kteří ho bez váhání upřednostní před jakýmkoliv jiným objektivem, byť by rozdíl v kvalitě byl sotva pozorovatelný. Poptávka tedy existuje a to stačí. Každý ať si ekonomickou návratnost zváží podle svých projektů.
Znění komentáře ze dne 27.7.2010 s hodnocením +1:
S tím procentem bych to trochu poupravil, znám docela dost normálních lidí ­- majitelů takovýchto přístrojů nebo ­"mýdlových krabiček­" ­(kapesních kompaktů­), kteří vědí o fotoaparátech houby, neví ­(nebo jen tápou­) co je to expozice, citlivost nebo doba snímání, ale nadávají na svůj přístroj, že se jim jejich fotky z oslavy nelíbí, protože jsou takové rozmazané ­(ve skutečnosti nejen rozhýbané, ale i totálně mimo zaostřené­), divné nebo tmavé, a že vůbec jejich foťák špatně fotí děti doma normálně v místnosti ­- nějaký šmejd nebo co. Smutným důkazem toho, že tito lidé vůbec netuší, co dokáže vysoké ISO a dlouhá expozice při focení pohybu za slabého světla je i fakt, že by byli schopni ­(pokud by se jim chtělo a ­"stálo jim to za to­") pro výše zmíněné vlastnosti foťák i reklamovat. Ačkoliv dnešní mladá generace vyrostla v moderné technice, často nemájí lidé ani párů jak některé věci fungují ­- foťák je pro ně kouzelná krabička s čudlíkem, nebo třeba ostření je telepatický sytém, který vyfotí snímek tak, aby byla ostrá zrovna ta věc, kterou si zmyslím... Připadne mi, že čím více jsme obklopeni technikou, tím méně jí rozumíme...

Nejméně přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 17.6.2019 s hodnocením -1:
Bingo, dobral ses pointy!
Skutečně ­- snahou mého ­"výpočtu­" bylo na ABSURDNOSTI VÝSLEDKU ukázat, že porovnávat takto rozdílné systémy je pochybné. A to jak rozměrově, hmotnostně i opticky. Tímto ti tedy děkuju za zajímavý příměr, kterým ses rovněž dobral podobně absurdního výsledku.

Jen tedy nevím, kdy konkrétně se můj příspěvek, původně sepsaný k pobavení, měl stát tak vědeckým.
Znění komentáře ze dne 16.6.2019 s hodnocením -1:
dodatek 4­)

píšeš: ­"a průměr přední čočky by byl někde málo nad 22cm ­­(600:2,8­­) podle zvolené konstrukce­"

...když už si chceš hrát s čísly, nezapomeň, že průměr přední čočky se neodvíjí jen od poměru ­"ohnisko­/světelnosti + rezerva­". Řeč byla o zoomu, který začíná na FF ekvivalentu 25 mm. Tudíž je velmi pravděpodobné, že vstupní čočka by mohla být podstatně větší s ohledem široký obrazový úhel, jak tomu u širokáčů často bývá. To by taky Flektogon 20­/4 mohl mít průměr vstupní čočky něco přes 5 mm ... a ejhle nemá :)