Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SONY HX5 přehrávání vdea na TV

Loon (15)|2.9.2011 11:58
Dobrý den,stáhl jsem si videa z recenzí od SONY HX5 a nejdou mě přehrád na TV Samsung 650LE40.Je zajímavé,že ukázky od Panasonicu(TZ10..20)jdou přehrát všechny(po přepsání mts na .mkv).HX5 byl můj favorit,ale teď váhám.Jako jestli to jde přehrát jen na TV SONY Brávia,tak to ni moc.Prosím poraťe jak to přehrát na Samsungu.Jo TV píše "nepodporovaný videokodek"
drakodin (7)|5.9.2011 17:03
Shodou okolností mám stejný typ TV a nyní jsem koupil Sony HX9V. Ohledně videa to bude podobné.
Z foťálu přes HDMI kabel lze přehrát úplně vše. Po stažení na USB přehraje TV fotky a videa pouze ve formátu MP4. AVCHD videa s koncovkou MTS nepřehraje, ani po přejmenování na MKV.

Jediné co jsem zatím zjistil, že funguje (a převod je rychlý) je převod souboru MTS na MKV v programu HandBrake. S takovýmto MKV souborem už TV nemá problém. Dodávaný software umožňuje dělat DVD nebo BD disky. Je tam jeden převod - a to na WMV, ale tam mám nějaký problém (soft spadne), takže nevím jaká je to kvalita, ale předpokládám, že nic moc.
Loon (15)|6.9.2011 18:44
No myslel jsem že jsem technický typ,ale začínám v tom mít kapku hokej.Ta naše TV Sam.650 toho přehraje dost,ale videokodek od Sony neumí. Stačí nahrát na USB klíčenku a uvidíte co je možné z naší tv vymáčknout.Video je ve formátu MKV 1080p, ac3.

Jo, návod na Handbrake by někdo neměl?