Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Panasonic DMC-FZ18 + polarizační filtr?

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravím, mám fotoaparát Panasonic DMC-FZ18 s redukčním kroužkem na 55mm (DMW-LA3E) a chtěl bych si ještě na něj pořídit polarizační filtr o velikosti 55mm. Nechci nijak drahý a proto mě zaujal filtr od výrobce Hama. Nevím ale, jestli díky své velikosti nebude způsobovat vinětaci při nejnižším ohnisku. Máte s tímto někdo zkušenosti? Odkaz na filtr: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55014
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Porid si slim verzi filtru, ta by tyhle problemy nemela delat.
    V kazdem pripade pokud te to opravdu trapi /ja mam treba vinetaci rad :-) / zajdi do blizkeho fotoobchodu /ne fotolabu/ neco jako fotoskoda nebo megapixel a tam ti filtr urcite pujci a muzes si na miste proverit, jestli to vinetuje nebo ne.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Nebo pak existuje ještě jedna možnost - pokud totiž kupuješ produkt z nějakého e-shopu (nebo i teleshoping a další), máš ze zákona možnost vrátit do 14 dnů produkt bez udání důvodu. Jen ho pošleš zpátky a oni ti obratem pošlou peníze. Takto si můžeš na minimální náklady ten filtr vyzkoušet a vyfotit poměrně dost fotek.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mám k FZ28 polarizák HAMA M46 přímo na čelo objektivu a nepatrně na šíru vinětuje. Možná by pomohla ta slim verze. V prodejně mi tvrdil že polarizák na tom nástavci bude vinětovat hodně (asi nepoužitelné), a asi má pravdu, protože přední hrana objektivu při krátkém ohnisku je hluboko pod hranou toho nástave a u té FZ18 by to asi mělo být stejné. Akorát jsem musel odstranit ovládací kolíček na obvodu, protože brání zajetí objektivu při vypnutí. Vůbec to ale nevadí, protože kroužek je vroubkovaný a ovládání v pohodě.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009
    Fotografií
    3

Když jsem ještě před časem fotil s Panasonic FZ5, používal jsem též C-PL (od Hamy). Fungovalo to normálně až na to, že v EVF hledáčku bylo v porovnání s DSLR značně obtížné nastavit správnou polohu filtru. S tím se nedalo nic dělat, bylo to pravděpodobně vlivem vlastností hledáčku, který měl malé rozlišení a nedostačující dynamický rozsah.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Citace Původně odesláno od sumida Zobrazit příspěvek
    Když jsem ještě před časem fotil s Panasonic FZ5, používal jsem též C-PL (od Hamy). Fungovalo to normálně až na to, že v EVF hledáčku bylo v porovnání s DSLR značně obtížné nastavit správnou polohu filtru. S tím se nedalo nic dělat, bylo to pravděpodobně vlivem vlastností hledáčku, který měl malé rozlišení a nedostačující dynamický rozsah.
    No já to u G6 řeším tak, že namáčknu spoušť pro zamčení expozice a pootočím filtrem, na LCD obloha poměrně výrazně ztmavne. Ale nevím jaká je logika toho EVF, jestli zobrazuje to co bude výsledná fotka a nebo zobrazuje s "ideální" expozicí, abys taky něco viděl.
    PS: namířit páčku ke slunci nebo od něj je taky dobrý způsob...nebo si orientaci vyznačit
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 27-12-2009 v 20:00

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Ja osobne pouzivam tento:
    http://www.megafoto.sk/Fomei/55-mm-c...rizacny-filter
    a som s nimi vcelku spokojny. Nema packu, ale ma vrubkovany okraj takze otacanie nie je najmensi problem.

Ohladom vinetacie, ono uz samotny DMW-LA3E vidno v rohoch az od ohniska cca 59 mm nesposobuje vinetaciu. Ten filter tomu uz vela vinetacie neprida.

Este co sa tyka EVF hladacika - na FZ28 krasne vidno ucinok filtra aj na displeji a aj v hladaciku.

Podobná témata

1. Polarizační filtr - problém?
    Od frikot v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 11-12-2012, 18:24
  2. Samsung NX11 a polarizační filtr - zkušenosti
    Od t0ncek v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-10-2012, 09:54
  3. Polarizační filtr Hama vs. Hoya ???
    Od Ratatabum v sekci Konvertory, filtry a předsádky