Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparat do 250liber (7000kc)

ReVoL (4)|4.4.2011 12:06
Zdravim, nejprve se omluvim za svou neznalost, ale jsem ted v UK a rozhodl jsem se poridit fotak. Vubec se v tom ale nevyznam. Bohuzel jsem na jen na mobilu a k PC se dostavam jen vyjimecne proto je komplikovane tady vse procist a najit to co hledam.

Chtel bych se vejit do ceny 250 £; v nejakem e-shopu v UK, na ebay nakupuju ale nevim jestli se nebat zaruky??

Co bych chtel... Jsem absolutni amater, ale rad se s tim naucim, chtel bych neco lepsiho v teto cene s vetsim objektivem a slusnym optickym zoomem (>4x), nezalezi mi tolik na velikosti, ale do kapsy od bundy by se vejit mohl. Libi se treba Canon G12, ale cena je uz je vysoko.

Premyslim i o ultrazumu, da se koupit neco rozumneho v teto cene?

edit:
nasel jsem v rychlosti tyto dva

Nikon Coolpix P100
Fujifilm FinePix HS10

Ale kazdy ma sve neduhy, jiny tip?
Milan Šurkala (3381)|4.4.2011 17:11
Z ultrazoomu idealne Panasonic FZ45. Pak v teto tride uz nic moc rozumneho neni, do kapsy je pak idealni Panasonic TZ8/TZ10. Nikon P100 rozhodne ne, leda za predpokladu, ze 95% fotek budou makra. HS10 patri jeste k tomu lepsimu ve tride ultrazoomu, ale stale je docela daleko za FZ45.
ReVoL (4)|4.4.2011 23:20
Dekuji za tip. TZ10 krasne kompaktni, vic se mi libi FZ45 a je i presne na hranici meho limitu. Chtel bych se zeptat k videu, umi dobre video? urcite obcas vyuziji k nataceni..

Myslite tedy ze je to dobry kup? Co zaruka v ramci EU, neni problem s Panasonicem?
busy (782)|5.4.2011 00:01
Ano, FZ45 vie video velmi dobre a kvalitne, stereo zvuk, moznost optickeho zoomu aj pocas videa. Doporucujem aj ja.
Milan Šurkala (3381)|5.4.2011 00:04
Panasonic TZ10 a FZ45 maji velmi kvalitni video, jedno z nejlepsich ve tride HD. Stabilizace je docela slusna, bohuzel ji chybi tzv. aktivni mod (dobre vyfiltruje slabe zachvevy, ale s velkymi si uz neporadi).
ReVoL (4)|5.4.2011 11:02
Dekuji za reakce

Koukal jsem ze v mem rozmezi nesezenu vetsi objektiv?, vse je 1/2.3 a 1/1.7 uz je drahy...

Libi se mi FZ45, ale ctu ze za sera nebudou tak hezky, ISO 100 dobry, 200 ujde a pak bida, jenze ja netusim co znamena bida. Fotim s 6 let starym kodakem a nebo si pujcuji kompakt za 1700kc. Rad bych aby ty fotky byly lepsi, abych pak nezjistil ze pro me, amatera, jsou ty fotky stejny jako s tim kompaktem

Protoze bych s tim rad obcas i neco natocil, vitezi u me zatim ta FZ45tka

Resume:
Asi mam toto dilema, libi se mi FZ45, ale rad bych aby to byl znatelny pokrok, pokud to tak znat nebude koupil bych asi TZ10, a nebo naopak pokud by stacilo si priplatit par tisic a kvalita by sla strme nahoru sel bych do G12 (P7000)

A ted mi pomocte, G12ka uz je dost draha, navic ma zoom 5x a nevim jestli se da pouzit pri videu, mozna bych radeji P7000, je srovnatelny?

Nevite kde bych porovnal fotky TZ10 s FZ45 a G12, pripadne P7000?
Milan Šurkala (3381)|5.4.2011 11:36
Od toho tu jsou prece recenze:

TZ10: https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-tz10-kapesni-delo/3276
FZ45: https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz45-a-fz100-na-vrcholu/3562
G11/G12: https://www.digimanie.cz/recenze-canon-powershot-g11-gecko-o-jakem-jsme-snili/2975
P7000: https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-p7000-lepsi-nez-jsme-cekali/3779

V kapitolach o sumu, zoomu a nocni/standardni scene mate vetsinou tytez fotografie (byt v jinem rocnim obdobi),takze porovnavat muzete jak je libo.

BTW. 1/2,3" a 1/1,7" neni rozmer objektivu, ale snimaciho cipu :-) Pokud se na fotky budete divat 1:1 (to znamena na kazdy pixel zvlast), novejsi pristroje budou spise o neco horsi nez ty starsi. Pokud to ale vezmete na cilove rozliseni, ktere budete potrebovat (napr. prezentace na webu v urcitem rozliseni, nebo papirova fotografie urcite velikosti), budou nove pristroje trochu lepsi (zejmena ty s 1/1,7" cipy, u tech s mensimi mohou, ale take nemusi - bohuzel casto nejsou).
ReVoL (4)|6.4.2011 00:19
Tak rozhodnuto, pujde se do ZF45 snad po mem Kodak dx6490 to bude vyznamny pokrok.

Da se nejak chytit jako kamera a nebo se musi stale drzet jako fotak i pri nataceni? Nejake pohodlnejsi drzeni? A diky za rady