Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

HX5 vs TZ10 vs ??

kkatus (9)|9.4.2011 13:43
Ahoj, kupujeme jako darek pro tchyni fotak... cenovy strop je cca 8000.
Pozadavky-
lehky, snadno ovladatelny, aby slusne fotil vevnitr i venku, spise bude pouzivat auto rezim, aspon myslim.

Momentalne jsou horkymi favority sony HX5 a pan. TZ10
mam precteno dost recenzi (i tu travel zoom na DP) a zatím mi jako nejlepsi pro ni vychazi ten sony.
je to dobra volba? pripadne co HX7? na ten jsem toho moc nenasla...

omlouvam se za dalsi mozna zbytecnou diskusi, ale na netu je toho hodne a tezko se orientuje v infromacich.
dekuji
Katka
Milan Šurkala (3381)|9.4.2011 13:53
Sony HX5 a Panasonic TZ8/TZ10 patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Vevnitr nebude ani jeden fotit nejak moc dobre, na sirsim ohnisku bude trochu lepsi Sony, se zoomem Panasonic. Denni fotky budou mnohem lepsi u Panasonicu, ktery nema tak agresivni odsumovani (resp. lepe zachovava detaily). Sony HX7 bych rozhodne nekupoval, u 16MPx cipu nasadilo Sony tak brutalni odsumovani, ze je to hotova pohroma. To i ta HX5 skoro neodsumuje vuci HX7 (a nutno rici, ze uz u HX5 je to docela prehnane). Pokud neni dulezity zoom, podival bych se treba na Sony WX5 nebo predevsim na Canon IXUS 300 HS, ktery ma skvele fotky ve dne i v interieru (na svou tridu).
kkatus (9)|9.4.2011 14:05
Milane dekuji!
K.
Jindrous01 (6)|30.4.2011 01:23
mám HX7 a fotí nádherně nechtěl jsem čekat na HX9 proto jsem vzal HX7 a nelituju - naopak :-)