Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

fotak do 6 000,-

Georgos8 (6)|10.7.2011 11:19
zdravim, necham si poradit od zkusenejsich, na netu jsem si nasel fotaky, nevim jestli nahodou nektere nejsou stejne, a prosim o radu, ktery si koupit :-)

Panasonic Lumix DMC-FS16EP
Panasonic Lumix DMC-FS18EP
Panasonic Lumix DMC-FS35EP
Panasonic Lumix DMC-FS37EP
panasonic lumix dmc-zx1
panasonic lumix dmc-zx3

u tech dvou netusim zda to neni neco stejneho z tech 4 predeslich, jen se v tom opravdu nevyznam, nezalezi mi na znacce i kdyz jsem zde vypsal same panasonici,jenze mi prijdou celkem jako dobre fotaky na to, co potrebuju. cim min penez tim lip, ale zas kvalitou aby to bylo taky skvele. takze do tech max 6K. bude to na takove bezne foceni proste, jakoze nekde venku fotit rodinu na vyletech, pri sportu, u more atd.... jen nechci zrcadlovku. prosim tedy o radu co koupit a jestli jsem vybral treba neco spravneho uz :-) diky moc vsem
Georgos8 (6)|10.7.2011 11:56
mi prijde ze teda ty fotaky na cerven nic moc co tam jsou nema nekdo zkusenosti s tema panasonicama, fakt mi prijde ze jsou celkem dobre na svoji cenu.
Georgos8 (6)|10.7.2011 12:00
[quote=Georgos8;10679]mi prijde ze teda ty fotaky na cerven nic moc co tam jsou nema nekdo zkusenosti s tema panasonicama, fakt mi prijde ze jsou celkem dobre na svoji cenu.[/quote]
Panasonic Lumix TZ8/TZ10 a v techto dvou je nejaky extra rozdil, nebo je v klidu koupit tz8? uz jsem se v tom trosku orientoval na te internetove strance. diky milane :-)
Georgos8 (6)|10.7.2011 12:10
[quote=Georgos8;10680]Panasonic Lumix TZ8/TZ10 a v techto dvou je nejaky extra rozdil, nebo je v klidu koupit tz8? uz jsem se v tom trosku orientoval na te internetove strance. diky milane :-)[/quote]
vim ze jsem otravny, ale potrebuju si koupit fotak co nejdriv. je neco uplne spatneho na tomto? http://marketmedia.cz/p/208/3315/panasonic-lumix-dmc-fs37-fotoaparaty-foto.html za tu cenu mi prijde prijatelny. pokud ma neco co je uplne spatne prosim napiste na co se pri rozhodovani koukat. diky moc
Georgos8 (6)|10.7.2011 13:30
ale pak jeste ten tz 8 a tz 10. utoho dotykoveho displaye bych se bal ze se to rychle poskrabe a ze to musi byt hruza. tz 8 stoji o dost min nez tz 10 a moc rozdil v tom nevidim. je to jen o tom GPS a nebo jeste je tam nejaky dalsi rozdil. at vim jestli pridat peniz na TZ 10ku treba...
Kikapu1 (71)|10.7.2011 14:59
[quote=Georgos8;10688]ale pak jeste ten tz 8 a tz 10. utoho dotykoveho displaye bych se bal ze se to rychle poskrabe a ze to musi byt hruza. tz 8 stoji o dost min nez tz 10 a moc rozdil v tom nevidim. je to jen o tom GPS a nebo jeste je tam nejaky dalsi rozdil. at vim jestli pridat peniz na TZ 10ku treba...[/quote]

znám to jenom z recenzí - ale ta GPS je vcelku nepoužitelná - buď ji necháš zaplou furt a tudíž máš baterku za pár hodin v čudu, nebo ji zapínáš jen na focení a ona hledá a hledá a hledá a hledá... a hledá...a...

TZ8 a 10 jsou shodné kromě GPS a videa, TZ10 Ondřej Neff vychválil až do nebe - vyjma GPS-ky. Každého navýšení Mpix je radno se bát a ten tvůj tip má 16, to je regulérní šílenství, na ty pidičipy by se slušelo trochu skromnosti a zařadit zpátečku...
Georgos8 (6)|10.7.2011 15:12
jaky je rozdil v tom videu prosim?
Milan Šurkala (3381)|10.7.2011 15:21
Proc kupovat FS37, kdyz za cenou je tu mnohem lepsi TZ8??? Diky vyrazne nizsimu rozliseni ma znatelne kvalitnejsi snimky (nizsi sum), objektiv ma vetsi zoom, podstatne lepsi svetelnost (po prizoomovani)... Netvrdim, ze je FS37 sama o sobe spatnym fotoaparatem, ale pokud je k dispozici TZ8 za tutez cenu, neni mi moc jasne, co timto modelem Panasonic vlastne sleduje (snad jen trochu mensi rozmery a hmotnost). Ale ta cena mela byt urcite o neco nizsi.
Milan Šurkala (3381)|10.7.2011 15:25
TZ10 ma GPS (je mozno vypnout), lepsi displej (ten u TZ8 je docela spatny se spatnymi pozorovacimi uhly, naopak u TZ10 je nedherny - o to vice je ale clovek zklamany, kdyz vidi fotky na pocitaci :-) - zatimco na TZ8 vypadaji snimky na LCD blbe, ale na kompu lepe, tak naopak u TZ10 vypadaji snimky lepe na displeji nez pak na kompu) a jako posledni je tu moznost natacet video v AVCHD u TZ10, oba pristroje ale umoznuji natacet i Quick Time video. Takze zadny nebetycny rozdil tam neni. Ja osobne bych koupil TZ8.
Kikapu1 (71)|10.7.2011 15:29
[quote=Milan Šurkala;10700]TZ10 ma GPS (je mozno vypnout), lepsi displej (ten u TZ8 je docela spatny se spatnymi pozorovacimi uhly, naopak u TZ10 je nedherny - o to vice je ale clovek zklamany, kdyz vidi fotky na pocitaci :-) - zatimco na TZ8 vypadaji snimky na LCD blbe, ale na kompu lepe, tak naopak u TZ10 vypadaji snimky lepe na displeji nez pak na kompu) a jako posledni je tu moznost natacet video v AVCHD u TZ10, oba pristroje ale umoznuji natacet i Quick Time video. Takze zadny nebetycny rozdil tam neni. Ja osobne bych koupil TZ8.[/quote]

Milane, a rozdíl je jen ve formátu videa, nebo je tam i pozorovatelný rozdíl v kvalitě? Mně právě taky přijde litr za nedotaženou GPS velkej příplatek...
Milan Šurkala (3381)|10.7.2011 15:57
AVCHD nabizi mensi datovy tok pri stejne kvalite (aspon jsem nepozoroval nejaky viditelny ubytek). Nejlepsi je se podivat na recenzi TZ10 (pripadne dalsi Panasonicy, ta uroven je podobna), stahnout si video v Quick Time a v AVCHD a porovnat to.