Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?

Rybí oko je označení širokoúhlého objektivu, jehož čočka zabírá velmi široký úhel s výraznějším soudkovým zkreslením, které je zde záměrné. Používáte také tento druh objektivu a jaký jeho typ vlastníte? Nebo stále odoláváte? Zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Nemám, nepoužívám. Za vyzkoušení by to stále, ale nikdo v okolí nemá a na pár pokusů ho kupovat? Na to jsou kapku drahé

Nováček
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    3

Vlastním Canon EF-S 10 - 22 F3,5 - 4,5 USM. Ťažko povedať, či to na APS-C foťáku je rybie oko :-) A používam ho. Nie veľmi často, ale nájdu sa situácie, kedy je zámerná deformácia obrazu prípustná a občas aj žiadaná. Ale netreba to preháňať, pretože efekt rybieho oka veľmi rýchlo dokáže unudiť...
    V každom prípade to každému odporúčam aspoň vyskúšať. A pritom pozor na vlastné nohy ;-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Vyzkousel jsem, je to zajimave, ale na vlastni fotak bych si to nekoupil. Prijde mi to prilis jednoucelovy objektiv, ktery, jak jiz bylo receno, dokaze rychle nudit. Nicmene znam lidi, kteri s tim umi fotit opravdu velmi dobre.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Ještě jsem ho nezkoušel.Přiznám se,že fotky,co jsem z něho viděl se mi moc nelíbí,ale je to tímže jsem si to právě sám nezkusil a nevím vlastně pořádně,co by to bylo.Jinak bych si takový objektiv jen tak nekoupil a pak,není nejlevnější.Raději bych volil za ty prachy třebas klasickej širokáč,než zrovna rybí oko.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    347

Ne, pokud za rybáka považujeme 8mm /ekv/
    Mám 18mm sklo a moc jej nepoužívám leda fakt tam kde se musím prát s nedostatkem prostoru. Strašně s tím prudím ostatní fotografy, když se postavím dva metra před ně. Musím říct, že bliknu a okamžitě se klidím. jinak by mě sežrali.
    I když sem-tam si s tou jeho posunutou perspektivou i pohraju, bývá to zajímavé, ale musí se s tím fakt opatrně, ono totiž všeho moc škodí.
    fotozemek.cz

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

nemam, ale chcem. efekt rybieho oka sa mi velmi paci a raz ho budem isto mat, ale chcem aj ine skla a penazi nemam nazvys, takze je to otazka priorit - u mna na 3. mieste (pred nim je sirokac a makro)

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Používám, ale relativně velice málo, myslím, že ten objektiv je pouze na velmi speciální snímky.

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte fotorámečky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 17-09-2014, 09:20
  2. Víkendová diskuze: Používáte GPS?
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 09:52
  3. Víkendová diskuze: Používáte stativ?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 29-08-2011, 21:23
  4. Používáte objektiv rybí oko?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-11-2010, 19:24
  5. Víkendová diskuze: Používáte fototiskárnu?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2009, 21:49