Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Olympus PEN E-PL1 + 14-42 mm

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Zdravím,
    máte někdo praktickou zkušenost s tímto foťákem. Přemýšlím o něčem novém a tohle mne docela zaujalo. Recenze nejsou také úplně negativní. A hlavně teď ta aktuální cena za kit (7.000,-) mi přijde moc zajímavá.
    Byla by to alternativa k nějakému kompaktu střední třídy ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ta akcni cena je skutecne vynikajici. Osobne bych si sice koupil spis Samsung NX10, ktery s obdobnym setakem vyjde jen o tisicovku draz, ale rozhodne tim neudelas chybu. Za 7 tisic je to asi nejlip fotici digitalni fotak, ktery muzes poridit (s limity danymi objektivem - maly zoom).

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Já jsem pravě měl v merku něco menšího jako Coolpix P300 nebo Ixus 300HS, pořád jsem nevěděl který, ale tahle akční cena za Olympus mne fakt zaujala.
    Na NX10 jsem se také díval, ale tuhle částku už za foťák investovat nechci.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011
    Fotografií
    5

Tak já už E-PL1 mám od včera doma:-) A už mám nějakej začátečnickej problém. Trošku jsem si hrál pokus-omyl a ted když vyfotím snímek, tak je celej černej, ale přitom video se uloží normáně. (takže kryt mam sundanej ) Nevíte co jsem tam mohl nastavit?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Langiman Zobrazit příspěvek
    Tak já už E-PL1 mám od včera doma:-) A už mám nějakej začátečnickej problém. Trošku jsem si hrál pokus-omyl a ted když vyfotím snímek, tak je celej černej, ale přitom video se uloží normáně. (takže kryt mam sundanej ) Nevíte co jsem tam mohl nastavit?
    Cista cierna plocha, bez ohladu na nastavenie expozicneho casu, clony a ISO ? A aj pri automatike ? Alebo je to fotka ale tmava ako keby velmi silno podexponovana ?

Nováček
    Registrace
    Sep 2011
    Fotografií
    5

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Cista cierna plocha, bez ohladu na nastavenie expozicneho casu, clony a ISO ? A aj pri automatike ? Alebo je to fotka ale tmava ako keby velmi silno podexponovana ?
    Zkoušel jsem na manual to různě přenastavit a furt uplně černý jak kdybych tam mel kryt. A přitom se video normálně ukládá a funguje. A hlavne kdyz dám automat tak ten si vsechno nastavuje sám ne? Napadlo me ze to je kvuli tomu, jak jsem si hral s manualem, ale fakt zkousim vše a nic:/

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Langiman Zobrazit příspěvek
    Zkoušel jsem na manual to různě přenastavit a furt uplně černý jak kdybych tam mel kryt. A přitom se video normálně ukládá a funguje. A hlavne kdyz dám automat tak ten si vsechno nastavuje sám ne? Napadlo me ze to je kvuli tomu, jak jsem si hral s manualem, ale fakt zkousim vše a nic:/
    Este ma napadlo, ci nemas kompenzaciu v nejakom hlbokom minuse. Ale to by na fotke aspon nieco bolo vidno.

Skus este poslednu moznost - tovarenske zresetovanie vsetkych nastavenych parametrov na defaultne hodnoty, a potom skus automatiku P. Pokial stale budu cierne fotky, asi to bude treba reklamovat.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011
    Fotografií
    5

Teď mě napadlo:-) Já nemám ještě pořádnou kartu, mam vloženou jen micro SD s adapterkem. Možná ty fotky to nezvládne. Což jsem předtím vyloučil, páč mi video šlo.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Nebo manuální režim a podivné nastavení času/clony. Na automatiku a bez krytky by to fotit teda mělo.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011
    Fotografií
    5

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Nebo manuální režim a podivné nastavení času/clony. Na automatiku a bez krytky by to fotit teda mělo.
    Tak kartou to neni:/ To teda nevim. Jedině, že bych nějak uložil hodně špatný manualní nastavení pro zbytek fotáku což pochybuju. Ještě počkám jestli mi neodepíšou z Olympusu a když nebudou vedět, tak doufám že mi to alz. vyreklamuje.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011
    Fotografií
    5

Jen pro info: Psal jsem do Olympusu, kde mi odepsali, ze je to pravdepodobne chyba fotaku, at ho klidne reklamuju, coz se mi podarilo a protoze to bylo ve 14 denní lhute, tak mi hned dali novej:-)

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Zdravím,nechtěl jsem zakládat nové téma,tak bych ho rád vložil sem.kamarád mi nabídl svého měsíc starého Olympuse Olympus PEN PL2 + objektiv 14-42 za cenu 5 500kč,jako nevhodný dárek,jelikož má Nikona 5100.Sám teď nemám foták,měl jsem Canona S2 IS.Zrovna teď jsme chtěl koupit nový ale sám nevím jestli to není pro mě zbytečná investice nebo koupit něco levnějšího.Zdá se mi že ten Olympus bude moc velký.Chtěl jsem se taky zeptat,jaké jsou fotky když nebudu mít u sebe objektiv a budu fotit bez něj a třeb i večer.Děkuji za každý postřeh a radu...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Za dane penize je ten Olympus naprosto bomba nabidka, po ktere bych hned skocil (pokud ti nebude prekazet maly 3x zoom). Fotky bez objektivu nebudou zadne, nebot fotoaparat bez objektivu nefoti (zaverka se sice spusti, ale vysledkem nebude zadna rozumna fotka). Tzn. ze nejaky objektiv tam proste mit musis.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Teď se zaptám na pár věcí,nejsem znalý v tomto oboru,tak berte otázky s rezervou.

1.Objektiv co jsem uváděl,bude stačit na focení street fotek a třeba i interieru za horších světelných podmínek bez externího blesku.

2.Rád bych věděl co znamená když se řekne pancake.

3.Jaký nejideálnější objektiv/sestavu doporučíte pokud bych chtěl fotit krajinu,portrétovky a něco z ulice.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

1, Na street fotky v pohode, do interieru nevhodny (velmi spatna svetelnost F3,5-5,6)
    2, Pancake je maly placaty objektiv, zpravidla s pevnym ohniskem, napr. Olympus 17mm F2,8 pancake.
    3, Na krajinu je slusny i ten setak, lepsi jsou zpravidla pevne objektivy, ktere maji mnohem ostrejsi kresbu (napr. Olympus 12mm F2,0), na portrety by to chtelo neco s delsimi ohnisky a dobrou svetelnosti (napr. Olympus 45mm F1,8). Na ulici postaci zakladni zoom.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Olympus XZ-10 alebo Olympus XZ-2
    Od tipit v sekci Kompakty
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 04-08-2014, 21:35
  2. Kompakty: Olympus XZ-10 nebo olympus E-PL3
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-06-2014, 09:55