Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Prosím poraďte

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Potřebovala bych poradit. Chci si koupit svoji první zrcadlovku. Chtěla bych fotit krajiny, portréty, prostě skoro vše, poradíte mi nějakou zrcadlovku, která dělá pěkný fotečky a vyhovovala by mi? Nemám moc peněz, chtěla bych ji do 5 tisíc, Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Za 5 tisic to bude muset byt nejaky starsi stroj. Takze zde bude dulezite hlavne koupit takovou, ktera je v poradku a neni na ni neco rozbiteho. Osobne bych se asi dival na nejake starsi Nikony (D40/D60), Canon EOS 450D a podobne. Nevim ale, v jake cenove hladine se tyto starsi fotoaparaty pohybuji. Otazkou take je, nakolik rozumite fotografii a predevsim hloubce ostrosti a cloneni, aby pro Vas nebyly vystupy ze zrcadlovky neprijemnym prekvapenim. Spousta zacatecniku na tomto ztroskota.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Bohužel si myslím,že v tomto případě musíš vzít na zřetel,že za málo peněz-málo muziky.Poradil bych investovat těch pět tisíc do nějakýho kšeftu,který by mi zaručil rozmnožení těchto důležitých papírků,páč za pět modrejch lístečků,toho opravdu moc nekoupíš a když,tak to bude stát za starou Belu.Na krajiny a na portréty potřebuješ několik objektivů a objektivy jsou to nejdražší zařízení.Samotnej foťák je jen přístroj k přenosu obrazu.To nejdůležitější je v objektivech.Opět s levnýma toho moc nenakouzlíš a na ty střední,schopný bys musela tech pět papírků vynásobit nejmíň třikrát.Možná trefíš na nějaký schopný tělo,za bůro v bazaru,ale to bude jen pořád tělo.Nákupem fotoaparátu to nekončí,ba naopak.Tím to právě začíná.Nechci tě odrazovat,je dobře,že chceš zrcadlo a nesaháš hned po nějakým levným kompaktu.Chci ti jen říct,že je potřeba investovat do kloudný věci,než vyhodit pět tisíc (v dnešní době stále nemalá částka) a pak být zklamaná,že jsi to vyhodila,za nějakej kšunt,s kterým nevyfotíš lautr nic.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Konkrétně ta 450-tka,koukal jsem a je pořád v ceně.Kolem 10 000,-.Jen teda tělo!Ani se tomu nedivím,páč to je povedenej model ve svý třídě.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Tchutcho Zobrazit příspěvek
    Konkrétně ta 450-tka,koukal jsem a je pořád v ceně.Kolem 10 000,-.Jen teda tělo!Ani se tomu nedivím,páč to je povedenej model ve svý třídě.
    Myslim, ze starsi 450D by mohla byt uz o neco levnejsi. Preci jen je to nejake dva ci tri roky stary model. Ale jak rikam, v cenach starsich pristoju se moc nevyznam.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

