Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výchozí Dobrý foťák do 3000?

sasanka (6)|19.7.2011 14:47
Tohle téma už tu bylo, ale v roce 2009. Teď máme 2011 a ptám se na slušný foťák do 3000 kč. Focení rodiny, dětí atd. Nutně MALÝ, VÝDRŽ BATERIE, DOBRÉ FOTOGRAFIE. Kdyby ještě zvládal slušně video se zvukem, bylo by to fajn. V ceně do 5000 by muselo být i přiblížení ve videu a aby bylo schopné jít v kuse aspoň 5 minut. Máme dobrý foťák, ale žrout energie neskutečný a nové baterie ani kolikrát nespustí focení - takže na nic. Kamera taky žere energii a tak už ji ani nepoužíváme. Tak pokud by někdo měl návrhy - prosím poraďte. Já se v tom vůbec nevyznám, clona, iso a tyhle věci, takže jasně AUTOMAT, ale prosím pěkné obrázky. STABILIZÁTOR by mohl být. Ale uvidíme - zdali se něco slušného v té ceně nejprve do 3000 najde. Do těch 5-ti nevím, jestli na to bude, ale informací není nikdy dost. DĚKUJU za odpověď.
sabe (5)|19.7.2011 14:57
Mna osobne v tejto cenovej kategorii zaujal Canon A3200 :) Pripada mi rozumne velky/maly, vlastnosti su OK, ma opticku stabilizaciu a je vo viacerych zaujimavych farbach :) Podla dostupnych recenzii vyzera, ze robi pekne fotky a ze je to aj dobry pomer cena/vykon :)
sasanka (6)|19.7.2011 23:21
A kdyby šlo o tu dražší variantu, který z těchto dvou by jste mi doporučil PANASONIC LUMIX DMC TZ8, nebo NIKON COOLPIX S 8100 ?????? Podle těch mých poždadavků a vašich zkušeností. Nebo něco jiného? DÍKY ZA ODPOVĚĎ
Milan Šurkala (3381)|20.7.2011 00:14
[quote=sasanka;10890]A kdyby šlo o tu dražší variantu, který z těchto dvou by jste mi doporučil PANASONIC LUMIX DMC TZ8, nebo NIKON COOLPIX S 8100 ?????? Podle těch mých poždadavků a vašich zkušeností. Nebo něco jiného? DÍKY ZA ODPOVĚĎ[/quote]

Mrknete do toho prehledu, tam vsechno je.
sasanka (6)|21.7.2011 10:06
No právě, přečteno to mám už x krát, ale nevím, co vybrat. Všude píšou šum menší nebo větší, ohnisko, makro a já nevím co ještě a já přemýšlím jestli ten šum o kterém píšou odborníci vůbec běžný člověk pozná, když fotí jen rodinu, dovolenou a tak. Jestli z těch příliš odborných recenzí člověk neblbne a nehledá co nejlepší fotoaparát v ceně svých možností, ikdyž tomu naprosto vůbec nerozumí, čím se má řídit co je důležité a co ne - proto zdůrazňuju BĚŽNÉ focení a ne nějaké profi. Jestli už neblbnu z šumu, který ani nepostřehnu, jen proto, že pročítám fóra a recenze a nevím o jakém šumu vy profesionílové tu mluvíte. Zkrátka, ZNOVU SE PTÁM na foťák z jehož fotek nebudu zklamaná, jako tak, že se na ně nebude hodit ani v PC podívat a ať to má možnost alespoň krátkého videa - záběrů dětí venku. Kdo jiný mi může poradit, než někdo, kdo tomu rozumí a může říct, tenhle ti na tyhle potřeby stačí a fotky krásné - ne profesionální, ale na běžné vzpomínky. Rychlý, kvalitní foťák, s výdrží nabíjené baterie a aspoň tochu koukatelné video... snad z dobrým, nebo dostačujícím zvukem. Když se někdo takový najde, kdo poradí, abych zbytečně neutrácela peníze za něco, čemu nerozumím a nevyužiju - BUDU MOC RÁDA!!! DĚKUJU VÁM VŠEM
Milan Šurkala (3381)|21.7.2011 14:51
Dobre, tak to reknu jinak. Je v tom prehledu TZ8? Je. Je v tom prehledu S8100? Neni :-) Kterykoli jiny fotak, ktery v prehledu je, je dobry. Nevim, proc bych tu mel znova vypisovat vsechno, co je v tom clanku. Pokud nektery z nich ma dobre video, makro nebo je v necem lepsi nez ostatni, je to tam zmineno. Na vsechny ty fotaky tu mate recenze (ve clanku jsou primo odkazy), takze se muzete sama podivat, zda Vam budou ty fotky vyhovovat. Ve Vasem pripade bych z tech kapesnich ultrazoomu vyskrtnul Canon SX130 IS, protoze ten potrebuje trochu vice zasahu ze strany uzivatele, aby z neho lezly pekne fotky.
Bitmat (13)|25.7.2011 14:43
[quote=sasanka;10890]A kdyby šlo o tu dražší variantu, který z těchto dvou by jste mi doporučil PANASONIC LUMIX DMC TZ8, nebo NIKON COOLPIX S 8100 ?????? Podle těch mých poždadavků a vašich zkušeností. Nebo něco jiného? DÍKY ZA ODPOVĚĎ[/quote]

