Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 5000kč

Mithali (2)|27.6.2011 10:31
Ahoj,
sháním pro mámu nějaký levnější kompakt. Chce to hlavně na focení kytiček na makro a občas nějaká příroda - stromy, mraky atp. Z nějakého důvodu chce, aby to umělo panorama - viděla jsem, že nějaké nové foťáky to dělají celé samy - že si ty jednotlivé fotky i rovnou slepí, což by bylo optimální vzhledem k tomu, že máma s počítačem moc neumí. Nicméně kvalitní obraz má přednost. Tělo by mělo být pokud možno malé - takový kapesní foťák. Můžete mi v téhle kategorii něco doporučit?
Díky,
M.
Mithali (2)|27.6.2011 22:31
Tak už jsem byla rozhodnutá pro Panasonic DMC-TZ8, který je tu často doporučován, ale teď jsem z návodu zjistila, že nemá tu funkci panoramat... že je potřeba dolepit to pak ručně v PC a to by máma určitě nedělala. Tak přemýšlím o SONY CyberShot DSC-HX5 jako alternativě... ten by snad měl umět panorama vytvářet rovnou sám.
Ještě mi ve Foto Škoda doporučovali Nikon Coolpix S3100, který tam mají v akci za 3000kč, ale nejsem si jistá, že je srovnatelný s tím TZ8 nebo HX5.

Myslíte, že ten Sony by byl dobrá volba, nebo napadá vás nějaký lepší kompakt, který umí tvořit panoramatické fotky ze stejné cenové kategorie?
Moc děkuji za pomoc,
M.
Milan Šurkala (3381)|27.6.2011 23:43
Zejmena fotaky Sony umi panorama opravdu dobre (WX5, HX5 a podobne). Nikona S3100 bych nekupoval.