Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Limit uploadu

Rellik (1136)|13.9.2011 19:31
Zdravím ve spolek. poslední dobou se množí noví uživatelé, kteří naráz nahrají i více než 10 fotek v jednom dnu, neřkuli hodině. Z toho většinou jsou takové fotky, které by byly vhodné tak do rodinného alba, což tomuto serveru ubírá na kvalitě.
Měl bych návrh, se kterým asi někteří stálí uživatelé budou i souhlasit. A to omezení uploadu, například na 3 fotky denně, s tím že by byla možnost nahrát i víc, ale za každou navíc by byla jakoby penalizace, v tom smyslu - uploadnu 4 fotky tak následující den nemám možnost nahrát ani jednu. Uploadnu 5 fotek, 2 dny bude "penalizace". Omezí se tím hromadění fotek, které "znehodnocují" tento web a každý si pak rozmyslí a pečlivě vybere, kterou fotku sem vystaví.
Možná by stačil jen ten denní limit 3 fotek...
Co vy nato?

Dušan
busy (782)|13.9.2011 22:26
[quote=Rellik;11528]omezení uploadu, například na 3 fotky denně, s tím že by byla možnost nahrát i víc, ale za každou navíc by byla jakoby penalizace, v tom smyslu - uploadnu 4 fotky tak následující den nemám možnost nahrát ani jednu. Uploadnu 5 fotek, 2 dny bude "penalizace".[/quote]

Takto sa to ale uplne minie ucinkom, pretoze niekto zase nahra 10 fotiek naraz a bude mu jedno ze dalsich 10 dni nebude moct nahravat nic. Ja som skor za tvrdy limit, napr. 4 fotky denne. Jedna-dve su malo lebo obcas sa vyskytnu pekne serie a skoda by ich bolo kuskovat na viac dni.

Alebo iny navrh: Novacikovia by mohli nahrat najviac jednu fotku denne, obcasni diskuteri dve, obyvatelia styri a starousadlici by pocet fotiek denne mali neobmedzeny :)
pavel_p (151)|14.9.2011 18:00
[quote=Rellik;11528]
Možná by stačil jen ten denní limit 3 fotek...
Co vy nato?
Dušan[/quote]
:thumb nebo týdenní 5 fotek?
piter (146)|14.9.2011 20:26
[quote=Rellik;11528]
Možná by stačil jen ten denní limit 3 fotek...
Co vy nato?

Dušan[/quote]
:thumb
jardysa (55)|14.9.2011 22:25
[quote=pavel_p;11533]:thumb nebo týdenní 5 fotek?[/quote]
ač nováček, souhlasím :thumb
kubiii (61)|15.9.2011 09:30
Zrovna jsem chtěl něco podobného napsat. Souhlasím s denním limitem 3-5 fotek. Sice to úplně neeliminuje multivystavovatele, ale minimálně by to mělo ten efekt, že si uvědomí, že se nejedná o pouhé sdílení fotek á la Rajče!

Za současné situace ze stránky s nejnovějšími fotkami v mžiku zmizí nebo zapadne spousta zajímavých kousků...
Hupp (225)|15.9.2011 15:16
Asi 5-7 fotek týdně by bylo akorát. Taky je otázka, jestli by to bylo technicky proveditelné.
Karel Polívka (315)|16.9.2011 01:00
[quote=Hupp;11548]Asi 5-7 fotek týdně by bylo akorát. Taky je otázka, jestli by to bylo technicky proveditelné.[/quote]
V tuto chvíli ne. Aktuální engine galerie to neumožňuje nastavit.
Pavel Olivík (160)|16.9.2011 11:09
Dle mého názoru by téhle galerii prospělo,kdyby každý autor mohl vložit jednu fotografii denně,aspoň to tak vidím já a na spoustě jiných galerií je to normální standart...Vidím na galerii hodně fotografií,které jsou opravdu nepodařené a to si myslím,že tuhle galerii sráží dolů...Samozřejmě,že to asi hodně lidem bude vadit,ale osobně si myslím,že autor fotografií by se snažil vložit opravdu jen tu podařenou fotografii...

