Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon Ixus 120 is

Kamo66 (1)|13.1.2011 20:57
Zdravím, dlho som vyberal fotoaparát "pod stromček" a na základe kladných recenzií (domácich aj zahraničných) som kúpil fotoaparát Canon Ixus 120is. Jeho "papierové" parametre sú v danej cenovej kategórii celkom fajn, dizajn super. Čo ma ale prekvapilo je kvalita snímkov. Som začiatočník fotím väčšinou na Auto režim sem tam navolím režim "P" a scénické režimy. Fotografie netlačím len prezerám na PC a TV. Snímky som robil iba v interiéri, sem tam s bleskom a makro. Kvalita snímkov je v porovnaní s mojim starým Olympusom C-300 (3mpx) mizerná. V porovnaní s ním sú snímky neostré, farby fádne a o detailoch radšej nehovorím. Neviem či by pomohlo nejaké iné nastavenie alebo mám vadný kus. Prosím Vás o skúsenosti s týmto alebo podobným typom, ja som sklamaný. Ďakujem za Vaše rady.
Milan Šurkala (3381)|13.1.2011 21:41
Snimky v interierech jsou u modernich kompaktu vetsinou velmi spatne. Na tom bohuzel neni nic divneho a drtiva vetsina kompaktu na tom nebude lepe, spise jeste hure. Ono venku to bude o neco lepsi, ale kompakty Canonu s 1/2,3" cipy nejsou v posledni dobe zadny zazrak (to bohuzel plati uz o 12MPx variantach, ale stale jsou tim lepsim na trhu). Doporucuji vypnout i-Contrast, ktery sice prosvetluje stiny, ale zvysuje sum a snizuje barevnost. Kdyz tak pridejte treba dva snimky, at to tady muzeme zhodnotit, zda jde o vadny kus nebo bezny jev.
chalupník (85)|14.1.2011 09:40
Mám přesně tento fotoaparát a jsem z něj nadšený. Je pravda, že fotografie nejsou PŘEOSTŘENÉ ani PŘEBARVENÉ. Také bych řekl, že s čipem 1/2,3 lepší fotky neuděláš. Napiš mail a mohu ti poslat nějaké snímky pro srovnání.