Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: SD karta najednou v RAW

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    4

Ahoj,mám SD kartu a nemohu se do ní dostat... je v RAW,PC mi píše,že není naformátovaná a jestli ji chci naformátovat.Mám ji 5 roků a vše bylo OK,no a teď tohle.Formátování je to poslední co bych si přál,nechci přijít o foto na kartě.Karta byla ve fotáku a ještě večír tam ty fotky byly,ráno to chci dát do PC a nic.Fotak tam nevidí taky nic a chceto též zformátovat.Prosím o radu jak otevřít kartu a nepřijít o fotky.Foťák HP735 a na přiloženém cd žádný program není.Díky moc za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Alf Alf je offline
    Nováček Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007
    Fotografií
    62

S největší pravděpodobností poškozená FAT tabulka. Zkus některý z programů uvedených tady:
    http://www.zive.cz/Clanky/sc-3-a-151899/default.aspx

Jinak, pro zajímavost. Mně se před nedávnem povedlo obnovit fotky pomocí Acronis True Image Home z CF karty. Řekl jsem si, že před jakýmkoliv laborováním s kartou se pokusím udělat Acronisem její zálohu. Acronis ji naštěstí "viděl", takže záloha se povedla, i když to trvalo hóóódně dlouho (karta je 32 GB). Když jsem pak zálohu otevřel, s údivem jsem zjistil, že jsou v ní téměř všechny fotky (chyběly snad 2-3). Nevím ale, jestli to tak jde vždycky. Mohla to být náhoda a já to znovu zkoušet nebudu.

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    4

Naformátovat - RECUVA - a vše bylo zpět.Když byla karta nenaformátovaná,tak Recuva hlásila "nelze načíst data z boot sektoru".
    Super,moc děkuju Alf

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Mňa ale ten váš návod nefunguje, ako je to možné?

Podobná témata

1. xD karta
    Od Karlos5573 v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-11-2012, 20:45
  2. rozšláplá SD karta
    Od jasa v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-03-2012, 10:13
  3. karta
    Od pidan v sekci Kompakty