To je můj názor,za kterým si stojím...Myslím,že by to prospělo galerii na atraktivitě a bylo by to příjemná změna...
??ba (5)|19.10.2011 15:28
Úplný souhlas s Pavlem Olivíkem. Jedna, přimhouřím-li oči dvě denně stačí.
Pavel Olivík (160)|1.12.2011 20:17
Ještě jednou vznesu dotaz...

Nebylo by možné udělat něco s tím denním uploadem fotografií??Myslím,že by klidně stačilo kdyby mohl galerista či galeristka vložit denně maximálně 3 fotografie...Jsem sice názoru,že jedna fotografie denně by byla optimální,ale toho se asi nedočkám...

Proč??

Přijde mi,že galerie je nepřehledná,pokud tam někdo naháže třeba 6 a více fotografií...A ještě pokud to jsou fotografie,které nejsou úplně tak zajímavé...

Tím prosím administrátory,ať nad tím trochu popřemýšlí...
Hupp (225)|2.12.2011 00:07
Už to proběhlo diskusí, že to po technické stránce není možné. To je ale škoda, protože to dost negativně ovlivňuje fotogalerii jako celek. Pokud si totiž např. někdo otevře fotogalerii poprvé a na celé titulní stránce se objeví fotografie jediného autora, často pak právě nevalné hodnoty, musí si myslet, že je to nějaký omyl, tento fotoserver není přece rajče, zavře a už se nevrátí. Natož, aby sám přispěl něčím zajímavým. Tím je srážena úroveň celé galerie, zajímavých fotek je pak jako šafránu, protože dneska fotí kdekdo a občas sem někoho napadne 'vysypat naráz své celoživotní dílo' v domnění, že všichni žasnou nad těmi výtvory. Žasnou, ale z jiného důvodu. Díval jsem se i na jiné fotoweby a jejich fotogalerie většinou nejsou takto zapleveleny. Kdo dělá dobré fotky, většinou je bohužel nedává sem, je to už jen pár jedinců, kteří tady jsou spíš ze setrvačnosti. Neříkám, že je to opravdu tak, jak jsem napsal, ale já ten dojem opravdu takovej mám. Přijde mi, že dříve si tady lidi opravdu víc předávali zkušenosti a bylo se i víc na co dívat.
Reeaper (12)|2.12.2011 11:02
Také bych jako nováček souhlasil s omezením uploadu fotek.. ale - myslíte, že by to něco vyřešilo? Kdybych sem chtěl naházet 10 fotek, tak mi to akorát bude dýl trvat..
Vyřešilo by to ´zabrání´ první strany, ale zase i tak tam přece funguje filtr na to, co se za poslední dobu událo..

Já sem zatím uploadnul 2 fotky, páč mi zbytek nepřijde tak dobrý, abych je věšel na web.. je fakt, že po shlédnutí některých fotek, bych se ani s těmi ostatními zřejmě neměl za co stydět :-)

Chci tím říct, že je to i o uživateli, aby si každý férově a střízlivě zhodnotil, zda si ta či ona fotka zaslouží upload..
Z druhého pohledu nováčka - mám fotku, která rozhodně není TOP v soutěži krásy..ale právě proto bych chtěl znát rady zkušenějších - kam ji nahrát?
Pavel Olivík (160)|3.12.2011 17:37
No jo no...Tak tady na galerii budeme muset vídat fotky,které prostě nejsou až tak atraktivní...Nedá se nic dělat,já jsem jen chtěl galerii trochu posunout výše...Možná by nebylo na škodu,aby se na hlavní straně zobrazovaly poslední fotky,které byly třeba hodnoceny nebo něco na ten způsob...

