Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovka Sony

Jan Jindra (8)|23.5.2011 18:39
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem digitální zrcadlovky. Momentálně používám zrcadlovku Sony A700 (nějak se mi momentálně porouchala - budu reklamovat...) s teleobjektivem Sigma 150-500mm. Fotím ptactvo v přírodě...vše ze stativu. Potřeboval bych tedy poradit jaký fotoaparát by jste mi doporučili místo té Sony A700. Potřebuji hlavně jeho kompatibilitu s tím teleobjektivem. Takže předpokládám, že bych koupil opět fotoaparát Sony. Cenu neumím přesně určit - nejlépe nějaký vhodný poměr cena/výkon. Děkuji za rady...
tomixx (3)|24.5.2011 21:25
A700 jsem také měl (nejdřív Minoltu Dynax 5D, Sony A200), potom se mi do ruky dostala A550 a A700 šla z domu. A550 má větší dyn. rozsah, hlavně ve stínech je to vidět. Abych A700 dohnal A550 byl jsem +1,5ev v plusu a měl jsem už velké přepaly. Vysoké ISO je lépe použitelné(z RAWu !), bohužel není jemně odstupňované. Rychlost a přesnost autofokusu je o dost lepší u A550. Koupil jsem baterygrip a jsem spokojen. A550 má jen 1 roler, plastové tělo a o něco menší a tmavší zrcadlový hledáček. Ale není to nic drastického. A nemá předsklopení zrcátka. Ale co se ti bude líbit je live wiev. Displej je výklopný, má 920tis. bodů a ostří stejně rychle jako skrz hledáček. V krkolomných pozicích super. Ani jsem ho nechěl a teď jsem za něj rád. Jen se po ní slehla zem a když je, tak za draho. :(
Bohužel nástupce A700 je zatím v nedohlednu. Mimochodem, co je s tvojí A700?
Na Aukru je teď A550 i A500 (nižší rozlišení čipu a displeje)
Jan Jindra (8)|25.5.2011 16:40
A700 používám necelé dva roky. Cca před dvěma měsíci mi přestalo fungovat bodové měření. Vzniklé fotky jsou neostré a špatně exponované. Při složitějších světelných podmínkách, které při focení živé přírody převládají musím stejně jak uvádíš pracovat s korekcí expozice s nejistým výsledkem.Děkuji za tvé cenné rady...
bedalak (10)|7.6.2011 09:10
[quote=Jan Jindra;9928]Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem digitální zrcadlovky. Momentálně používám zrcadlovku Sony A700 (nějak se mi momentálně porouchala - budu reklamovat...) s teleobjektivem Sigma 150-500mm. Fotím ptactvo v přírodě...vše ze stativu. Potřeboval bych tedy poradit jaký fotoaparát by jste mi doporučili místo té Sony A700. Potřebuji hlavně jeho kompatibilitu s tím teleobjektivem. Takže předpokládám, že bych koupil opět fotoaparát Sony. Cenu neumím přesně určit - nejlépe nějaký vhodný poměr cena/výkon. Děkuji za rady...[/quote]
zdravim, jen mi tak napadlo, A700 byla vlajkovou lodi Sony, nestalo by za to, nechat pristroj opravit a seridit???
bedalak (10)|10.6.2011 12:04
[quote=bedalak;10198]zdravim, jen mě tak napadlo, A700 byla vlajkovou lodi Sony, nestalo by za to, nechat pristroj opravit a seridit???[/quote]

oprava