Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Nejlepší ultrazoom poměr cena-výkon?

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Hledám ultrazoom s dobrým poměrem cena-výkon. Požadavky nemám nijak náročné. Jde mi o dobrou obrazovou kvalitu. Nechci zbytečně připlácet za xxx počet zoomu a xxx Mpx. Nejde mi o fotografování konkrétních objektů, ale chci fotoaparát univerzálního použití Jaké typy jsou v této kategorii nejlepší?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

http://www.digimanie.cz/doporucene-f...en-2011/3846-4

Velmi slibne vypada i Sony HX100 a Fuji HS20EXR, ty jsem ale zatim netestoval.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    http://www.digimanie.cz/doporucene-f...en-2011/3846-4

Velmi slibne vypada i Sony HX100 a Fuji HS20EXR, ty jsem ale zatim netestoval.
    Dobrý den a nyní byste volil který, Panasonic nebo dnes recenzovanou Fuji? Díky

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od CanisAureus Zobrazit příspěvek
    Dobrý den a nyní byste volil který, Panasonic nebo dnes recenzovanou Fuji? Díky
    Panasonic. Z Fuji sice lze ziskat velmi pekne snimky, ale je to podmineno slozitym nastavovanim (ne ani tak mnozstvim nastaveni, ktere je podobne jako u FZ45, ale hlavne slozitosti, nez se clovek doklika tam, kde chce tohle a tamto). U Panasonicu po 15 minutach vite, co kde hledat, jak se fotak chova, u Fujiny i po dvou tydnech porad tapete. HS20EXR urcite bude mnoha zakaznikum slouzit vyborne (spatny pristroj to rozhodne neni, v kategorii ultrazoomu patri k tem lepsim) a dokazou z ni vytriskat mnohe, ja osobne bych dal prednost necemu, s cim se da pohodlne a rychle fotit, tedy Panasonicu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu). Jaký UZ s napájením 4x AA byste doporučil, testovaný Fuji, nebo jiný (moc velký výběr není, Coolpix 120, CASIO EX-FH25, nějaké další Fuji, KODAK EasyShare Z990, Olympus SP-600)? Ještě jednou díky za odpověď

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nevim, proc se bojite akumulatoru. V Panasonicu ma vydrz velmi slusnou a obecne neni zadny problem sehnat akumulatory na deset let stare fotoaparaty. Pokud uz to MUSI mit tuzkovky, tak asi HS20EXR.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Děkuji, ještě to zvážím

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu).
    Zdravím,
    před necelými 2 lety jsem měl stejné dilema kvůli přesně stejnému názoru na tužkové aku. Přesto jsem ale pořídil Panasonic FZ28 (takže "dědu" přístroje doporučeného v odkazu výše). Součástí balení byl akumulátor a nabíječka, dokoupil jsem další neorig. akumulátor (myslím, že k foťáku na AA budou maximálně jednorázové baterie).
    Na výdrž si nemohu stěžovat a navíc je blok mnohem praktičtější - při výměně odpadá:
    - "žonglování" s válečky, kde se snadno ztratí přehled, který je nabitý a který vybitý
    - hledání v trávě článku, který při vyklápění do ruky vyjel těsně vedle
    - dávat pozor, že ten se zasune tak a tenhle obráceně
    - kutálení článků ze stolu...

Nováček
    Registrace
    Apr 2011
    Fotografií
    5

Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu). Jaký UZ s napájením 4x AA byste doporučil, testovaný Fuji, nebo jiný (moc velký výběr není, Coolpix 120, CASIO EX-FH25, nějaké další Fuji, KODAK EasyShare Z990, Olympus SP-600)? Ještě jednou díky za odpověď
    S akumulátorem buď v klidu, já ten panasonic mám a jen tak ho neutaháš, deklarovaných 580 snímků v klidu uděláš včetně videa a náhledů. jelikož ho mám novej, tak jsem neustále nastavoval, vypínal, zapínal zoomoval atd... a baterka OK, konečně mám foťák u kterýho nemusím přemýšlet, kolik toho můžu nafotit, aby vydržela baterka, prostě jen cvakám a cvakám.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Díky všem za rady, nakonec přece jen vyhrál přístroj s AKU, ovšem ne FZ45, ale NX11 + 18-55 a 50-200 za 12.500,- včetně nějaké 16GB karty, časem přikoupím AKU ještě jeden a bude klid.
    Naposledy upraveno uživatelem CanisAureus: 14-07-2011 v 12:04

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Citace Původně odesláno od mike33 Zobrazit příspěvek
    S akumulátorem buď v klidu, já ten panasonic mám a jen tak ho neutaháš, deklarovaných 580 snímků v klidu uděláš včetně videa a náhledů. jelikož ho mám novej, tak jsem neustále nastavoval, vypínal, zapínal zoomoval atd... a baterka OK, konečně mám foťák u kterýho nemusím přemýšlet, kolik toho můžu nafotit, aby vydržela baterka, prostě jen cvakám a cvakám.
    V mojom FZ28 vydrzi bateria priemerne 600-800 fotiek (a to som fotil hlavne na dlhsie ohniska takze som hodne zoomoval), a ked vobec nepouzijem blesk tak aj 1200 fotiek. Takze v tomto ohlade su Panasonicy velmi dobre a nejeden iny kompakt by im mohol zavidiet.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2011
    Fotografií
    42

Díky všem za rady, nakonec přece jen vyhrál přístroj s AKU, ovšem ne FZ45, ale NX11 + 18-55 a 50-200 za 12.500,- včetně nějaké 16GB karty, časem přikoupím AKU ještě jeden a bude klid.
    blahopřeji, to je ovšem jiná liga a na dlouho klid :-) ...jen pokud je to ještě zvratitelné a nepotřebuješ to dlouhé sklo, zvážil bych spíš dvoukit s palačinkou 30mm f:2, kvůli kompaktnosti a světlu, ovšem to je otázka vkusu

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Díky, dnes mně přijde, už volal z PPL, kde mě najít . Pokukoval jsem i po zrcadlovce (Pentac k-r), ale protože se zrcadlem nemám žádné zkušenosti, tak jsem nakonec zvolil mezistupeň. UZ jsem chtěl kvůli občasným lovům beze zbraní, takže si dlouhé sklo určitě nechám

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2011
    Fotografií
    42

Díky, dnes mně přijde, už volal z PPL, kde mě najít . Pokukoval jsem i po zrcadlovce (Pentac k-r), ale protože se zrcadlem nemám žádné zkušenosti, tak jsem nakonec zvolil mezistupeň. UZ jsem chtěl kvůli občasným lovům beze zbraní, takže si dlouhé sklo určitě nechám
    Tak to máš přímo na míru, navíc se stabilizací a jen tak mimochodem, stejný snímač byl v Pentaxu K200D

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Tak právě dorazil, nemám teď na něj čas, ale co mě VELICE příjemně překvapilo je to, že i 50-200 je s funkcí iFunction. Všude jsem se dočetl, že tuto funkci má pouze 18-55

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Panasonic LUMIX LX100 - vysoký výkon
    Od jozkopower v sekci Kompakty
    Reakcí: 467
    Poslední příspěvek: 09-02-2015, 12:59
  2. Víkendová diskuze: Nejlepší ultrazoom?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 07:04
  3. Poměr stran
    Od matalewis v sekci Techniky focení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-10-2011, 09:59
  4. Jaký poměr stran při fotografování upřednostňujete?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 26-09-2010, 19:02
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-02-2009, 13:22