Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: pomoc s výberom

Neregistrovaný (0)|9.2.2011 19:14
Tazatel: zuzana

Znění dotazu: Dobrý deň. Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Som fotograf-amatér, preto by som potrebovala fotoaparát, ktorý má dobrú automatiku(kým sa naučím používať voliteľné nastavenia), má optický stalilizátor obrazu, minimálne 10x optický zoom, robí nerozmazané fotky pohybujúcich sa objektov pri umelom osvetlení(napríklad tenistov v športovej hale), videá v HD kvalite so zvukom a kde baterka aj čo to vydrží. Veľmi sa mi páči fotoaparát Canon PowerShot SX30 IS, ale podľa toho, čo som čítala, má príliš veľa megapixelov na primalý snímač. Je to aj v tomto prípade veľký problém alebo sa s tým výrobcovia dobre popasovali? Alebo by ste mi vedeli poradiť nejaký lepší kompakt? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Milan Šurkala (3381)|9.2.2011 19:56
Kompakt, ktery bude pri umelem osvetleni na vetsi vzdalenost (s 10x zoomem) fotit nerozmazane tenisty? Zapomente! Takovy kompakt neexistuje a zadny se Vasim pozadavkum ani neblizi. No, mozna Fuji S200EXR by mohla zvladnout jakz tak neco trochu vyfotit (ale nema HD video). Jinak tu jsou profi kompakty, ale tam je minimalni zoom. Musite prehodnotit sve naroky, nebo se poraaaadne placnout pres kapsu a koupit poradnou zrcadlovku.
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 18:38
a keby mi viac záležalo na kvalite fotografií urobených za umelého osvetlenia ako na veľkosti zoomu tak aké fotoaparáty by ste mi odporučili? Ďakujem za odpoveď
Milan Šurkala (3381)|11.2.2011 19:12
Canon S90/S95, Panasonic LX3/LX5, Samsung EX1, Olympus XZ-1, mozna jeste Canon G11/G12 a Nikon P7000, tyto uz ale moc dobre pro takove podminky nejsou. Canon S90, G11 a EX1 nemaji HD video, u LX3 je diky absenci zoomu video neprilis dobre, byt je HD.
amareto (1)|12.2.2011 17:27
prosim o radu.potrebujem aparat s velkym zoomom. fotil som canonom SX30. vhovoval mojim požiadavkam , ale za tri mesiace dve poruchy. oredal som ho. teraz mam sony HX1.maximalna spokojnost. dobre foto dobra obsluha aj funkcie ale maly zoom. chcem väčši. mam vytipovane tri aparaty ktore splnaju moje požiadavky. SONYHX100v FUJI HS2O EXR a NIKON P500. okrem nikonu nie su ešte v predaji tak ma dost času.najviac sa mi pači sonyHX100.. neviem sa rozhodnut. aparat použivam na potulkach prirodou na lažiach aj bicykli. vaha nerozhoduje.tema. vtačiky zvierata krajina . sem tam foto s bleskom medzi priatelmi. dakujem.
Milan Šurkala (3381)|12.2.2011 18:01
Vsecko to jsou novinky, ktere jeste nikdo moc neotestoval, takze tezko radit. Osobne Nikon bych nebral (P80-P100 byl jeden prusvih za druhym a pochybuju, ze zrovna P500 bude nejak vyrazna zmena - muze, ale nemusi). Ze Sony a Fuji bych dal prednost asi Sony na zaklade zkusenosti s jinymi ultrazoomy danych znacek. Ale dokud neotestuju, poradne zhodnoceni nedam.
Neregistrovaný (0)|13.2.2011 21:42
Prosím o pomoc při výběru kompaktu do cca 4.000, - Kč. Chtěla bych něco malého lehkého s pěknými fotografiemi a videem, jednoduchý fotoaparát na focení dítěte, dovolenou a momentky. Hlavně bych chtěla dobrou výdrž baterií (nebo aku), nevím, co je lepší. Nejvíc mi štve, že když fotoaparát týden nepoužiju, tak už není nabitý. Díky, šárka
busy (782)|13.2.2011 21:58
[quote=Neregistrovaný;8670]Nejvíc mi štve, že když fotoaparát týden nepoužiju, tak už není nabitý. Díky, šárka[/quote]

Problem samovolneho vybijania maju iba nabijacie tuzkove baterie. Aj ked aj tu vyvoj pokrocil a napr. baterie Eneloop vydrzia nabite aj par mesiacov. Avsak LiIon akumulatory maju samovolne vybijanie este ovela ovela mensie ako najkvalitnejsie dobijacie tuzkovy. Ja osobne by som dal prednost LiIon akumulatorom.

Inak, take komplexne porovnanie dobijacich baterii a akumulatorov je v tejto diskusii:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/768-aa-baterie-nebo-lithiova-baterie-co-je-celkove-lepsi
Neregistrovaný (0)|13.2.2011 22:38
Zdravim,

.....fotim na zrcadlovku, potreboval bych ale jeste nejaky malinky kompakt (tabaterku) do kapsy na kolo, stabil. obrazu, zoom nesnasim, s dobrym objektivem, hlavne ktery ma rezim M. Vedeli by jste o nejakem dobrem Tipu do 4000,- ?? Existuje vubec? Diky za kazdou dobrou radu. Jaryk
Milan Šurkala (3381)|13.2.2011 23:21
Jestli ma mit rezim M, tak snad jen Canon PowerShot SX120 IS. Coz ej myslim dobra volba i pro predeslou tazatelku, pokud si koupi poradne baterky.