ak sa nemylim, tak 5000CZK je viac menej 200€ a za to fakt nekupis nic poriadne... 450tka je dobra, sam ju mam, ale za pouzitu som pred rokom zaplatil 2x tolko ako ty chces (380€) so setakom objektivom. a ceny nesli az tak moc dole.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Mon?a Zobrazit příspěvek
    Potřebovala bych poradit. Chci si koupit svoji první zrcadlovku. Chtěla bych fotit krajiny, portréty, prostě skoro vše, poradíte mi nějakou zrcadlovku, která dělá pěkný fotečky a vyhovovala by mi? Nemám moc peněz, chtěla bych ji do 5 tisíc, Děkuji.
    ... ahoj Sluníčko, obávám se něco doporučit v této cenové relaci, avšak dám Ti k zamyšlení jeden Tip, jak začít se zrcadlovkou ... začni tak, jak začínali všichni, kdo dnes umí fotografovat a neplácají s drahým zařízením desítky tisíc mrtvých záběrů ... podívej se v bazarech na kinofilmovou zrcadlovku, kup si v bazaru /Aukru/ pár levných černobílých filmů, kup si tamtéž celou fotografickou výzbroj /zvětšovák,misky, papíry a chemii /nejvýše do 500,-Kč a začni, začni se dívat kolem sebe a když přijde okamžik, s rozmyslem zmáčkni spoušť ... a až dofotíš, sama si vyvoláš, sama si osušíš, sama si uděláš celý kouzlo fotografie ... snaž se fotit efektivně a s rozmyslem a předvídavostí, k tomu ti naordinuji zakoupit si pár odložených, pro současníky nepotřebných fotografických knih a chytne tě to a seš v tom a věř, seš na vyšším stupínku fotografů, než ti , kteří namlátí a zastrčí svou fotografickou smršť do svého PC a už nikdy si nevybaví a myslím, že nikdy neudělá takovou fotogafii, jakou uděláš Ty a nezapomeneš na žádný okamžik z této doby a to Ti bude sloužit navždy i v době kdy si pořídíš eventuelně první digitální fotoaparát - zrcadlovku ... hodně dobrý světlo do tvého srdíčka a plnou hlavu dobrých rozhodnutí Ti přeje ... taky fotograf

Nováček
    Registrace
    Nov 2009
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od zmotycka Zobrazit příspěvek
    ... ahoj Sluníčko, obávám se něco doporučit v této cenové relaci, avšak dám Ti k zamyšlení jeden Tip, jak začít se zrcadlovkou ... začni tak, jak začínali všichni, kdo dnes umí fotografovat a neplácají s drahým zařízením desítky tisíc mrtvých záběrů ... podívej se v bazarech na kinofilmovou zrcadlovku, kup si v bazaru /Aukru/ pár levných černobílých filmů, kup si tamtéž celou fotografickou výzbroj /zvětšovák,misky, papíry a chemii /nejvýše do 500,-Kč a začni, začni se dívat kolem sebe a když přijde okamžik, s rozmyslem zmáčkni spoušť ... a až dofotíš, sama si vyvoláš, sama si osušíš, sama si uděláš celý kouzlo fotografie ... snaž se fotit efektivně a s rozmyslem a předvídavostí, k tomu ti naordinuji zakoupit si pár odložených, pro současníky nepotřebných fotografických knih a chytne tě to a seš v tom a věř, seš na vyšším stupínku fotografů, než ti , kteří namlátí a zastrčí svou fotografickou smršť do svého PC a už nikdy si nevybaví a myslím, že nikdy neudělá takovou fotogafii, jakou uděláš Ty a nezapomeneš na žádný okamžik z této doby a to Ti bude sloužit navždy i v době kdy si pořídíš eventuelně první digitální fotoaparát - zrcadlovku ... hodně dobrý světlo do tvého srdíčka a plnou hlavu dobrých rozhodnutí Ti přeje ... taky fotograf
    Pane zmotyčko, už je mi trochu víc jak 70, ve vývojce jsem si taky dost namáchal prsty takže dobře vím o co jde a proto bych se neodvážil někomu radit v r.2011 to co radíte Vy. Pochopte, že je jiná doba a lidé jsou též trochu jiní. I digitální fotografie má svoje kouzlo, a také je pracná jenže trochu jinak než ta analogová. není to jen mlácení obrázků do PC, jak píšete. Mám dost známých, kteří jsou přibližně v mém věku a přešli na digirální fotografii a vědí proč. Já osobně jsem (zatím) spokojen s mým D60 a po vývojce se mi ani trochu nestýská, věřte mi.

Podobná témata

1. Prosim poradte s nakupem obj.
    Od JakeSim v sekci Objektivy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-06-2013, 20:58
  2. Makropředsádka, prosím poraďte
    Od Domingster v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-11-2012, 19:23
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 26-10-2012, 22:59
  4. Poradte, prosim, ake objektivy k D5100?
    Od j4ku8 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 04-10-2011, 12:23
  5. Poraďte s výběrem
    Od chomout v sekci Kompakty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-09-2010, 21:15