reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Focení selfie znovu zabíjelo, tento měsíc několik úmrtí při pózování

26.5.2015, Milan Šurkala, aktualita
Focení selfie snímků se při troše neopatrnosti nebo lidské hlouposti může pekelně vymstít. V posledním měsíci se o tom přesvědčilo už několik lidí a někteří z nich už ani nejsou mezi námi nebo stále bojují o svůj život.
Poslední měsíc pro focení selfie dost tragický. Z celého světa se dozvídáme zprávy, jak někdo při focení autoportrétů utrpěl vážná zranění nebo i smrt. V první polovině května to odnesla 18letá rumunská dívka Anna Ursu, která se svou 17letou kamarádkou neměla žádný lepší nápad než se vyfotit na střeše elektrické lokomotivy. Kolemjdoucí je varovali, ať nedělají nesmysly, ale nebylo to nic platné. Při pózování Anna zvedla nohu, výboj s 27000 volty projel jejím tělem, které se vznítilo a její kamarádku to smetlo ze střechy lokomotivy. Anna utrpěla popáleniny na 50 % svého těla a zraněním podlehla. Její kamarádka měla více štěstí a celý incident přežila.


Beer, fire, selfie - San Francisco Giants World Series 2014 celebration

Zdroj: Matthew Roth [CC BY 2.0], Wikimedia Commons


Tím ale výčet nehod nekončí. V Moskvě 21letá úřednice našla odloženou pistoli bezpečnostní ochranky. I ona měla nápad na selfie, kdy si zbraní mířila na hlavu. Nicméně se spouští fotoaparátu zmáčkla nechtěně i spoušť pistole. Střelila se do spánku a nyní bojuje o život. 21letý Mohammed Aslam Shahul ze Singapuru pak umřel na Bali, kdy fotil selfie na vrcholu útesu. Smetla jej vlna a to, že neuměl plavat, celé situaci také moc nepomohlo. Inu, focení selfie umí být pěkně nebezpečné.

Zdroj: theguardian.com, mirror.co.uk
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama