Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Chyba na Tamronu 70-300vce

Zilog Z80 (15)|17.6.2011 17:16
Dobrý den. Při focení na Canon 1000D s Tamrónem 70-300 mm F/4-5.6 Di LD Macro 1:2 se vyskytla chyba "Err 01: Chyba komunikace mezi fotoaparátem a objektivem. Vyčistěte kontakty objektivu".

Podařilo se ji vyvolat: když vyjedu na nějakých 180+ a mám větší clonu, než je světelnost, při stisku spouště (nebo stisku tlačítka zaclonění ("kontrola hloubky ostrosti")) zacloní, ale už neodcloní a zůstane sklopené zrcadlo. No a pak se objeví tato hláška.

Vypnu Kanon, zrcadlo se zvedne, sundám sklo, nandám sklo, zapnu a běží až do dalšího focení nebo "kontroly hloubky ostrosti" při ohnisku nad 180 mm.

Druhé sklo (ostnást - pětapadesát set od Kanónu) na mém tisícdéčku funguje.

Je tedy možné tímto prohlásit Tamron za dosloužený, zrubaný a dočasně či trvale nefunkční? A má cenu jej dávat do servisu, či bude výhodnější pořídit jiný? Objektiv již není v záruce.

Děkuji!
duves1 (25)|17.6.2011 19:48
[quote=Zilog Z80;10339]Dobrý den. Při focení na Canon 1000D s Tamrónem 70-300 mm F/4-5.6 Di LD Macro 1:2 se vyskytla chyba "Err 01: Chyba komunikace mezi fotoaparátem a objektivem. Vyčistěte kontakty objektivu".

Podařilo se ji vyvolat: když vyjedu na nějakých 180+ a mám větší clonu, než je světelnost, při stisku spouště (nebo stisku tlačítka zaclonění ("kontrola hloubky ostrosti")) zacloní, ale už neodcloní a zůstane sklopené zrcadlo. No a pak se objeví tato hláška.

Vypnu Kanon, zrcadlo se zvedne, sundám sklo, nandám sklo, zapnu a běží až do dalšího focení nebo "kontroly hloubky ostrosti" při ohnisku nad 180 mm.

Druhé sklo (ostnást - pětapadesát set od Kanónu) na mém tisícdéčku funguje.

Je tedy možné tímto prohlásit Tamron za dosloužený, zrubaný a dočasně či trvale nefunkční? A má cenu jej dávat do servisu, či bude výhodnější pořídit jiný? Objektiv již není v záruce.

Děkuji![/quote]
Čo tak tam nahrať najnovší fw. Mam silny dojem, že to niekde o Canon 1000D písali. I ked si nespominam, či sa jednalo o problem s objektívom.
http://web.canon.jp/imaging/eosd/firm-e/eosdigital5/firmware.html
Zilog Z80 (15)|18.6.2011 15:02
Děkuji. Provedl jsem update, ale nic se nezměnilo, od 180 mm nemohu na tom skle fotit jinak, než na plnou díru. Jakmile utahuju clonu a chci fotit či kontrolovat DOF, opět se zjeví ta chyba. To je špatné, moc špatné....
duves1 (25)|19.6.2011 17:01
[quote=Zilog Z80;10349]Děkuji. Provedl jsem update, ale nic se nezměnilo, od 180 mm nemohu na tom skle fotit jinak, než na plnou díru. Jakmile utahuju clonu a chci fotit či kontrolovat DOF, opět se zjeví ta chyba. To je špatné, moc špatné....[/quote]
To je smola. No nič. Treba vylučiť, resp.zistiť, či je na vine chybne sklo. Niekoho zohnať s Canonom, napr. stovkovej rady.
danny1691 (5)|4.7.2011 15:37
z jednoho fóra...

Noooo, jednou se mi stalo, že mi přestal ostřit objektiv. A bylo to tím, že se mi na těle nevracel do základní pozice jeden z vystouplých "pinů" na bajonetu. Prostě ten pin nedoléhal na kontaktu objektivu. Tak jestli to třeba nebylo něco takového. Stačí pomačkat pinzetkou nebo párátkem jednotlivé piny a sledovat, jak se vrací zpět.
Zilog Z80 (15)|8.8.2011 11:19
Ach né! Vyzkoušel jsem tu věc s kontakty, choval se stejně. Pak jsem ho odzkoušel na jiném kanónu, a choval se taky stejně. Tudíž bude na vině chybné sklo. Proto musím jet na Antala Staška 1859/34
140 00 Praha 4, kde doufám berou i pozáruční opravy, protože tenhle Tamrón už je pozáruční. Snad to nejsou jen reklamace v záruce.