Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

EasyShare Z990 nebo Samsung NX10 nebo Olympus E-450

Jeezee (3)|21.7.2011 16:53
Dobrý den/ahoj,
Protože v dohledné době má na tento svět přijít můj potomek, rád bych na to byl připraven a měl dobře zaznamenaný jeho vývoj, chci si nechat na tomto záležet a proto jsem se rozhodl pořídit si nový foťák. Mám doma starý kompakt, ale nejsem s nim spokojen, proto jsem rozhodnut pro zrcadlovku, jen si nemohu mezi těmito třemi vybrat:

Olympus E-450 (http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-e-450)
Samsung NX10 (http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/samsung-nx10)
Kodak EasyShare Z990 IS (http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/kodak-easyshare-z990-is)

Jsem v zrcadlovkách začátečník, proto prosím o radu zkušenější, to co bylo dostupné na heurece jsem si již přečetl a taky pár dalších recenzí, nějak ale stále váhám, cenu mají podobnou a výše jít rozhodně nechci. Ocením každý rozumný příspěvek, nejlépe někoho zasvěceného. Jsou mezi nimi drobné detaily, avšak žádný pro mě zásadní. Zajímá mě, který z nich za ty peníze dá "více muziky".
Ještě jednou díky a mějte se.
Honza
Jeezee (3)|22.7.2011 16:27
Nikdo nic neporadí? :(
Někde jsem se navíc dočetl, že NX10 je bez zdrcadlo, mohl by mi to prosím někdo osvětlit, vubec netuším o čem je řeč a včem to fotky ovlivní, teď nevím, jestli třeba takový E450 to zrcadlo má nebo taky ne! :(
Kikapu1 (71)|22.7.2011 19:08
Na potomka potřebuješ rychlost, to u těch strojků nezvládne na jedničku žel ani jeden. Osobně mám nechuť vůči 4/3 systému Olympusu a Panasonicu kvůli horším výsledkům v porovnání s APS-C snímači, takže z těch třech bych si vybral jedině Samsunga NX11. Bezzrcadlovky jsou fajn velikostně, ze zrcadlovek podědily velké APS-C snímače, kompromisem je ostření na bázi porovnání kontrastů používané v kompaktech, je to pomalejší a proto - na děti určitě- je nejvhodnější a cenově přijatelná zrcadlovka s APS-C snímačem, protože jednak obrazovou kvalitou bude minimálně na úrovni onoho Samsungu a navíc ostří rychleji (detekce fázového posunu). Nejlepší vstupní modely má tradičně Pentax, aktuálně Pentax K-r, výhodou je vysoká kvalita obrazového výstupu, velmi kvalitní setový zoom a stabilizovaný snímač. Nejvýhodnější cenově je Sony, výstup o něco horší, seťák obrazově skvělý vzdor plasťákovskému provedení, taky stabilizovaný snímač, výhodou jsou velmi dostupná kvalitní skla od Minolty.
http://www.mironet.cz/sony-alpha-dslra230--102mpix--objektiv-1855mm--cerna+dp103687/
http://eshop.fotolab.cz/product/digit-ln-zrcadlovky/sony/sony-a450-18-55-mm
Nikon u levnějších modelů a Canon u všech nemá v těle motorek ostření, tudíž s objektivy staršího data je to slabé, stabilizaci taky nabízejí pouze v objektivech, což je dražší verze. Olympus a Panasonic jsou pro mně nepoužitelné úplně - horší ISO, stabilizace nikde žádná, lepší skla jsou drahá jak prase....
Hlasuju za DSLR Sony kvůli poměru cena/výkon
Jeezee (3)|26.7.2011 11:08
Kikapu1 moc díky za tyhlety informace, jsou pro mě velmi cenné a dali mi teď zase nový úhel pohledu na zrcadlovky pro můj výběr, aktuálně tedy zvažuji právě Samsung NX10 pro jeho kompaktnější rozměry a lehkost, možnost natáčet krátké HD videa, kvalitnější AMOLED displej, faktem je, že toto jsou věci pohodlnosti a nemají vliv na kvalitu fotografie, dále v jeho prospěch hovoří cena cca o 1t. levnější. Na druhou stranu je tu Sony Alpha DSLR-A450, který teda podle všeho má min. stejnou kvalitu fotografií, optický stabilizátor a rychlejší ostření, jak uvádí Kikapu. Tak mám opět dilema a prosím i další profíky jako Kikapu k vyjádření, budu velmi vděčný za další poznatky, díky!
Honza
tomas_f1 (2)|1.8.2011 10:58
Koupil jsem Samsunga NX 11, a jsem nadmíru spokojen. Možnosti kreativního focení jsou obrovské, kvalita fotek je tak super. Ovládání má jako zrcadlovka. Mohu jen doporučit.