Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Víkendová diskuze: Nezaplnitelná paměťovka?

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    16-gigovky dnes zase az tak moc nestoja Ja som si svoju 16 GB PQI kupil koncom roku 2008 za 999,- Sk v kamennom Datarte. A odvtedy este klesli na cene.
    Jo ale ta cena stracených dat je nevyčíslitelná, osobně to řeším tak, že zálohuju v mašině na /u mně XD/ a po polovině měním karty /CF/, takže klidně stahuju ze dvou, tří karet.
    S tím zálohováním vybraných snímků je taky problém, kolikrát člověk nestíhá, zapomene a pod.

Ne !!! Volím raděj víc karet a menších. Aj ta 4Gb je dost veliká ale na následné vypálení na DVD akorát.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Jo ale ta cena stracených dat je nevyčíslitelná, osobně to řeším tak, že zálohuju v mašině na /u mně XD/ a po polovině měním karty /CF/, takže klidně stahuju ze dvou, tří karet.
    S tím zálohováním vybraných snímků je taky problém, kolikrát člověk nestíhá, zapomene a pod.

Ne !!! Volím raděj víc karet a menších. Aj ta 4Gb je dost veliká ale na následné vypálení na DVD akorát.
    To je pravda, ale pri neustalom vyberani a zasuvani kariet do fotaku zase hrozi zvysene riziko poruchy kontaktov na karte a vo fotaku. O fotky sice vecsinou neprideme, ale ziadne dalsie uz nenafotime...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

To je pravda, ale pri neustalom vyberani a zasuvani kariet do fotaku zase hrozi zvysene riziko poruchy kontaktov na karte a vo fotaku. O fotky sice vecsinou neprideme, ale ziadne dalsie uz nenafotime...
    A to jsi slyšel kde? Víš vůbec jak ty kontakty fungují a z jakého jsou materiálu? To ti dřív odejde celý fotoaparát, než ty kontakty...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    A to jsi slyšel kde? Víš vůbec jak ty kontakty fungují a z jakého jsou materiálu? To ti dřív odejde celý fotoaparát, než ty kontakty...
    To som prakticky zazil ako znamemu odisiel konektor na pametovu kartu od casteho zasuvania a vysuvania SD karty.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

To som prakticky zazil ako znamemu odisiel konektor na pametovu kartu od casteho zasuvania a vysuvania SD karty.
    Tak to v tom případě musela být výrobní vada. Já co mám ultrazoom už asi 3 roky, tak kartu vytahuju pořád abych překopíroval snímky a že je to celkem často... Sice já s ním už moc nefotím, ale manželka ano a můžu říct že minimálně jednou týdně to je. A když sem sním fotil ještě i já tak to bylo i několikrát za den a žádný problém sem nepozoroval...
    Ale beru - může se stát, ale podle mě jen v krajních případech kdy je nějaká vada z výroby. Jinak ty kontakty jsou z tvrdého pružného kovu podobného jak je ve vypinačích od bytových světel a to už něco musí vydržet... I když jednou nám ten napružený plíšek ve vypinači taky praskl, ale byl to asi 15 roků starý vypinač na chodbě, kde je největší pohyb...

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    11

Tak to ja mam karet hafec.
    Nejvetsi 32GB jsem si pred lety koupil na ebayi za 450,- Kc. Je to noname, ale prijeme me prekvapila nejen cenou. Psali u ni, ze neni kompatibilni s panasonicama, ale me v maminym fungovala. (W 3,8MB/s, R 16,7MB/s)
    Druhou nejvetsi ted pouzivam 16GB Transcend. Ta byla za 635,- loni a je Class 10. Mam ji rozdelenou na 16MB partition FAT16 na bootovani CHDK a zbytek FAT32 na fotky. (W 14,8MB/s, R 19,9MB/s)
    Dalsi mam 4GB Transcend class 10, pouzivanou jako zalozni. Z lonska nevim za kolik. (W 14,5MB/s, R 19,8MB/s)
    A na testovani ruznych verzi CHDK a jejich nastaveni 256MB Kingston, spoustu let starou a 128MB velkou co byla u SX120IS.