Panasonic TZ8 je dobrá volba, neuděláte chybu a budete určitě spokojena.
sasanka (6)|1.8.2011 17:54
Tak stále ještě nemám vybraný fotoaparát a ještě se pokusím zeptat na jednu věc. Pane Šurkalo, vy jste odborník a měl jste v rukách plno fotoaparátů. Když se zeptám jaký z nich dělá fotografie dobré, nebo-li z nich nejlépe na režim AUTO, automatický, protože nic nastavovat nebudem, buď se povede nebo né. Sám jste říkal že každý foťák je lepší/horší v něčem jiném, tak se ptám vás na pár možností, které jsou slušné v automatických režimech. (A snad slušné aspoň HD video) To mi stačí a podle vašich rad si už pak vyberu, ten co by mi vyhovoval nejlíp. Stačí dát pár názvů přístrojů, které vám prošly rukama a zdály se vám v automatickém režimu nejlepší. (samozřejmě, chápu, profesionální nečekám, vím že k tomu je potřeba spolupráce fotografa) Ale třeba se něco najde, co fotí slušně na automat. DĚKUJU VÁM A VŠEM KDO PŘIDAJÍ SVŮJ NÁZOR, neboť už fakt si nevím rady a bojím se koupit něco, co na fotce bude skutečnosti vzdálené a to i co se týče barev. Takže mějte trpělivost se mnou a poraďte ještě jednou. Díííky
Milan Šurkala (3381)|1.8.2011 20:29
Porad plati totez, co jsem rikal :-) Podivejte se do toho prehledu a vyskrtnete si Canon SX130 IS, ktery ma jako jediny tu automatiku trochu divnou. Takze TZ8, WB650, WX5, SX210, SX220, HX9V. Vsude ta automatika funguje vicemene dobre, nejlepe asi u Panasonicu.
sasanka (6)|1.8.2011 20:32
DĚKUJU :-)
sasanka (6)|3.8.2011 22:06
Tak nakonec máme doma Panasonic Lumix TZ10. Protože preferuju nákup v obchodě než přez internet a protože žádnou ze zmiňovaných možností neměli. Také proto že TZ6 stála skoro 6000, pravda Samsung WB700 kolem 5000, tam jsme váhali jestli ho nevzít, ALE TZ10 v "obchodě" stála v akci bez pár korun 6500 a to se nám zdálo fakt super. Zboží přímo od Panasonicu, pro český trh, ne nějaké Polsko a podobně, jistota vyřešení případných reklamací a oprav, ne zájezd do Polska a podobně, jisté české menu a zkrátka přez internet vyřizování reklamací, plus poštovné a otazník zda opraví a vrátí zpět a zda vůbec dojde to co má, je k nezaplacení. Takže jinak první pohled parádní až super, druhý pohled jistě pro nás nadstandart, nejsme žádní profíci a zkrátka spokojenost!!! Je třeba vše prostudovat, vyzkoušet a bude to určitě pro nás dobrá volba, i to video asi i lepší jak u Samsunga. Snad jenom sehnat druhou baterii, aby v tom šlapala, jestli se nedají/dají sehnat náhradní originální?! TAK JINAK DÍKY ZA RADY, mějte se!