Reeaper...
A co si tak založit svoje stránky a pod fotografii na ně nějak upozornit...Když bude foto koukatelné,tak myslím že je někdo navštíví a třeba zanechá nějaký komentář...
seniorkat (5)|3.12.2011 21:54
Že se v galerii objevují příspěvky vhodné spíše pro rajče je vina i nás všech. Pokud najdeme čas a chuť podobné fotky tvrdě ohodnotit jednou hvězdičkou, případně slovním hodnocením, tak jsem přesvědčený, že každý nad svým dalším příspěvkem bude více sebekritický. s.
Reeaper (12)|4.12.2011 22:51
Pavel Olivík> jasně, i tohle je možnost.. záleží už potom jen na chápání této galerie - má obsahovat pouze kvalitní fotky, které není třeba hodnotit, ani komentovat, protože jsou prostě kvalitní? Nebo má obsahovat fotky ´méně kvalitní´ a hodnocením a komentáři pomoct méně zkušeným?
Toť otázka.. :-)
Asi to je opravdu o hodnocení..koneckonců každý si může vyjet fotky s nejlepším hodnocením a těmi nedokonalými se nezabývat..

S tím mě napadá i další věc - někdo ohodnotí fotku, bez komentáře. Naopak někdo okomentuje, ale neohodnotí.. proč? :-/
Pavel Olivík (160)|12.12.2011 14:33
No jo no...Ale zase si nemyslím,že by byl problém pro tuhle galerii,kdyby byla možnost uploadu jedné fotografie denně,jelikož jak už se tady myslím psalo,tak mne to spíš přijde,že tu galeristé nahazují nejen testovací fotografie,ale jednoduše řečeno cvaky...

Hodně to sráží kvalitu celé galerie,ale nejspíš to administrátorům nevadí...
Karel Polívka (315)|13.12.2011 00:05
Administrátor je dost omezovaný možnostmi softwaru, který tuto galerii pohání, jelikož nejsme jeho autory na rozdíl od publikačního systému (magazín s články), kde provádíme stále nějaké úpravy/inovace a který je pro nás prioritní.
Hupp (225)|13.12.2011 12:37
Existuje taky sekce 'skládka fotoodpadu', tak bych možná alespoň navrhoval ty největší 'humusy' přesunout tam. To není žádná cenzura, ale dotyčný se alespoň zamyslí.

Mohla by být i kategorie určená začátečníkům. Tam by mohli nahrát svoje fotky, pokud by si jimi nebyli jisti a třeba požádat o radu. Aby bylo jasné, z jakého důvodu sem tu svoji fotku dali, určitě by někdo dobře poradil. Ale nevím, to mě jen tak napadlo.
Reeaper (12)|13.12.2011 21:00
Pavel Olivík> souhlas!

Hupp> přesně tak, ti, co jsou alespoň trochu sebekritičtí, by to využili. Já bych tam hned hodil pár pochybných :-)
Pavel Olivík (160)|13.12.2011 21:29
Karel Polívka...
To je mi celkem líto,ale respektuji to...Mé přání je pořád stejné...

Hupp...
Naprostý souhlas,dobrý nápad,jen to nějak zrealizovat...Klidně by mohlá být i galerie,kde by byly jen neupravené fotografie...
colemanjp (2)|13.12.2011 23:40
Taky si myslím, že by to chtělo nějaký limit. Klidně 1 fotku za den. A uvítal bych hodnocení kompozice, techniky, zpracování obrazu atd. samostaně nebo známkovat jako ve škole....
Karel Polívka (315)|21.12.2011 22:20
[quote=Pavel Olivík;12764]Karel Polívka...
To je mi celkem líto,ale respektuji to...Mé přání je pořád stejné...

Hupp...
Naprostý souhlas,dobrý nápad,jen to nějak zrealizovat...Klidně by mohlá být i galerie,kde by byly jen neupravené fotografie...[/quote]
Však mě by se to taky líbilo :-).

