Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: náhrada za Olympus SP-320?

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Zdravím,
    letošní rok jsem se rozhodnul koupit další (z cenových důvodů - ideálně do 8000,- pravděpodobně) kompakt do rodiny. Vlastním 5 let Olympus SP-320 a jsem s ním víceméně spokojený, na nízké ISO dává z mého hlediska zdařilé fotky. Samozřejmě má své mouchy (známá věc jsou baterie, je pomalejší, dnes už nedostatečné video,...) a proto jsem se začal rozhlížet po nástupci. Vždy když kupuji novou věc, jsem zvyklý se o problematice dozvědět co možná nejvíce informací a digimanie je fantastický zdroj informací za které moc děkuji. Poctivě čtu recenze letošních modelů i odkazy na jiné zajímavé články týkající se techniky focení a poznávání toho, jak foťák správně používat. Nicméně nabídka je tak široká a času z rodinných i pracovních důvodů tak málo, že píšu sem a prosím o pomoc.
    Mám poměrně jasnou představu, co by měl nový fotoaparát splňovat, z těch důležitých bodů píšu: rozlišení videa min. 720p, irisová clona, mechanický/optický stabilizátor, pokud možno hledáček, dobrou životnost baterií - raději typu AA, preferenční režimy i plně manuální režim, širokoúhlé ohnisko 24-28mm se zoomem alespoň 5-ti násobným.
    Po přečtení letošních recenzí i diskuzí pod nimi začínám mít dojem, že ve třídě kompaktů to jde bohužel od deseti k pěti a především proto zde píšu. Nedokážu totiž subjektivně posoudit kvalitu snímků produkovaných mým SP-320 a kompaktů letos prodávaných. Nechci koupit kompakt s tím, že výsledek bude ve finále horší než co mám teď. SP-320 má senzor 1/1,8" a rozlišení 7,1 Mpix což podle současných měřítek je vhodná kombinace - ale samozřejmě jedná se o starý foťák. 75% fotek fotím venku za denního světla, zbytek za horších světelných podmínek (doma, případně noční fotografie). Pro vnitřní fotky bych uvítal lepší světelnost než má SP-320 (F2,8-F4,9).
    za jakýkoliv tip předem děkuji

Luděk Nejedlý
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Ak chcete mat hladacik, vyber sa Vam zuzi naozaj len na par modelov. Canon G12 a Nikon P7000 su uz trochu drahsie, takze ostava jedine ultrazoom. Kvalita fotiek bude asi zrejme horsia...

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Ten hledáček není zásadní věc, bylo by lepší kdyby tam byl - občas je to kvůli světelným podmínkám výhodou, ale vím že dnes už se s ním kompakty průměrné cenové hladiny nejspíš nedělají

Podobná témata

1. náhrada za Panasonic FZ 38
    Od markos9 v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-03-2014, 16:45
  2. náhrada za EVF Kodak
    Od Zulofff v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 05-04-2013, 08:13
  3. Náhrada za SONY DSC-WX5
    Od cz pida v sekci Kompakty