Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Kompakt s optimální automatikou.

Neregistrovaný (0)|7.2.2011 22:03
Tazatel: děda & babička

Znění dotazu: Dobrý den! Manželka, dnes již babička vlastní jedenáct roků starý Kodak Z650 u kterého používá pouze automatiku. Věřte, má bezvadné ostré fotky a to i včetně interierů. Když se sejde rodinná sešlost s různými značkami (byť i drahých) fotoaparátů, při použití automatiky, je ke vzteku (obrazně řečeno) ostatních jedničkou. Leč Kodak odchází a rádi bychom pro babičku náhradu cca do 9 000 Kč. Výsledné kvalitě foto podřídíme zoom, video kvalitu i jiné atributy. Jsme laici a kdo trochu fotí radí, zůstaňte u Schneider-Kreuznach. Leč Kodaky nejsou v ČR moc na výslunní? Poraďte, prosím, adekvátní náhradu. Děkujeme, děda s babičkou.
Milan Šurkala (3381)|7.2.2011 22:33
Canon IXUS 300 HS, Canon PowerShot S90/S95, Samsung EX1, ve vyprodeji mozna i Panasonic LX3.
busy (782)|8.2.2011 06:55
Vlastni 11 rokov Kodak EasyShare Z650, ktory sa na trhu objavil v januari 2006 ? :)
https://www.digimanie.cz/kodak-easyshare-z650/produkt
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 07:59
Dobrý den! Omlouvám se za nepřesnost ve svém článku. Kodak-a máme t.č. v opravě. (Proto také sháňka po náhradě). Vytáhl jsem si tedy doklad o zakoupení a zde škrabopisem datum koupě prosinec 2006 jsem přečetl jako 2000. Nebyl v tom žádný záměr nebo špatný úmysl. Děkuji za pochopení.
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 08:15
[quote=Milan Šurkala;8608]Canon IXUS 300 HS, Canon PowerShot S90/S95, Samsung EX1, ve vyprodeji mozna i Panasonic LX3.[/quote]
Dobrý den pane Milane! Velké díky za vaše podnětné typy na fotoaparát. Prohrabal jsem se u nabízených dostupnými recenzemi, včetně vašich podrobných a samozřejmě odborných. Po vyhodnocení pro naše potřeby (jak v článku popisováno) a vaší recenzi "Superstilovka" nám bude s babičkou vyhovovat Canon IXUS 300 HS. Leč, prosíme před koupí ještě váš názor s přihlédnutím ke článku Michala Srny na Nikon COOLPIX P300? Díky za ochotu =děda s babičkou=.
Milan Šurkala (3381)|11.2.2011 13:36
Nikon Coolpix P300 jsem netestoval, takze tezko rici. Na papire vypada dobre, bohuzel kompaktni Nikony maji jednu neprijemnou vlastnost, a to vypadat dobre na papire a ve skutecnosti byt opravdu hodne spatne. Zatimco u jinych znacek clovek zhruba vi, jaky dany fotoaparat bude (na zaklade zkusenosti se znackou a papirovych specifikaci), u Nikonu clovek nikdy nevi. Nekdy je to prijemne prekvapeni, vetsinou ale neprijemne. Proto si opravdu neodhaduju tvrdit, jaky P300 bude. Mozna to bude pecka, mozna ne.
Neregistrovaný (0)|14.2.2011 11:32
[quote=Milan Šurkala;8646]Nikon Coolpix P300 jsem netestoval, takze tezko rici. Na papire vypada dobre, bohuzel kompaktni Nikony maji jednu neprijemnou vlastnost, a to vypadat dobre na papire a ve skutecnosti byt opravdu hodne spatne. Zatimco u jinych znacek clovek zhruba vi, jaky dany fotoaparat bude (na zaklade zkusenosti se znackou a papirovych specifikaci), u Nikonu clovek nikdy nevi. Nekdy je to prijemne prekvapeni, vetsinou ale neprijemne. Proto si opravdu neodhaduju tvrdit, jaky P300 bude. Mozna to bude pecka, mozna ne.[/quote]
Dobrý den pane Milane. Děkujeme Vám za typy na, pro nás vyhovující, kompakt. Vážíme si toho, že co by "fořt" v oboru, zaobíráte se i laickými dotazy našeho rázu. Rezumé je takové, že babička dostane k šestašedesátinám IXUS 300 HS. Leč, drobná poznámka, co si počkat na IXUS 220 HS? (Viz. Váš článek). Ale už nechceme "votravovat". Omlouváme se a moc díků děda & babička.