Testy rychlosti jsem delal pri psani prispevku nastrojem Atto disk benchmark portable pro 1 az 8 MB soubory.

A pri pokusech s HDR (troj az sedmiexpozice) a foceni do raw i jpg si i s 10Mpixelovym SX120IS prinesu domu za den 2GB.

Nováček
    Registrace
    May 2006

No moje nejstarsi jeste funkcni karta je rychle SDcko od Panasonicu, ktere jsem kupoval pro FZ10. Je to zatim i jedina karta, na kterou si dovolim spolehnout.

Asi za rok potom jsem kupoval 2Gigovky od Adata a od Kingstonu. Karty jsou rychle a asi i spolehlive po elektronicke strance, jelikoz stale funguji, ale jsou vyrobeny z nejakeho mekkeho nebo krehkeho materialu, tak ze jsou oblepeny izolepou a jedna je i lepena sekundovym lepidlem, jelikoz z ni upadl kousek plastu, kvuli kteremu to pak nefungovalo v navigaci (asi byl pak spatky pritlak na kontakty)

pak jsem kupoval uz jen Kingstony (4, 8 a 16GB) a to kvuli dlouhe zaruce a cene. Nejvetsi je 32GB SDHC do kamery.

Posledni karta je pak 2GB od Pretec, protoze jinou v tu chvili nikde pobliz nemeli a musim rict, ze to byla asi moje nejvetsi chyba v dosavadnim flashovem zivote, jelikoz mam uz treti od nakupu. Prvni se ani nespustila a ta druha vydrzela jen mesic. Treti verze uz jede pul roku, tak snad bude dobra.

Tak ze ze znacek muzu chvalit Panasonic (je ale strasne predrazeny), Kingston (dobry pomer cena/vykon/zaruka) a Adata (dobry pomer cena/vykon)

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Tak to v tom případě musela být výrobní vada. Já co mám ultrazoom už asi 3 roky, tak kartu vytahuju pořád abych překopíroval snímky a že je to celkem často... Sice já s ním už moc nefotím, ale manželka ano a můžu říct že minimálně jednou týdně to je. A když sem sním fotil ještě i já tak to bylo i několikrát za den a žádný problém sem nepozoroval...
    Ale beru - může se stát, ale podle mě jen v krajních případech kdy je nějaká vada z výroby. Jinak ty kontakty jsou z tvrdého pružného kovu podobného jak je ve vypinačích od bytových světel a to už něco musí vydržet... I když jednou nám ten napružený plíšek ve vypinači taky praskl, ale byl to asi 15 roků starý vypinač na chodbě, kde je největší pohyb...
    Fotoaparát využívám denně a několikrát denně měním kartu (CF). Zatím jsem za 10 let fotografování u svých fotoaparátů ani ve svém okolí (kolegové, rodina, známí) nezjistil, že by někomu odešel kontakt - u zrcadlovek i kompaktů.
    Co se týká spolehlivosti karet - dokonce i první karta CF 128MB je stále funkční (mám ji stále v šuplíku - asi z nostalgie - a stála tehdy cca 2800). Podle mého názoru je spolehlivost v prvé řadě výsledkem chování uživatele - uložení karty, čistota kontaktů (daná i konstrukcí - přece jen nyní nejpoužívanější SD/SDHC mají kontakty oproti CF "na ráně"), kvalitní čtečka.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Užitečná GPS?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 22-04-2018, 11:35
  2. Víkendová diskuze: Leica - ano či ne?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-09-2014, 15:10
  3. Víkendová diskuze: Používáte GPS?
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 10:52
  4. Víkendová diskuze: Vytoužené Eye-Fi?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 19:01
  5. Víkendová diskuze: Ideální paměťovka?
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 15-11-2010, 12:16