Jelikož popularita Digimanie stále roste (v prosinci to bude nový rekord - vypadá to zatím na více než 125 000 unikátů, tzn. jde o opravdu velký nárůst), chci kromě magazínu postupně zlepšovat i galerii.

Proto uvažuji o změně platformy galerie, aby bylo možné realizovat připomínkovaná rozšíření funkčnosti (denní omezení uploadu, hodnocení od 1 do 10, zařazení 1 fotky do více sekcí naráz...). Momentálně však nelze říci nějaký termín - teď je z těch větších úprav na programu už doslova nutný redesign Světa hardware, pak upgrade enginu diskuzních fór našich 3 serverů (SHW, TVF, Digimanie) a potom by mohla přijít na řadu galerie; nejbližší termín odhaduji na únor (čímž jej neslibuji; takovéto změny jsou málokdy bez nějakých komplikací).

Mezitím však můžeme diskutovat o tom, co byste rádi změnili a jak. Toto téma je o limitu uploadu, tak se toho držme.

1 fotka denně mi přijde k cílové skupině Digimanie málo (nejde o server pro profíky, ale o server pro fotonadšence - kam samozřejmě mohou spadat i ti profíci, avšak ne výhradně). Jsem pro limit 3 fotek za den (i z toho důvodu, že do soutěže FotoVýzva může každý soutěžící zařadit 3 fotky, tak aby mohl soutěžní fotky zařadit naráz).


Druhá věc je to, co zmínil Hupp - máme zde skládku odpadu pro skutečně nepodařené fotky, ale není zde moderátor, který by takové fotky na skládku přesouval. Měl by někdo zájem se toho ujmout?
Pavel Olivík (160)|22.12.2011 20:12
No já nevím,ale já jsem prostě názoru,že jedna fotografie denně je akorát a každý galerista by se snažil nahodit aspoň ten povedenější snímek,ale to je asi věc názoru...Možná by nebylo na škodu zkusit nějakou anketu... :)

Co se týče moderování této neoblíbené kategorie,tak jsem sám zvědav,kdo se dobrovolně přihlásí...
Rellik (1136)|23.12.2011 23:24
[quote=Karel Polívka;12815]Mezitím však můžeme diskutovat o tom, co byste rádi změnili a jak. Toto téma je o limitu uploadu, tak se toho držme.
[/quote]

Tak jako zakladatel tohoto tématu se držím mého prvního příspěvku a to maximální počet uploadnutých fotek denně = 3
Hupp (225)|23.12.2011 23:38
Limit 3fotky denně, tak to bych byl pro, určitě by to galerii prospělo. Eliminovalo by to návštěvníky galerie, co si ji spletou s rajčetem. Co se týká nepodařených fotografií, je tu možnost hodnocení od 'hrozné' až po 'výborné'. Takže i ta hrozná fotografie zde může být. Autor se bud'to poučí, nebo si to vezme osobně, to už je na něm. Ted' by šlo o to, kde je ta hranice mezi hroznou fotografií, a tou ještě horší, než hroznou, která už by si zasloužila na skládku. Tam už by podle mě měly putovat fotky např. hodně neostré, zašuměné (ne záměrně) a kvalitativně špatné, hloupé nebo duplicitní. At' tak či onak, moderátor galerie by byl určitě užitečný. Pavle, nechtěl by ses toho ujmout? :):)
mirociz (17)|24.12.2011 12:43
a aby to bolo spravodlive mohli by sme to odhlasovat :-) (vyber moderatora)
seniorkat (5)|24.12.2011 18:08
Hlasuji pro jedno foto za den. Na digiareně je to ještě tvrdší, a výsledek je vidět. s
Pavel Olivík (160)|25.12.2011 09:23
Seniorkat...
Naprostý souhlas,osobně si myslím,že jedna fotografie denně úplně stačí a pak půjde i kvalita myslím hodně nahoru...

Hupp...
Byl bych pro,aby si galeristé vybrali toho správného,který tomu dobře šéfovat...Ať to vezme kdokoli,tak je jasné,že to nebude mít vůbec lehké...Tahle kategorie není jedna z těch,které bych nějak často navštěvoval...
Iudex (12)|20.1.2012 13:49
Rovnako som za limit vkladania fotiek. Či je to jedna denne, alebo tri denne, už tak moc nezaváži. Viac ako tri samozrejme môže viesť k zahlcovaniu severa, ako to tu niekedy vidíme. Niekedy ale fotky tvoria určitý celok, príbeh, nadväzujú na seba, preto by som bol skôr za tie tri denne.
Pavel Olivík (160)|31.1.2012 20:27
Po dnešním večerním přihlášení se mi fakt udělalo špatně...

Pořád si stojím za tím,že denní upload by měl být nějak ošetřen,stojí si za tím,že jedna fotografie stačí,ale když budou maximálně tři,tak je to ještě v pohodě...Ale když jeden galerista nahraje do galerie svůj disk,neříkám,že všechny fotografie jsou špatné,tak je to tragédie...

Když do galerie nakoukne nějaký uživatel,který by se chtěl registrovat a nahrávat fotografie a uvidí tohle na hlavní stránce,tak ho to určitě odradí...

Prostě by se mělo s tím denním limitem něco udělat...
Karel Polívka (315)|31.1.2012 20:37
[QUOTE=Pavel Olivík;13204]Po dnešním večerním přihlášení se mi fakt udělalo špatně...

Pořád si stojím za tím,že denní upload by měl být nějak ošetřen,stojí si za tím,že jedna fotografie stačí,ale když budou maximálně tři,tak je to ještě v pohodě...Ale když jeden galerista nahraje do galerie svůj disk,neříkám,že všechny fotografie jsou špatné,tak je to tragédie...

Když do galerie nakoukne nějaký uživatel,který by se chtěl registrovat a nahrávat fotografie a uvidí tohle na hlavní stránce,tak ho to určitě odradí...

Prostě by se mělo s tím denním limitem něco udělat...[/QUOTE]
Ano, opět podotýkám, že máte pravdu. Tak proč to stále opakujete? Naposledy jste to psal 23.1.2012, tzn. před týdnem.

Pokud by to šlo snadno vyřešit změnou v nastavení galerie, tak bych to už dávno udělal.

Pokud víte, jak vBGallery 3.01 programově upravit tak, aby bylo možné nastavit pro uživatele denní limit pro upload, pošlete mi postup v soukromé zprávě a bude to hotové. Pokud nevíte, tak vážně nemá smysl to psát znovu a znovu. Že to je potřeba ošetřit, na tom se shodneme - jen to prostě nějakou dobu potrvá.
Pavel Olivík (160)|31.1.2012 20:47
[QUOTE=Karel Polívka;13206]Ano, opět podotýkám, že máte pravdu. Tak proč to stále opakujete? Naposledy jste to psal 23.1.2012, tzn. před týdnem.

Pokud by to šlo snadno vyřešit změnou v nastavení galerie, tak bych to už dávno udělal.

Pokud víte, jak vBGallery 3.01 programově upravit tak, aby bylo možné nastavit pro uživatele denní limit pro upload, pošlete mi postup v soukromé zprávě a bude to hotové. Pokud nevíte, tak vážně nemá smysl to psát znovu a znovu. Že to je potřeba ošetřit, na tom se shodneme - jen to prostě nějakou dobu potrvá.[/QUOTE]

Tak to je potom jiná...Hlavně to chce zachovat klidnou hlavu...

Ono pokud to teda nejde,tak to je velká škoda...To se tedy velmi omlouvám,ale snad se Vám to v budoucnu podaří...Přispěje to k atraktivitě galerie...

A už se teda nebudu zabývat tímhle tématem...